x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 65

Eposta

konya@eagvs.com

Uganda Vize Başvuru, Konya

Değerli ziyaretçimiz, Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için vize prosedürlerine dair bilgi vermeyi amaçladığımız Euroasia Global Visa Services Konya şube sayfamıza hoş geldiniz. Uganda vizesi başvurunuzu ve Doğu Afrika vize başvurunuzu kurumumuz ile yapabileceğinizi hatırlatırız.  Euroasia GVS Konya şube sayfamız üzerinden Uganda vizesine dair sıkça sorulan sorulara verdiğimiz yanıtları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 65 telefon numaramızı arayabilir ya da konya@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Uganda’ya Seyahat Etmek İçin Vize Almak Gerekir mi? - Konya 

Euroasia GVS Konya şubemiz aracılığı ile vize başvuru işlemlerinizi Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah) ya da Hizmet (Gri) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olmanız halinde rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’den Uganda Cumhuriyetine seyahat planı olan tüm vatandaşlarımız Doğu Afrika ya da Uganda vizesine sahip olmak zorundadırlar. 

 

Uganda’ya Gitmek İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? -Konya 

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından Uganda vizesi başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da yer alan Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. Vize başvurusu için gerekli evraklar vize türlerine ve seyahat etme amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Seyahat türüne ve seyahat amacınıza uygun olan evrak listesine konya@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 

Uganda Cumhuriyeti için vize türleri:

 

Uganda Vize Başvuru Türleri - Konya 

Uganda Cumhuriyeti için vize sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız 2017 yılı itibari ile e-vize sistemi ile başvurularını internet üzerinden kolaylıkla yapabilmektedir. Uganda vizesi için gerekli evraklarınızı konya@eagvs.com e-posta adresi aracılığı ile kurumumuza ulaştırarak vize başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. E-vize sistemi kapsamında şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Doğu Afrika vizesi başvurusunda bulunabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Uganda Ankara Büyükelçiliği Uganda Cumhuriyeti’ne yapılacak seyahatlerin vize başvuru değerlendirmeleri ve onaylanması sürecine dair tek yetkilidir. 

 

Uganda E-vize Başvuru Detayları - Konya 

Uganda e-vize başvurunuz kurumumuz tarafından sizin adınıza yapılabilmektedir ve başvurunuz sonuçlanması sürecine kadar gerekli tüm yetkiye sahiptir. Başvuru işlemlerine evize@eagvs.com e-posta adresi ile kurumumuza ileterek başlatabilirsiniz. 
Uganda e-vize için gerekli evraklar:

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

 

Uganda E-vize Ücret Detayları - Konya 

Uganda 2023 güncel vize ücretini +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız aracılığı ile bizlerle iletişime geçerek öğrenmeniz mümkündür.  Vize ücretleri belirtilen seyahatin süresine ve türüne göre değişiklik göstermektedir.

 

Uganda E-Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? - Konya 

Uganda e-vize başvuruları ortalama 4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru işlemlerinizi seyahat başlangıç tarihinize uygun olarak bitirmeniz herhangi bir zaman sorunu yaşamamanız adına olmanız oldukça önemlidir. 

 

Doğu Afrika Vizesi Nedir? - Konya 

Doğu Afrika vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ile birlikte Uganda, Kenya ve Ruanda ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilme hakkınız bulunmaktadır. Sadece Doğu Afrika vizesine sahip olarak Uganda Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti ve Ruanda Cumhuriyeti ortak kararı oluşturulmuş olan prosedür sayesinde bu üç ülkenin hepsinde ya da birinde bulunma hakkınız vardır. Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak ve 90 güne kadar konaklama hakkı ile verilmektedir.

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Konya 

Doğu Afrika vizesi başvurunuzda sizden istenen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dokuntu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formu - Konya 

Doğu Afrika vizesi turistik, ticari, arkadaş/aile ziyareti gibi nedenler doğrultusunda Uganda, Ruanda ve Kenya ülke sınırlarının hepsinde ya da birinde bulunacak olan vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Doğu Afrika vize başvuru formunu hatasız ve eksiksiz olarak doldurmanız oldukça önem taşır. Eksik bilgi içerdiği gözlemlenen ya da doldurulma aşamasında hata yapılan başvuru formlarının vize reddi alabileceğini unutmamanız gerekir. Başvuru formuna şahsınızca tarih ve imza atılması zorunludur. Doğu Afrika vize başvuru formuna Euroasia GVS Konya şube sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. 

 

Doğu Afrika 2023 Vize Ücretleri - Konya 

Doğu Afrika 2023 güncel vize ücretlerine +90 (212) 963 50 65 numaralı telefonumuzu arayarak ya da konya@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Doğu Afrika vizesi için gerekli olan başvuru ücretini diplomatik temsilciliklerin hesap numarasına yatırarak sahip olacağınız dekontu diğer gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. 

 

Doğu Afrika Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi - Konya 

Doğu Afrika vize başvuruları ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanır. Konsolosluk yoğunluğu, eksik evrak teslim edilmesi gibi nedenlerle başvuruların sonuçlanması süresi değişikliğe uğrayabilir. Başvurunuzun en doğru şekilde yapılması için Uganda vize sahibi olma işlemlerinizi Euroasia GVS Konya şubemiz ile birlikte gerçektirmeniz oldukça önemlidir. 

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Ayrıca Bilmeniz Gerekenler - Konya 

 • Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak verilmektedir ve başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması halinde 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır. 
 • Uganda’ya yapacağınız seyahat için Doğu Afrika vizesine başvururken giriş ülkesi olarak Uganda’yı seçmeniz gerekmektedir.
 • Doğu Afrika vize başvurunuz sırasında konsolosluğa sunmak için hazırladığınız gerekli evraklar ülkelere giriş anlarınızda yanınızda bulunmak zorundadır.
 • Doğu Afrika vizesi sahibi olarak Uganda, Ruanda ve Kenya Cumhuriyetleri sınırları içinde çalışma hakkınız bulunmadığını hatırlatırız. 

 

Uganda Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşılır? - Konya 

Uganda’ya gidebilmek için yaptığınız vize başvurusu sırasında başvuru formunu hatasız ve eksiksiz doldurmanız oldukça önemlidir. Eksik ya da tutarsız bilgiler içerdiği gözlemlenen başvuruların vize reddine neden olabileceğini bilmeniz gerekir. Uganda vize başvuru formunun belirtilen prosedüre uygun olarak doldurulması için Euroasia GVS Konya şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 
Uganda vize başvuru formunun şahsınız tarafından tarihlenmiş ve imzalanmış olmak zorunluluğu bulunmaktadır. Uganda vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Uganda Vize Ücreti 2023 Detayları - Konya 

2023 güncel Uganda vize ücreti detaylarına  +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ve konya@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 
Uganda vize ücretini kurumumuza ait hesap numarasını kullanarak banka aracılığı ile ya da şubemizi ziyaret ettiğiniz sırada ödeyebilirsiniz. Ücret dekontunuz, hazırladığınız diğer gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Hizmet bedeli ve konsolosluk harcı size belirtilen fiyatlandırmanın içerisinde yer alır. 

 

Uganda’ya Seyahat İçin Alınması Gereken Sağlık Önlemleri - Konya

Hepatit A, Hepatit B, Tifo aşılarını Uganda seyahatinize başlamadan önce mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Aşı kartı vize başvurunuz sırasında sizden istenen gerekli evraklar arasında yer almaktadır ve bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz. Uganda Cumhuriyeti’nde kaldığınız süre boyunca aşı kartınızı yanınızdan ayırmamanız oldukça önemlidir. 

 

Uganda İçin Vize Reddi Alan Başvurularda Ne Yapılır? - Konya 

Başvuruların eksik evrak teslim edilerek yapılması en yaygın vize reddi nedenleri arasında yer alır. Olumsuz sonuçlanan başvurunuzda ret alma nedeni şahsınıza bildirildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurunuzun sorunsuz bir şekilde sonuçlanması için Euroasia GVS Konya şubemiz ile birlikte hareket etmeniz oldukça önem arz etmektedir. 

Euroasia Global Visa Services Konya şubesi olarak Uganda Vizesi, Doğu Afrika vizesi ve E-vize sistemine dair güncel bilgileri sizinle paylaşmayı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 65 numaralı telefonumuzdan ve konya@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden kurumumuzla iletişime geçebilir ya da Konya ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';