x
Uganda

Vize İşlemleri

Uganda

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 65

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Uganda Vize Başvuru , Antalya

Sayın ziyaretçimiz, Uganda Cumhuriyeti seyahatiniz için vize prosedürlerine dair bilinmesi gerekenleri sizlere aktarmayı amaçladığımız Euroasia Global Visa Services Antalya şube sayfamıza hoş geldiniz. Doğu Afrika vizesi ve Uganda vizesi başvurularınızı kurumumuz aracılığı ile yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Euroasia GVS Antalya şube sayfamız üzerinden Uganda vizesine dair sıkça sorulan soruları yanıtladığınız sayfamızı okumaya devam ederek merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 65 telefondan numaramız ya da antalya@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Uganda’ya Seyahat Etmek İçin Vize Almak Gerekir mi? - Antalya

Euroasia GVS Antalya şubemiz ile vize başvuru işlemlerinizi Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah) ya da Hizmet (Gri) pasaport türlerinden herhangi birine sahip olduğunuz takdirde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’den Uganda’ya seyahat planı olan tüm vatandaşlarımız Doğu Afrika ya da Uganda vizesine sahip olmak zorundadır

 

Uganda’ya Gitmek İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Antalya

Türkiye’den Uganda vizesi başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da yer alan Uganda Büyükelçiliği’ne aittir. Vize başvurusu için gerekli evraklar seyahat amacınıza ve vize türüne göre değişiklik gösterir. Seyahat türünüze uygun olan evrak listesine antalya@eagvs.com e-posta adresimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. 
Uganda Cumhuriyeti için vize türleri:

 

Uganda Vizesi İçin Ayrıca Bilmeniz Gerekenler - Antalya 

2017 tarihinden itibaren Uganda Cumhuriyeti için vize sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız e-vize sistemi aracılığı ile başvurularını internet üzerinden kolaylıkla yapabilmektedir. Uganda vizesi için gereken evraklarınızı e-posta yolu ile kurumumuza ulaştırarak vize başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. E-vize sistemi sayesinde şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Doğu Afrika vizesi başvurusunda bulunabileceğinizi de hatırlatırız. Uganda Ankara Büyükelçiliği Uganda’ya yapılacak seyahatlerin vize başvuru değerlendirmeleri ve onaylanması sürecine dair tek yetkilidir. 

 

Uganda E-vize Başvuru Detayları - Antalya

Uganda e-vize başvurunuz kurumumuz tarafından sizin adınıza yapılabilmektedir ve başvurunuz sonuçlanana kadar gerekli tüm yetkiye sahiptir. Başvuru işlemlerinizi evize@eagvs.com e-posta adresi ile kurumumuza ileterek başlatabilirsiniz. 
Uganda e-vize için gerekli evraklar:

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaportunuzun Taranmış Hali
 • Aşı Kartı

 

Uganda E-Vize Ücret Detayları - Antalya 

Uganda 2023 güncel e-vize ücretini +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız aracılığı ile bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Vize ücretleri belirtilen seyahatin süresine ve türüne göre değişiklik gösterir.

 

Uganda E-Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?  - Antalya

Uganda e-vize başvuru sonuçları ortalama 4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru işlemlerinizi seyahat başlangıç tarihinize uygun olarak bitirmeniz herhangi bir zaman sorunu yaşamamanız açısından olmanız oldukça önemlidir. 

 

Doğu Afrika Vizesi Nedir? - Antalya

Doğu Afrika vizesine sahip olmanız ile birlikte Uganda, Kenya ve Ruanda ülkelerinin üçünü birden ziyaret edebilme hakkınız bulunmaktadır. Sadece Doğu Afrika vizesine sahip olarak Uganda Cumhuriyeti, Kenya Cumhuriyeti ve Ruanda Cumhuriyeti ortak kararı meydana gelen prosedür sayesinde bu üç ülkenin hepsinde ya da birinde bulunabilirsiniz. Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak ve 90 güne kadar konaklama hakkı ile verilmektedir.

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Gerekli Evraklar - Antalya 

Doğu Afrika vizesi başvurunuz sırasında sizden istenen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Pasaport
 • 1 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Vize Başvuru Ücreti Ödeme Dekontu
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Doğu Afrika Vize Başvuru Formu
 • Banka Hesap Dökümü
 • Uçak ve Otel Rezervasyon Bilgileri

 

Doğu Afrika Vize Başvuru Formu - Antalya 

Doğu Afrika vizesi turistik, ticari, arkadaş/aile ziyareti gibi nedenlerle Uganda, Ruanda ve Kenya ülke sınırlarının hepsinde ya da birinde bulunacak vatandaşlarımızın başvurması gereken vize türüdür. Doğu Afrika vize başvuru formunu hatasız ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Eksik bilgi içerdiği gözlemlenen ya da doldurulması sırasında hata yapılan başvuru formlarının vize reddi alabileceğini unutmamalısınız. Başvuru formu doldurulduktan sonra şahsınızca tarih ve imza atmanız gerekmektedir. Doğu Afrika vize başvuru formuna Euroasia GVS Antalya şube sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz

 

Doğu Afrika 2023 Vize Ücretleri - Antalya

Doğu Afrika 2023 güncel vize ücretlerine +90 (212) 963 50 65 numaralı telefonumuzdan ya da antalya@eagvs.com e-posta adresimizden bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Diplomatik temsilciliklerin hesap numarasına Doğu Afrika vize başvuru ücretini yatırarak sahip olacağınız dekontu diğer evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunmanız gerekmektedir. 

 

Doğu Afrika Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi - Antalya 

Doğu Afrika vize başvurunuz ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk yoğunluğu, eksik evrak teslim edilmesi gibi nedenlerle başvuru sonuçlanması süresinde değişiklikler meydana gelebilir. Vize başvurunuz en doğru şekilde yapılması için işlemlerinizi Euroasia GVS Antalya şubemiz ile birlikte gerçektirmeniz oldukça önemlidir. 

 

Doğu Afrika Vizesi İçin Ayrıca Bilmeniz Gerekenler - Antalya

 • Doğu Afrika vizesi çok girişli olarak verilmektedir ve başvurunuzun olumlu sonuç alması halinde 90 güne kadar konaklama hakkınız bulunmaktadır. 
 • Uganda’ya yapacağınız seyahat için Doğu Afrika vizesine başvurmanız durumunda giriş ülkesi olarak Uganda’yı seçmeniz gerekmektedir.
 • Doğu Afrika vize başvurunuz sırasında konsolosluğa sunduğunuz gerekli evraklar ülkelere giriş anlarınızda yanınızda bulunmak zorundadır.
 • Doğu Afrika vizesi aldığınızda Uganda Cumhuriyeti, Ruanda Cumhuriyeti ve Kenya Cumhuriyeti sınırları içinde çalışma hakkınız bulunmadığını hatırlatırız. 

 

Uganda Vize Başvuru Formuna Nereden Ulaşılır? - Antalya

Uganda için yaptığınız vize başvurusu sırasında başvuru formunu hatasız ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Eksik ya da tutarsız bilgiler olduğu gözlemlenen başvuruların vize reddine neden olabileceğini bilmelisiniz. Uganda vize başvuru formunun belirtilen prosedürlere en uygun şekilde doldurulması için Euroasia GVS Antalya şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 
Vize başvuru formu şahsınız tarafından tarihlenmiş ve imzalanmış olmak zorundadır. Uganda vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz

 

Uganda Vize Ücreti 2023 Detayları - Antalya

2023 güncel Uganda vize ücreti detaylarına +90 (212) 963 50 65 telefon numaramız ve antalya@eagvs.com e-posta adresimiz sayesinde bizlerle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. 
Uganda vize ücretini kurumumuza ait hesap numarası ile ya da şubemizi ziyaret ettiğiniz sırada ödeyebilirsiniz. Ücret dekontunuz diğer gerekli evraklarınız ile birlikte konsolosluğa sunulmaktadır. Hizmet bedeli ve konsolosluk harcı size belirtilen fiyatlandırmanın içerisinde yer alır. 

 

Uganda’ya Seyahat İçin Alınması Gereken Sağlık Önlemleri - Antalya

Hepatit A, Hepatit B, Tifo aşılarını seyahatiniz öncesinde mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Aşı kartı vize başvurunuzda sizden istenen evraklar arasında yer alır ve bu karta sarı humma aşısı yaptırarak sahip olabilirsiniz. Uganda’da kaldığınız süre boyunca aşı kartınızı yanınızdan ayırmamanız oldukça önemlidir. 

 

Uganda İçin Vize Reddi Alan Başvurularda Ne Yapılır? - Antalya 

Başvuruların eksik evrak teslim edilerek yapılmış olması en yaygın vize reddi nedenlerinden biridir.
Olumsuz sonuçlanan başvurunuzda ret alma nedeniniz şahsınıza bildirilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrar başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurunuzun sorunsuz bir şekilde sonuçlanması için Euroasia GVS Antalya şubemiz ile birlikte hareket etmeniz oldukça önemlidir. 

 

Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi olarak Uganda VizesiDoğu Afrika vizesi ve E-vize sistemine dair bilgi vermeyi amaçladığımız sayfamızı okudunuz. Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 65 numaralı telefonumuzdan ve antalya@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden kurumumuzla iletişime geçebilir ya da Antalya ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Uganda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.