x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 65

Eposta

bursa@eagvs.com

Uganda Vize Başvurusu, Bursa

Sayın ziyaretçimiz, Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için vize başvurusuna dair önemli bilgileri sizinle paylaşmayı amaçladığımız Euroasia GVS Bursa şube sayfamıza hoş geldiniz. Kurumumuz aracılığı ile başvurunuzu en sağlıklı şekilde gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Euroasia GVS Bursa şube sayfamız üzerinden merak ettiklerinize ulaşabilir ve detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 65 numaralı telefondan ya da bursa@eagvs.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz. Uganda vize başvurusu ve Uganda vize başvuru ücreti hakkında detaylı bilgi Uganda departman yetkilimiz tarafından sizlere verilmektedir.

 

Uganda Seyahati İçin Vize Almak Gerekir mi? - Bursa

Uganda Cumhuriyetine seyahat planı olan tüm vatandaşlarımız hangi pasaport türüne sahip olduklarına bakılmaksızın Uganda vizesi ya da Doğu Afrika vizesine sahip olmak zorundadırlar.  
Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ya da Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olmanız halinde Euroasia GVS Bursa şubemiz üzerinden vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. 

 

Uganda Vize Başvuru Süreci - Bursa 

Uganda’ya yapılacak seyahatler için vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisine yalnızca Ankara’da bulunan Uganda Ankara Büyükelçiliği sahiptir. E-vize sistemi ile birlikte 2017 yılı itibariyle Uganda için vize sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını internet üzerinden kolayca yapabilmektedir. Başvuru işlemlerine gerekli evraklarınızı e-posta yolu ile kurumumuza ulaştırarak başlayabilirsiniz. E-vize sistemi ile şahsen bulunmanıza gerek kalmadan Doğu Afrika vizesi başvurusunda bulunabileceğinizi de hatırlatırız.

 

Uganda Seyahati için E-vize Başvuru Detayları - Bursa

E-vize başvuru işlemlerini başlatabilmek için gereken evraklarınızı evize@eagvs.com e-posta adresi aracılığı ile kurumumuza göndermeniz gerekmektedir. Euroasia Global Visa Services olarak başvurunuz sizin adınıza yapılır ve kurumumuz süreç boyunca gerekli tüm yetkiye sahiptir. 
E-vize için gerekli evraklar:

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

 

Uganda Seyahati İçin E-Vize Başvurusu Ücret Detayları - Bursa  

E-vize başvuru ücretleri Uganda’ya yapılacak seyahatin süresine ve türüne göre değişiklik gösterir. Fiyatlandırma detaylarına ulaşmak için +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ile bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. 

 

Uganda Seyahati İçin Yapılan E-Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? - Bursa 

E-vize başvuruları ortalama 4 gün içerisinde sonuçlanmaktadır bu sebeple seyahat başlangıç tarihinizi göz önünde bulundurarak başvuru işlemlerini bitirmiş olmanız herhangi bir sorun yaşamamanız adına oldukça önemlidir. 

 

Doğu Afrika Vizesi Nedir? - Bursa

Uganda Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Kenya Cumhuriyeti ortak kararı ile geliştirilen prosedür sayesinde bu üç ülkenin hepsinde ya da birinde bulunma hakkı tek bir vizeye sahip olmakla sağlanmıştır. Doğu Afrika vizesine sahip olmanız halinde Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilme hakkınız bulunmaktadır. Çok girişli olarak verilen Doğu Afrika vizesi 90 gün konaklama hakkı vermektedir. 

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekmektedir? - Bursa

 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dokuntu
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Banka Hesap Dökümü
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşılır? - Bursa 

Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerinin hepsinde ya da birinde turistik, ticari ya da arkadaş/aile ziyareti amacı ile gidecek vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türü Doğu Afrika vizesidir. Başvuru formunu tutarlı ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Aksi gözlemlenen başvuruların vize reddi gibi olumsuz sonuçlara yol açabileceğini bilmelisiniz. Doğu Afrika Vize Başvuru Formuna Euroasia GVS Bursa şube sayfamız üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvuru formuna şahsen tarih ve imza atmanız gerekmektedir. Doğu Afrika vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce ve Fransızca dil seçeneklerinden birini tercih ederek doldurabileceğinizi hatırlatırız.

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Ayrıca Bilmeniz Gerekenler - Bursa

 • Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için Doğu Afrika vizesine başvurmanız sırasında giriş ülkesi olarak Uganda’yı seçmeniz gerekir. 
 • Doğu Afrika vizesi çok girişli vize seçeneği ile verilebilmektedir ve başvurunuzun olumlu sonuçlanması neticesinde 90 gün konaklama hakkınız bulunmaktadır. 
 • Vize başvurunuz sırasında hazırlamış olduğunuz evraklar ülkelere giriş zamanlarınızda yanınızda bulunmalıdır.
 • Doğu Afrika seyahatinizde Uganda, Ruanda ve Kenya ülkeleri içerisinde çalışma hakkınızın bulunmadığını hatırlatırız. 

 

Doğu Afrika Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? - Bursa 

Doğu Afrika vize başvuruları ortalama 3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Eksik evrak teslim edilerek yapılan başvurular ya da konsolosluk yoğunluğu gibi nedenler açıklanma sürecinde değişikliğe neden olabilir. Doğu Afrika vize başvurunuzun en sağlıklı şekilde sonuçlanması için Euroasia GVS Bursa şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Doğu Afrika Vize Ücret Detaylarına Nasıl Ulaşılır? - Bursa

2023 güncel Doğu Afrika vize ücretlerini +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ve bursa@eagvs.com e-posta adresimiz ile bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Doğu afrika vize başvuru ücretini diplomatik temsilciliklerin hesap numarasına yatırarak karşılığında alacağınız dekontu gerekli evraklarınız ile beraber konsolosluğa sunarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

 

Uganda Cumhuriyeti Vize Başvurusu Nereden Yapılır? - Bursa

Uganda vizesi için gerekli evraklar seyahat etme amacınıza yönelik olarak değişiklik gösterir. Seyahat amacınıza uygun gerekli evrakların tam listesine bursa@eagvs.com e-posta adresimiz sayesinde bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Uganda Cumhuriyeti için yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onay verilmesi işlemleri yalnızda Ankara’da Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. Başvuru sırasında gereken evraklarınızı Ankara Uganda Büyükelçiliğine ileterek vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
Uganda Cumhuriyeti için vize türleri:

 

Uganda Vizesi İçin Başvuru Formu - Bursa

Uganda vize başvuru formuna sitemiz aracılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz. Vize başvuru formunun eksiksiz ve hatasız doldurulması işlemleri sırasında Euroasia GVS Bursa şubemizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için doldurmanız gereken vize başvuru formunu hatasız ve eksiksiz olarak sunmanız gerekmektedir. Hatalı ya da tutarsız bilgi içerdiği gözlemlenen başvuru formlarının vize reddi gibi olumsuz sonuçlara yol açabileceğini hatırlatırız. Vize başvuru formu kişisel bilgilerinize, seyahat amacınıza yönelik sorular ekseninde hazırlanmıştır ve doldurulan formun şahsınız tarafından tarihlenmesi ve imzalanması zorunludur. 

 

Uganda Cumhuriyeti Vize Ücreti Detayları - Bursa 

Uganda Cumhuriyeti 2023 güncel vize ücretlendirme detaylarına +90 (212) 963 50 65 numaralı telefonumuz ya da bursa@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden kurumumuz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Uganda vize başvuru ücreti için kurumumuza ait hesap numarasına havale ya da şubemizi ziyaret ettiğiniz sırada ödeyebilme seçenekleriniz yer almaktadır. Vize ücretini ödemeniz sonucu sahip olacağınız dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulur. Hizmet bedeli ve konsolosluk harcı size belirtilen ücretlendirmenin içerisinde yer almaktadır. 

  

Uganda İçin Vize Reddi ile Sonuçlanan Başvurularda Ne Yapılmalıdır? - Bursa

Yaygın olan vize reddi nedenleri arasında eksik evrak ile yapılan başvurular yer almaktadır. Reddedilme nedeni belirtilen durumlarda ret nedenini ortadan kaldırarak tekrar başvurabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Seyahat planınızın en sağlıklı şekilde gerçekleşmesi için Euroasia GVS Bursa şubemiz ile beraber başvuru sürecinizi yürütmeniz oldukça önem arz etmektedir. 

 

Uganda Seyahati İçin Alınması Gereken Sağlık Önlemleri - Bursa 

Tifo, Hepatit A, Hepatit B aşıları Uganda Cumhuriyeti Seyahati öncesinde mutlaka yaptırmanız gereken aşılardandır. Vize başvuru işlemleriniz sırasında sizden aşı kartı istenir. Bu karta sarı humma aşısı yaptırmanız halinde sahip olabileceğinizi hatırlatırız. Zorunlu aşıların yanında rutin aşılarınızı da yaptırmış olmanız oldukça önemlidir. Uganda Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunduğunuz süre boyunca aşı kartınızı sürekli olarak yanınızda taşımanız gerektiğini bilmelisiniz. 

Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi olarak Uganda Vizesi, Doğu Afrika vizesi ve E-vize sistemi hakkında bilgi vermeyi amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Detaylı bilgi için Bursa ofisimizi ziyaret edebilir ve +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ya da bursa@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';