x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 65

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Uganda Vize Başvurusu, İzmir

Sayın ziyaretçimiz, Uganda Cumhuriyeti için gerçekleştireceğiniz seyahat doğrultusunda gerekli bilgilere ulaşmanızı amaçladığımız Euroasia GVS İzmir şube sayfamıza hoş geldiniz. Kurumumuz üzerinden Uganda Cumhuriyeti vizesi, Doğu Afrika vizesi, Uganda E-vize ve diğer vize türlerine dair bilgi sahibi olup başvuru yapabileceğinizi hatırlatırız. Euroasia GVS İzmir sayfamızın devamında vize başvurusuna yönelik sıkça sorulan soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 65 telefon numarasından ya da izmir@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. Uganda vize başvurusu için bizlere buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Uganda Seyahati İçin Vize Gerekli midir? - İzmir 

Türkiye’den Uganda’ya yapacağınız seyahatler için vize başvurusunda bulunmak zorunludur. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ya da Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olan tüm vatandaşlarımız Euroasia GVS İzmir şubemiz ile iletişime geçerek rahatlıkla vize başvurusunda bulunabilirler. 

 

Uganda Cumhuriyeti Vize Başvurusuna Dair Bilinmesi Gerekenler - İzmir 

E-vize sistemi ile birlikte 2017 yılından itibaren Uganda seyahat planı olan vatandaşlarımız vize başvurularını oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. E-vize başvurusu için gereken evrakları e-posta yolu ile kurumumuza ulaştırarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Şahsen bulunmanıza gerek olmadan Doğu Afrika vize başvurusunda bulunabileceğinizi de hatırlatırız. Uganda Cumhuriyeti için yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Uganda Ankara Büyükelçiliği’ne aittir.

 

Uganda için E-vize Başvurusu Detayları Nelerdir? - İzmir 

E-vize başvuru işlemlerini başlatabilmek için gereken evraklarınızı evize@eagvs.com e-posta adresimiz ile paylaşmanız gerekmektedir. Euroasia GVS İzmir şubemiz tarafınca başvurunuz sizin adınıza yapılmaktadır. E-vize için gereken evrakların tam listesi aşağıda belirtildiği gibidir: 

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

 

Uganda İçin E-Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır? - İzmir

Uganda Cumhuriyeti için yapacağınız e-vize başvurusu ücretleri seyahatinizin türüne ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlandırma detaylarına ulaşmak için +90 (232) 335 03 91 telefon numaramız ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Uganda Cumhuriyeti İçin Yapılan E-vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır? - İzmir

E-vize başvuru sonucunuz ortalama 4 iş günü içerisinde belli olmaktadır. Seyahatinizin başlangıç tarihine uygun olarak kurumumuz aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz sorunsuz bir netice almanız açısından oldukça önemlidir. 

 

Doğu Afrika Vizesi Nedir? - İzmir

Doğu Afrika vize başvurusunun olumlu sonuçlanması halinde Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilirsiniz. Uganda Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Kenya Cumhuriyeti ortak kararı ile meydana gelen bu sistem sayesinde bu üç ülkenin hepsinde ya da birinde bulunma hakkınız tek bir vize türü ile sağlanmıştır. Çok girişli vize olarak verilen Doğu Afrika vizesine sahip olmanız halinde 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır. 

 

Doğu Afrika Vize Başvurusunda Hangi Evraklar Gerekir? - İzmir

 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dokuntu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formu - İzmir

Doğu Afrika Vize Başvuru Formu Euroasia GVS İzmir şube sayfamız üzerinden kolaylıkla ulaşabileceğiniz evraklar arasında yer alır. Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerinden biri ile doldurabileceğinizi hatırlatırız. Doğu Afrika vizesi Kenya, Ruanda ve Uganda ülkelerinin hepsinde ya da birinde turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile gidecek vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Vize başvuru formunu doğru ve hatasız olarak doldurmanız oldukça önemlidir. Eksik ya da hatalı doldurulan formların vize reddi gibi nedenlere yol açabileceğini unutmamalısınız. Doğu Afrika vize başvuru formuna şahsen imza ve tarih atma zorunluluğunuz bulunmaktadır. 

 

Doğu Afrika Vizesi Dahilinden Ayrıca Bilmeniz Gerekenler - İzmir 

 • Doğu Afrika vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde 90 gün konaklama hakkınız olduğunu ve çok girişli vize olarak verildiğini hatırlatırız. 
 • Vize başvurunuz sırasında hazırlamış olduğunuz evrakların ülkelere giriş anlarınızda yanınızda bulunması oldukça önemlidir.
 • Doğu Afrika seyahatiniz boyunca Uganda, Ruanda ve Kenya ülkeleri içerisinde çalışma hakkınız bulunmamaktadır
 • Uganda seyahatiniz için alacağınız Doğu Afrika vizesi için başvuru sırasında giriş ülkesi olarak Uganda Cumhuriyeti’ni seçmeniz gerekir. 

 

Doğu Afrika Vize Başvurusu Kaç Günde Açıklanmaktadır? - İzmir

Doğu Afrika vize başvurunuzun sonuçlanması ortalama 3 gün sürmektedir. Konsolosluğun yoğun olması ya da evraklarınızda eksiklik tespit edilmesi halinde başvuru sonucunuzun açıklanmasında değişiklikler olabilir. Doğu Afrika vize başvurunuzun en doğru şekilde gerçekleşmesi için Euroasia GVS İzmir şubemiz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

 

Doğu Afrika Vize Ücretini Nasıl Öğrenebilirim? - İzmir

2023 güncel Doğu Afrika vize ücretlerini +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ya da evize@eagvs.com e-posta adresimiz ile bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Doğu afrika vize başvuru ücretini diplomatik temsilciliklerin hesabına yatırmanız ve dekontu başvuru sırasında gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. 

 

Uganda Cumhuriyeti İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır? - İzmir

Uganda seyahatiniz için yapacağınız vize başvurularının değerlendirilmesi ve onay verilmesi işlemleri yalnızda Ankara’da Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. Başvurunuz için gereken evrakları Ankara Uganda Büyükelçiliğine ileterek vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Vize başvurusu için gereken evrakların tam listesi seyahat amacınız doğrultusunda değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınıza uygun gerekli evrak listesine izmir@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile kurumumuzla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. 
Uganda Cumhuriyeti için vize türleri:

 

Uganda Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşırım? - İzmir

Uganda için doldurmanız gereken vize başvuru formunda hata yapmamanız ve eksik ya da tutarsız bilgi sunmamanız oldukça önemlidir. Hatalı olduğu gözlemlenen başvuru formlarının vize reddi gibi olumsuz sonuç alabileceğini hatırlatmak isteriz. Vize başvuru formunda kişisel bilgileriniz, seyahat amacınız gibi sorular bulunur ve doldurmuş olduğunuz forma şahsen tarih ve imza atmanız gerekir. Uganda vize başvuru formuna sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Vize başvuru formunun en sağlıklı şekilde doldurulması için Euroasia GVS İzmir şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

 

Uganda Cumhuriyeti için Vize Ücretini Nereden Öğrenebilirim? - İzmir

 

Uganda Cumhuriyeti 2023 güncel vize ücreti detaylarına +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ya da izmir@eagvs.com e-posta adresimiz ile bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Konsolosluk harcı ve hizmet bedeli ücretleri size belirtilen fiyatın içerisinde yer almaktadır. Vize başvuru ücretini şubemizi ziyaret ettiğiniz sırada ya da kurumumuza ait hesap numaraları üzerinden ödeyebilirsiniz. Ücret dekontunuz diğer gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulur.

 

Uganda Cumhuriyeti İçin Vize Reddi Alınırsa Ne Yapılır? - İzmir

Ret nedeni belirtilen olumsuz başvuru sonucunda red nedenini ortadan kaldırıp tekrar başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. En yaygın vize reddi nedenleri arasında eksik ya da hatalı evrak teslim edilen evraklar yer alır. Başvurunuzun olumsuz sonuçlanması ihtimalini ortadan kaldırmak adına Euroasia GVS İzmir şubemiz aracılığı ile hareket etmenizin oldukça önemli olduğunu hatırlatırız. 

 

Uganda Cumhuriyeti Seyahati Öncesinden Alınması Gereken Sağlık Önlemleri - İzmir

Uganda seyahatiniz için yaptığınız vize başvurusu işlemleri sırasında sizden aşı kartı istenir. Bu aşı kartına sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabileceğinizi hatırlatırız. Tifo, Hepatit A, Hepatit B aşılarını mutlaka yaptırmanız gereken aşılar arasında yer alır. Zorunlu aşıların yanında rutin aşılarınızı da yaptırmış olmanız oldukça önemlidir. Uganda sınırları içerisinde kaldığınız süre boyunca aşı kartınızı yanınızdan ayırmamanız gerektiğini bilmelisiniz. 

 

Euroasia Global Visa Services İzmir şubesi olarak Uganda Cumhuriyeti için vize başvurusu sürecine dair gereken bilgilere ulaşmanızı amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Konu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için İzmir ofisimizi ziyaret edebilir ya da +90 (212) 963 50 65 telefon numarası ve evize@eagvs.com e-posta adresleri aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.