x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Telefon/Faks

+90 (0252) 275 01 07

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Tayvan Vize Başvuru, Trabzon

Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi sayfamız hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, Tayvan vizesi alma konusunda merak edeceğiniz tüm konuları bu yazımızda derledik. Sayfamızın ilerleyen kısımlarında Tayvan e-vizenin ne olduğuna dair tüm bilgileri kapsamlı şekilde görebilirsiniz. Vize başvuru ücreti hakkında da 2023 yılı güncel bilgileri bulacağınız sayfamızı okuduktan sonra şayet Tayvan ziyareti planlıyorsanız şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Trabzon başta olmak üzere diğer yakın Karadeniz şehirlerinde ikamet ediyorsanız, Tayvan vizesi almayı düşünüyorsanız, ister şubemizi ziyaret ederek, isterseniz bulunduğunuz yerden başvuru işlemlerinizi başlatabilir ve danışmanımız aracılığıyla başvurunuzu bulunduğunuz bölgeden takip edebilirsiniz.

EAGVS Trabzon şubesiyle hemen iletişime geçerek başvuru prosedürü hakkında bilgi sahibi olabilmek için evize@eagvs.com adresine e-posta gönderebilir ya da +90 (0252) 275 01 07 i arayarak şube yetkilimizle görüşebilirsiniz.

Tayvan E-Vizesi Nedir? Trabzon

E-vize, Tayvan’a seyahat etmek isteyen kişilerin, kolaylıkla alarak ülkeye giriş yapabilmesini sağlayan bir barkoddur. Bu barkod için yapılacak başvuru işlemleri, internet üzerinden yürütülür. Tayvan Göçmenlik Ofisi tarafından hazırlanmış bu sistem, başvuru belgeleri ve gerekli bilgilerin siteye yüklenmesi yoluyla başvuruları alır. Tamamen Göçmenlik Ofisi’ne bağlı çalışan bu online sistemin, Tayvan Ankara Büyükelçiliği’yle hiçbir ilişiği yoktur. Bu sisteme yapılan tüm vize başvuruları, Göçmenlik ofisinin yetkisi alanındadır.

Tayvan e-vize, turistik, ticari aile, akraba, tanıdık ziyareti amaçlarıyla kullanılabilir. Kısa süreli vize kategorisinde dahil olmuş olan e-vize, 3 ay geçerli ve tek girişlidir. Bu 3 aylık geçerlilik dilimi boyunca e-vizeyle Tayvan’da 30 gün bulunulabilir.

E-vize, tüm pasaport kategorilerinin Tayvan’a girerken sunması gereken bir giriş iznidir. Kişinin pasaportu hangi kategoriden olursa olsun, vize muafiyeti uygulanmamaktadır. Hizmet, hususi, umuma mahsus, diplomatik pasaport fark etmeden her pasaport sahibi vize prosedürüne tabii tutulacaktır.

Tayvan Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Tayvan e-vize başvurusunda bulunarak bir vize almaya karar verdiğinizde, gerekli belgeleri öğrenerek sistem yüklemesinin nasıl yapıldığını araştırmanız gerekir. Bu can sıkıcı ve uzun işlemlerle uğraşmamanız için EAGVS Trabzon şubemizle iletişim kurarak yetkili danışmanımız eşliğinde vize işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Gerekli belge olan pasaportu hazırlayarak e-posta üzerinden bize göndermeniz dışında, vize prosedürüne dahil olmanız gereken bir durum bulunmayacaktır.

Pasaport hazırlığı, öncelikle geçerlilik tarihinin kontrolüyle başlar. Sahip olduğunuz pasaportun şu an için geçerli olması yeterli değildir. Vizenizin tahmini geçerliliğini kaybetme tarihinden sonra, pasaportunuzun hala daha 6 ay geçeli oluyor durumda olması gerekir. Eğer pasaportunuz uygunsa, yapmanız gereken sizden istenen pasaport sayfalarının görüntülerini bilgisayara aktararak şubemiz e-posta adresine iletmenizdir. Pasaport görüntülerini bir tarayıcı yardımıyla tartarak bilgisayara yükleyebilirsiniz. Eğer pasaportunuz uygun değilse, bu işlemden önce pasaportunuzu güncellemelisiniz.

Sizden aldığı pasaport görüntülerini ve diğer vize için gerekli kişisel bilgileri edindikten sonra danışmanımız başvuru için bunları e-vize sistemine yükler. Bütün bunların tamamlanmasının ardından başvuru değerlendirilmeye hazır halde e-vize sisteminde bulunuyor olacaktır. Vize yetkilileri başvuruyu titizlikle inceleyecek ve şayet olumlu karar verirlerse vizenizi size e-posta ile göndereceklerdir.

Vize barkodunuzu Tayvan seyahati başından sonuna kadar yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Çıktı alarak pasaportunuzla birlikte vizenizi tutmanız, ülkeye girerken fayda sağlayacaktır.

Tayvan 2023 E-Vize Ücreti, Trabzon

Daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, Tayvan e-vizesi alırken Tayvan Ankara Büyükelçiliği’nin dahil olacağı bir durum söz konusu değildir. Dolayısıyla Ankara Büyükelçiliği, başvuru sahiplerinden bir ödenek talep etmez. Başvuru ücreti talep etmeyen bir diğer kurum Tayvan Göçmenlik Ofisi’dir. Vize başvuruları bu kurum yetkisinde olsa da, ödenmesi gereken bir vize ücreti belirtilmemiştir. E-vize başvurusunun tek ücreti, tüm başvuru adımlarını sizin adınıza tamamlıyor oluşumuz, vize süreci boyunca destek sağlamamız ve onay alma ihtimali yüksek, profesyonel bir başvuru hazırlıyor olma hizmetlerimiz dahilinde 250 TL’dir.

Tayvan E-Vize Ne Zaman Çıkar? Trabzon

E-vize başvuru belgesinin Tayvan Göçmenlik Ofisi tarafından işleme alındığı gün itibariyle 1-3 iş günü arasında karara bağlanacak olan Tayvan e-vize başvuruları, bazı etkenler sebebiyle daha uzun sürede sonuçlanabilme ihtimaline sahiptir. Eğer sunulan bilgiler kişinin pasaport üzerindeki bilgileriyle eşleşmiyorsa, E-vize için hazırlanmış internet sitesinde fazla başvuru bulunması sebebiyle iş yükü yoğunluğu varsa veya vizenin başvuru tarihi Göçmenlik Ofisi’nin resmi tatil günlerine denk gelmişse ofis kapalı olacağından değerlendirme süreci uzayabilir.

E-vize başvurunuzu hemen yapmak, hızlıca sonuç almak ya da başvuru süreciyle ilgili merak ettiğiniz konular varsa evize@eagvs.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bilgi almak ve işlemleri başlatmak için +90 (0252) 275 01 07  numaramızdan Trabzon şubemizi arayabilirsiniz.

Tayvan Vizesi

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';