x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 36

Eposta

kayseri@eagvs.com

Uganda Vize Başvuru, Kayseri

Sayın ziyaretçimiz, Uganda vize prosedürlerine dair bilgi vermeyi amaçladığımız Euroasia Global Visa Services Kayseri şube sayfamıza hoş geldiniz. Uganda vizesi ve Doğu Afrika vizesine dair gerekli bilgilere ulaşarak kurumumuz ile başvurularınızı gerçekleştirebileceğinizi hatırlatırız. Euroasia GVS Kayseri şube sayfamızın devamında Uganda vizesine dair sıkça sorulan soruları yanıtlamış bulunmaktayız. Detaylı bilgi için +90 (352) 353 30 36 telefon numaramızı arayabilir ya da kayseri@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Uganda’ya Seyahat Etmek İçin Vize Almak Gerekir mi? - Kayseri 

Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah) ya da Hizmet (Gri) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olan tüm vatandaşlarımız Euroasia GVS Kayseri şubemiz aracılığı ile vize başvuru işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler. Türkiye’den Uganda Cumhuriyetine seyahati olan tüm vatandaşlarımız Uganda vizesine ya da Doğu Afrika vizesine sahip olmak zorundadır. 

 

Uganda’ya Gitmek İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Kayseri 

Türkiye Cumhuriyeti’nden Uganda vize başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da yer alan Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. Vize başvurusu için hazırlamanız gereken evraklar vize türüne ve seyahat etme amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Seyahat türüne ve seyahat amacınıza uygun olan evrak listesine kayseri@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 
Uganda Cumhuriyeti için vize türleri:

 

Uganda Vize Başvuru Türleri - Kayseri 

Uganda seyahati için vize almak isteyen vatandaşlarımız 2017 yılı itibariyle başvurularını e-vize sistemi ile internet üzerinden kolaylıkla yapabilmektedir. Uganda vizesi için hazırladığınız gerekli evrakları kayseri@eagvs.com e-posta adresi üzerinden kurumumuza ulaştırarak vize başvuru işlemlerine başlatabilirsiniz. E-vize sistemi prosedürüne göre şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Doğu Afrika vizesi başvurusunda da bulunabilirsiniz. Uganda Ankara Büyükelçiliği Uganda Cumhuriyeti’ne gerçekleştirilecek seyahatlerin vize başvuru değerlendirmeleri ve onaylanması sürecine dair tek yetkilidir. 

 

Uganda E-vize Başvuru Detayları - Kayseri 

Uganda Cumhuriyeti e-vize başvurunuz kurumumuz tarafından sizin adınıza yapılabilmektedir ve başvurunuz sonuçlanana kadar gerekli tüm yetkiye sahiptir. Başvuru işlemleriniz evize@eagvs.com e-posta adresi ile gerekli evraklarınızı kurumumuza iletmeniz halinde başlamaktadır.

 

Uganda E-Vize İçin Gerekli Evraklar - Kayseri

Uganda e-vize başvurusunda bulundurmanız gereken evraklar aşağıda yer almaktadır:

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

 

Uganda E-vize Ücret Detayları - Kayseri 

Uganda 2023 güncel vize ücret detayına +90 (352) 353 30 36 telefon numaramız aracılığı ile bizlerle iletişime geçerek öğrenebileceğinizi hatırlatırız. Vize ücretleri Uganda seyahat süresine ve türüne göre değişiklik gösterir.

 

Uganda E-Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? - Kayseri 

Uganda Cumhuriyeti için yapılan e-vize başvuruları ortalama 4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru işlemlerinin seyahat başlama tarihinize uygun olarak bitirmiş olmanız herhangi bir zaman sorunu yaşamamanız adına olmanız oldukça önemlidir. 

 

Doğu Afrika Vizesi Nedir? - Kayseri  

Doğu Afrika vizesi almanız halinde Uganda, Kenya ve Ruanda ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilme hakkınız bulunmaktadır. Doğu Afrika vizesi sayesinde Uganda Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti ve Ruanda Cumhuriyeti ortak kararı ile oluşturulmuş olan prosedür bu üç ülkenin hepsinde ya da birinde bulunma hakkı sağlamaktadır. Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak ve 90 güne kadar konaklama hakkı ile verilir.

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Kayseri 

Doğu Afrika vize başvurusu yapılırken sizden istenen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dokuntu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formu - Kayseri 

Doğu Afrika vizesi Uganda, Ruanda ve Kenya ülke sınırlarının hepsinde ya da birinde turistik, ticari, arkadaş/aile ziyareti gibi nedenler doğrultusunda bulunacak olan vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Doğu Afrika vize başvuru formunu hatasız ve eksiksiz olarak doldurmanızın önemini hatırlatmak isteriz. Doldurulma aşamasında hata yapılmış ya da eksik bilgi içerdiği gözlemlenen başvuru formlarının vize reddi ile sonuçlanabileceğini unutmamanız gerekir. Başvuru formuna şahsınızca tarih ve imza atılması zorunludur. Doğu Afrika vize başvuru formuna Euroasia GVS Kayseri şube sayfamız aracılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz. 

 

Doğu Afrika 2023 Vize Ücretleri - Kayseri 

Doğu Afrika 2023 güncel vize ücret detayına +90 (352) 353 30 36 telefon numaramızı arayarak ya da kayseri@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Doğu Afrika vizesi için gerekli olan başvuru ücretini diplomatik temsilciliklerin hesap numarasına yatırarak alacağınız dekontu diğer gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunmanız gerektiğini hatırlatırız. 

 

Doğu Afrika Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi - Kayseri 

Doğu Afrika seyahati için vize başvuruları ortalama 3 iş günü içinde sonuçlanır. Konsolosluk yoğunluğu, eksik evrak teslim edilmesi gibi nedenler başvuruların sonuçlanması sürecinde değişikliğe neden olabilir. Uganda başvurunuzun en doğru şekilde yapılması, herhangi bir sorun ile karşılaşmamanız için vize başvuru işlemlerinizi Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile birlikte yürütmeniz oldukça önemlidir.

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Ayrıca Bilmeniz Gerekenler - Kayseri 

 • Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak verilmektedir ve başvuru sonucunun olumlu olması halinde 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunur. 
 • Uganda’ya gerçekleştireceğiniz seyahat için Doğu Afrika vizesine başvururken giriş ülkesi olarak Uganda’yı seçmeniz gerekmektedir.
 • Doğu Afrika vize başvurusunda konsolosluğa sunmak için hazırlamış olduğunuz gerekli evraklar ülkelere giriş anlarınızda yanınızda bulunmak zorundadır.
 • Doğu Afrika vizesine sahip olarak Uganda, Ruanda ve Kenya Cumhuriyetleri sınırlarında çalışma hakkınız bulunmadığını hatırlatırız. 

 

Uganda Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşılır? - Kayseri 

Uganda sınırlarına gerçekleştireceğiniz seyahat için vize başvurusu sırasında başvuru formunu hatasız ve eksiksiz doldurmanız oldukça önem  arz eder. Eksik ya da tutarsız bilgiler içerdiği gözlemlenen başvuruların vize reddi ile sonuçlanabilir olduğunu bilmeniz gerekir. Uganda vize başvuru formunun prosedüre en uygun şekilde doldurulması için Euroasia GVS Kayseri şubemizden danışmanlık hizmeti alabiliceğinizi hatırlatmak isteriz. 
Uganda vize başvuru formu şahsınız tarafından tarihlenmiş ve imzalanmış olma zorunluluğu olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Uganda vize başvuru formune sitemiz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz

 

Uganda Vize Ücreti 2023 Detayları - Kayseri 

Kurumumuza ait olan +90 (352) 353 30 36 telefon numaramız ve kayseri@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile 2023 güncel Uganda vize ücret detaylarına ulaşabilirsiniz. Uganda vize ücretini kurumumuza ait hesap numarası üzerinden banka aracılığı ile ya da şubemizi ziyaret ettiğiniz sırada ödeyebilme seçenekleriniz bulunmaktadır. Ücret dekontunuz hazırladığınız diğer gerekli evraklar ile birlikte konsolosluğa sunulur. Hizmet bedeli ve konsolosluk harcı size belirtilen ücretin içerisinde yer almaktadır.  

 

Uganda’ya Seyahat İçin Alınması Gereken Sağlık Önlemleri - Kayseri 

Aşı kartı vize başvurunuz sırasında sizden istenen gerekli evraklar arasındadır. Bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabileceğinizi bilmelisiniz. Hepatit A, Hepatit B, Tifo aşılarını Uganda seyahat tarihinden önce mutlaka yaptırmanız gerekir. Uganda Cumhuriyeti sınırlarında bulunduğunuz süre boyunca aşı kartınızı yanınızdan ayırmamanız oldukça önemlidir.

 

Uganda İçin Vize Reddi Alan Başvurularda Ne Yapılır? - Kayseri

Başvuruların eksik evrak ile gerçekleştirilmesi en yaygın vize reddi nedenleri arasında yer alır. Olumsuz sonuçlanan başvurunuzda ret alma nedeni şahsınıza bildirilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvurusunda bulunabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurunuzun sorunsuz bir şekilde sonuçlanması için Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile birlikte hareket etmeniz oldukça önemlidir.

 

Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi olarak Uganda Vizesi, Doğu Afrika vizesi ve E-vize sistemine dair en güncel bilgileri sizinle paylaşmayı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Detaylı bilgi almak için +90 (352) 353 30 36 numaralı telefonumuzdan ve kayseri@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden bizlerle iletişime geçebilir ya da Kayseri ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.