x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 65

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Uganda Vize İşlemleri, Edirne

Sayın ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services olarak Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için vize başvurusuna dair merak edilen sorulara yanıt vermeyi amaçladığımız Edirne şube sayfamıza hoş geldiniz. Vize başvurunuzu kurumumuz aracılığı ile en hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Euroasia GVS Edirne şube sayfamız üzerinden gerekli bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 65 telefondan numaramızdan ya da edirne@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uganda vize işlemleri ve Uganda vize ücreti 2023hakkında detaylı bilgi sayfamızın devamında verilmiştir. 

 

Uganda Cumhuriyeti İçin Vize Almak Zorunlu mudur? - Edirne 

Hangi pasaport türüne sahip olduğuna bakılmaksızın Uganda’ya seyahati olan tüm vatandaşlarımız Uganda vizesi ya da Doğu Afrika vizesine sahip olmak zorundadırlar. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah) ya da Hizmet (Gri) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olmanız durumunda başvurularınızı Euroasia GVS Edirne şubemiz üzerinden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Uganda Seyahati İçin Vize Başvurusu Nereden Yapılmaktadır? - Edirne 

Uganda Cumhuriyetine vize alabilmek için gereken evraklar seyahat etme amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacınıza uygun olan vize türüne ait gerekli evrak listesine edirne@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 
Uganda sınırlarına seyahat etmek için yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. 
Uganda Cumhuriyeti için vize türleri:

Uganda Vize Başvuru Sürecinde Bilmeniz Gerekenler - Edirne

2017 yılı itibariyle Uganda için vize sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız Uganda e-vize sistemi ile birlikte başvurularını internet üzerinden kolayca yapabilmektedir. Gerekli evraklarınızı e-posta yolu ile kurumumuza ulaştırarak vize başvuru işlemlerine başlatabilirsiniz. E-vize sistemi sayesinde şahsen bulunmanıza gerek olmadan Doğu Afrika vizesi başvurusunda bulunabileceğinizi de hatırlatırız. Uganda Ankara Büyükelçiliği, Uganda Cumhuriyeti seyahatleri için yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisine sahip tek yetkilidir. 

 

Uganda Seyahati için E-vize Başvuru Detayları - Edirne

Gereken evraklarınızı evize@eagvs.com e-posta adresi ile kurumumuza göndererek e-vize başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Başvurunuz sizin adınıza kurumumuz tarafından yapılır ve işlemleriniz sonuçlanana kadar gerekli tüm yetkiye sahiptir. 
E-vize için gerekli evraklar:

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

Uganda Seyahati İçin Yapılan E-Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? - Edirne 

E-vize başvurularının sonuçlanması ortalama 4 iş gününü kapsamaktadır. Seyahat başlangıç tarihinize göre başvuru işlemlerinizi en kısa sürede bitirmiş olmanız herhangi bir sorun yaşamamanız adına oldukça önemlidir. 

Uganda Seyahati İçin E-Vize Başvurusu Ücret Detayları - Edirne 

Uganda sınırlarına gerçekleştireceğiniz seyahatin süresine ve türüne göre e-vize başvuru ücretleri değişiklik göstermektedir.  Ücret detaylarına +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ile bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 

Doğu Afrika Vizesi Nedir? - Edirne 

Doğu Afrika vizesine yaptığınız başvurunun olumlu sonuçlanması halinde Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilme hakkınız şahsınıza temin edilir. Tek bir vizeye sahip olarak Uganda Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti ve Ruanda Cumhuriyeti ortak kararı ile geliştirilen prosedürde bu üç ülkenin hepsinde ya da birinde bulunma hakkınız tarafınıza sağlanmıştır. Doğu Afrika vizesi 90 güne kadar konaklama hakkı ve çok girişli vize olarak verilmektedir. 

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formuna Nasıl Ulaşılır? - Edirne 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formuna Euroasia GVS Edirne şube sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Doğu Afrika vizesi turistik, ticari ya da arkadaş/aile ziyareti amacı doğrultusunda Uganda, Ruanda ve Kenya ülkelerinin hepsinde ya da birinde bulunacak vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Vize başvuru formunu tutarlı ve eksiksiz olarak doldurmanız oldukça önemlidir. Aksi gözlemlenen başvuru formlarının vize reddi alabileceğini bilmelisiniz. Vize başvuru formuna şahsınız tarafından tarih ve imza atılması gerekmektedir. 

 

Doğu Afrika Vizesi Gerekli Evraklar - Edirne 

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dokuntu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

 

Doğu Afrika Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanmaktadır? - Edirne 

Doğu Afrika vize başvurularının sonuçlanması ortalama 3 iş günü sürmektedir. Konsolosluk yoğunluğu ya da eksik evrak ile yapılan başvurular sonuçlanma sürecinde değişikliğe neden olabilir. Doğu Afrika vize başvurunuzun belirlenmiş prosedürlere uygun olarak gerçekleşmesi için Euroasia GVS Edirne şubemiz ile iletişime geçmeniz oldukça önemlidir. 

 

Doğu Afrika Vize Ücret Detayları - Edirne 

2023 güncel Doğu Afrika vize ücret detaylarına +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ve edirne@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Vize başvuru ücretini diplomatik temsilciliklerin hesap numarasına yatırmanız halinde sahip olacağınız dekontu diğer gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunarak başvuru işlemlerine başlayabileceğinizi hatırlatırız. 

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Ayrıca Bilmeniz Gerekenler - Edirne 

 • Doğu Afrika vizesi alarak başlayacağınız seyahatte Uganda Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Kenya Cumhuriyeti sınırları içerisinde çalışma hakkınızın bulunmadığını hatırlatırız. 
 • Vize başvurunuz sırasında hazırlamış olduğunuz evraklar ülkelere giriş anlarınızda yanınızda bulunmalıdır.
 • Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için yapacağınız Doğu Afrika vizesi başvurusunda giriş ülkesi olarak Uganda’yı seçmeniz gerektiğini bilmelisiniz.
 • Doğu Afrika vizesi çok girişli vize seçeneği ile verilebilmektedir ve olumlu sonuçlanan başvurunuz kapsamında 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır. 

 

Uganda Vizesi İçin Başvuru Formu - Edirne 

Uganda’ya yapacağınız seyahat için gerekli evraklar arasında yer alan vize başvuru formunu hatasız ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Hatalı ya da tutarsız bilgiler dahilinde teslim edilen formların vize reddine neden olabileceğini hatırlatırız. Başvuru formunun şahsınızca tarihlenmesi ve imzalanması gerekmektedir. Vize başvuru formunun en doğru şekilde doldurulması için Euroasia GVS Edirne şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Uganda vize başvuru formune sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz

 

Uganda Cumhuriyeti Vize Ücreti Detayları - Edirne 

Uganda seyahat planınıza uygun 2023 güncel vize ücret detaylarına +90 (212) 963 50 65 numaralı telefonumuz ya da edirne@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Kurumumuza ait hesap numarası ile ya da şubemizi ziyaret ettiğiniz sırada vize başvuru ücretini ödeyebilirsiniz. Vize ücretini ödemeniz karşılığında size verilen dekont diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulur.  Hizmet bedeliniz ve konsolosluk harcınız size belirtilen fiyatlandırmanın içerisinde yer almaktadır. 

 

Uganda Seyahati İçin Alınması Gereken Sağlık Önlemleri Nelerdir? - Edirne 

Vize başvuru işlemleriniz için gerekli evraklar arasında aşı kartı yer almaktadır. Bu karta sarı humma aşısı yaptırmanız halinde sahip olabilirsiniz. Tifo, Hepatit A, Hepatit B aşıları Uganda seyahatiniz öncesinde mutlaka yaptırmanız gereken aşılardandır. Zorunlu aşıların yanı sıra rutin aşılarınızı da yaptırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Uganda ülke sınırları içerisinde kaldığınız süre boyunca aşı kartınızı sürekli olarak yanınızda taşımanız gerekmektedir. 

 

Uganda İçin Vize Reddi Alan Başvurularda Ne Yapılır? - Edirne 

En yaygın vize reddi nedenleri arasında eksik evrak ile yapılan başvurular yer alır. Reddedilme nedeni belirtilmiş olan başvuru sonuçlarında ret nedenini ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Seyahatinizin plandığınız şekilde gerçekleşmesi için başvuru sürecinizi Euroasia GVS Edirne şubemiz ile yürütmeniz herhangi bir sorun yaşamamanız adına oldukça önemlidir. 

Euroasia Global Visa Services Edirne şubesi olarak Uganda Vizesi, E-vize, Doğu Afrika vizesi konuları ile ilgili bilgi vermeyi amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ve edirne@eagvs.com e-posta adreslerimiz ile bizimle iletişime geçebileceğiniz gibi Edirne ofisimizi ziyaret edebileceğinizi de hatırlatırız. 

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';