x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 65

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Uganda Vize Başvurusu, Tekirdağ

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services olarak Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için vize başvurusuna dair önemli bilgileri sizinle paylaşmayı amaçladığımız Tekirdağ şube sayfamıza hoş geldiniz. Kurumumuz aracılığı ile Uganda vize başvuru işlemlerinizi en hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Euroasia GVS Tekirdağ şube sayfamız üzerinden merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 65 numaralı telefondan ya da tekirdag@eagvs.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz. 

 

Uganda Cumhuriyeti Vize İstiyor mu? - Tekirdağ 

Uganda’ya seyahati olan tüm vatandaşlarımız hangi pasaport türüne sahip olduğuna bakılmaksızın Uganda vizesi ya da Doğu Afrika vizesine sahip olmak zorundadırlar. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ya da Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olmanız halinde Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz üzerinden vize başvurunuzu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Uganda Vize Başvuru Sürecinde Bilmeniz Gerekenler - Tekirdağ

Uganda Cumhuriyeti seyahatleri için yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisine yalnızca Ankara’da bulunan Uganda Ankara Büyükelçiliği sahiptir. 2017 yılı itibariyle geliştirilmiş olan e-vize sistemi ile birlikte Uganda için vize sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını internet üzerinden kolayca yapabilmektedir. Gerekli evraklarınızı e-posta yolu ile kurumumuza ulaştırarak başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. E-vize sistemi ile şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Doğu Afrika vizesi başvurusunda bulunabileceğinizi de hatırlatırız. 

Uganda Cumhuriyeti Vize Başvurusu Nereden Yapılmaktadır? - Tekirdağ

Uganda Cumhuriyeti için yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. Uganda vizesi için gereken evraklar seyahat etme amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınıza uygun olan vize türünün gerekli evrak listesine tekirdag@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 
Uganda Cumhuriyeti için vize türleri:

 

Uganda Seyahati için E-vize Başvuru Detayları - Tekirdağ

E-vize başvuru işlemlerini başlatabilmek için gereken evraklarınızı evize@eagvs.com e-posta adresi ile kurumumuza göndermeniz yeterli olacaktır. Başvurunuz sizin adınıza Euroasia Global Visa Services tarafından yapılır ve kurumumuz tüm işlemler sonuçlanana kadar gerekli tüm yetkiye sahiptir. 
E-vize için gerekli evraklar:

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

 

Uganda Seyahati İçin Yapılan E-Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi - Tekirdağ

E-vize başvurularının sonuçlanması ortalama 4 iş günü sürmektedir. Herhangi bir sorun yaşamamak adına seyahat başlangıç tarihinize göre başvuru işlemlerinizi en kısa sürede bitirmiş olmanız oldukça önemlidir. 

 

Uganda Seyahati İçin E-Vize Başvurusu Ücret Detayları - Tekirdağ

E-vize başvuru ücretleri Uganda sınırlarına gerçekleştireceğiniz seyahatin süresine ve türüne göre değişiklik gösterir. Ücret detayları için +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Doğu Afrika Vizesi Nedir? - Tekirdağ

Uganda Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti ve Ruanda Cumhuriyeti ortak kararı ile geliştirilen prosedür doğrultusunda bu üç ülkenin hepsinde ya da birinde bulunma hakkı tek bir vizeye sahip olmakla sağlanmış bulunmaktadır. Doğu Afrika vizesine sahip olmanız halinde Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilme hakkınız şahsınıza temin edilir. Çok girişli olarak verilen Doğu Afrika vizesi 90 güne kadar konaklama hakkı vermektedir. 

 

Doğu Afrika Vizesi Gerekli Evraklar - Tekirdağ 

 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dokuntu
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Banka Hesap Dökümü
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşılır? -  Tekirdağ

Doğu Afrika vizesi Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerinin hepsinde ya da birinde turistik, ticari ya da arkadaş/aile ziyareti amacı doğrultusunda bulunacak vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Vize başvuru formunu tutarlı ve eksiksiz olarak doldurmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.
Aksi gözlemlenen başvuruların vize reddi ile sonuçlanabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Doğu Afrika Vize Başvuru Formuna Euroasia GVS Tekirdağ şube sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Vize başvuru formuna şahsınız tarafından tarih ve imza atılması zorunludur. 

 

Doğu Afrika Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? - Tekirdağ

Doğu Afrika vize başvuruları ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Eksik evrak ile yapılan başvurular ya da konsolosluk yoğunluğu gibi nedenler sonuçlanma sürecinde değişikliğe neden olabilir. Doğu Afrika vize başvurunuzun belirtilen prosedürlere uygun olarak gerçekleşmesi için Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Ayrıca Bilmeniz Gerekenler - Tekirdağ 

 • Vize başvurunuz sırasında hazırladığınız evrakların ülkelere giriş anlarında yanınızda bulunması gerekmektedir.
 • Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak verilmektedir ve başvurunuzun olumlu sonuç alması halinde 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır. 
 • Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için Doğu Afrika vizesi başvurusunda giriş ülkesi olarak Uganda’yı seçmeniz gerekmektedir.
 • Doğu Afrika seyahatinizde Uganda Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Kenya Cumhuriyeti sınırları içerisinde çalışma hakkınızın bulunmadığını hatırlatırız. 

 

Doğu Afrika Vize Ücret Detayları - Tekirdağ 

Doğu Afrika vizesi 2023 güncel vize ücret detaylarına +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ve tekirdag@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Doğu Afrika vize başvuru ücretini diplomatik temsilciliklerin hesap numarasına yatırarak almış olacağınız dekontu gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 

 

Uganda Vizesi İçin Başvuru Formu - Tekirdağ

Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için başvuru formunu hatasız ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Hatalı ya da tutarsız olduğu gözlemlenen başvuru formlarının vize reddi gibi olumsuz sonuçlara yol açabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Vize başvuru formunun eksiksiz ve hatasız doldurulması işlemleri sırasında Euroasia GVS Tekirdağ şubemizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi hatırlatırız. Başvuru formunun şahsınız tarafından tarihlenmesi ve imzalanması gerekmektedir. 
Uganda vize başvuru formuna sitemiz aracılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Uganda Cumhuriyeti Vize Ücreti Detayları - Tekirdağ

Uganda vize ücreti 2023 detaylarını +90 (212) 963 50 65 numaralı telefonumuz ya da tekirdag@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 
Vize başvuru ücretini kurumumuza ait hesap numarası aracılığı ile ya da şubemizi ziyaret ettiğiniz sırada ödeyebilme seçenekleriniz olduğunu hatırlatırız. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulur. Hizmet bedeli ve konsolosluk harcı size belirtilen fiyatlandırmanın içerisinde yer alır. 

 

Uganda Seyahati İçin Alınması Gereken Sağlık Önlemleri - Tekirdağ

Tifo, Hepatit A, Hepatit B aşıları Uganda Cumhuriyeti Seyahatiniz öncesinde mutlaka yaptırmanız gereken aşılar arasında yer almaktadır. Vize başvuru işlemlerini başlatmak için sizden aşı kartı istenir. Bu karta sarı humma aşısı yaptırmanız halinde sahip olabilirsiniz. Zorunlu aşıların yanı sıra rutin aşılarınızı da yaptırmanız oldukça önemlidir. Uganda Cumhuriyeti sınırlarında kaldığınız süreç içerisinde aşı kartınızı sürekli olarak yanınızda taşımanız gerekmektedir. 

 

Uganda İçin Vize Reddi ile Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılmalıdır? - Tekirdağ

Reddedilme nedeni belirtilen başvuru sonuçlarında ret nedenini ortadan kaldırarak tekrar başvurabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize reddi nedenleri arasında yaygın olarak eksik evrak ile yapılan başvurular yer almaktadır. Planladığınız seyahatin en sağlıklı şekilde gerçekleşmesi için başvuru sürecinizi Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz ile yürütmeniz oldukça önemlidir. 

 

Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi olarak Uganda Vizesi, E-vize sistemi, Doğu Afrika vizesi hakkında bilgi sağlamayı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ve tekirdag@eagvs.com e-posta adreslerimiz ile bizimle iletişime geçebilir ya da Tekirdağ ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';