x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 20

Eposta

evize@eagvs.com

Tayvan Vize Merkezi, Balıkesir

Değerli Euroasia Global Visa Services ziyaretçileri, Balıkesir şubemiz tarafından hazırlanmış bu Tayvan vizesi başvuru adımlarıyla ilgili bilgilendirme sayfamızda, ihtiyacınız olan tüm bilgileri en doğru ve en güncel şekilde bulabilmenizi amaçlıyoruz.

Balıkesir’in Burhaniye, Bigadiç, Edremit, Ayvalık gibi diğer tüm ilçeleri de başta olmak üzere, çevre, illerden yapacağınız Tayvan vize başvurularınız için bizlere ulaşabilirsiniz. Tayvan e-vizesi başvurusu için gereken belgeler, başvuru ücreti, sonuçlanma süreci ve bunlar gibi daha birçok bilgiye sayfamızın ilerleyen kısımlarında ulaşabileceksiniz. Balıkesir ve etrafındaki diğer ilçe ve şehirlerden yapacağınız Tayvan vize başvurularınızda, EAGVS Balıkesir şubesi olarak her zaman yanınızdayız.

Başvuru için gerekli adımları detaylıca öğrenmek, aklınıza takılan diğer soruları bizlere yöneltmek ya da hemen başvurunuzu başlatabilmek için evize@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden ya da 0 (266) 225 50 20 telefon numaramızdan bizlere ulaşın.

Tayvan Vizesi BalıkesirTayvan E-vize Nasıl Alınır? Balıkesir

Tayvan vizesi başvurusu yapmak isteyen ziyaretçilerimiz, öncelikle kısa süreli başvurularda e-vize almakla yükümlü olacaklarını bilmelidir. Tayvan ticari, ziyaret ve turistik vize başvuruları, e-vize sistemi aracılığıyla yapılmakta ve değerlendirilmesi de elektronik ortamda olmaktadır. Daha önce e-vize başvurusu yapmamış değerli ziyaretçilerimiz için bu konu karmaşık durabilir fakat EAGVS Balıkesir şubesi vize danışmanlarımız eşliğinde bu süreç, sizler için kolaylaştırılacaktır.

Öncelikle e-vize sisteminin nasıl çalıştığından bahsedelim. Tayvan e-vize başvuru sistemi, Tayvan Göçmenlik Ofisi tarafından vize başvurularını almak amacıyla hazırlanmış resmi bir internet sitesidir. Bu sistem sayesinde başvuru sahipleri, gerekli bilgi ve evrakları sisteme yükleyerek web üzerinden başvuru yapabilmektedir. Hazırlığı tamamlanan başvurular sisteme yüklenir ve değerlendirme için yetkililere sunulur. Bu aşamadan sonra, yetkili kişiler başvuruyu olumlu ya da olumsuz olarak karara bağlar. Olumlu başvuru sonuçları söz konusu olduğunda vize, e-posta yoluyla sahibine gönderilir. Olumlu sonuçlanan bir başvuru yoluyla alacağınız Tayvan e-vizesi, tek girişli bir vize olmakla beraber 3 ay geçerlidir ve bir giriş sonrasında en fazla 30 gün kalınacak şekilde Tayvan’da konaklama sağlar.

Tayvan vize başvurusu için gerekli belgelerin hazırlığından söz edecek olursak, bu kısım oldukça basit ve kolaydır. Bunun sebebi, başvuru için hazırlanması gereken tek belgenin, başvuru sahibinin pasaportu olmasıdır. Başvuru yapacak kişi, pasaport üzerinde yer alan vizelerin olduğu sayfaları ve ayrıca kimlik bilgilerini gösteren sayfaları tarayıcıda taratarak başvuru sistemine yüklenebilir hale getirmelidir. Pasaport hazırlanırken, geçerlilik tarihi göz önünde bulundurulmalı ve bu tarihin tahmini vize bitişi itibariyle en az 6 ay sonra geçerliliğini kaybedecek olmasına önem verilmelidir. Bu süre 6 ayın altındaysa, pasaport yenilenmelidir.

Kimler Tayvan Vizesi Almalıdır? Balıkesir

Diğer bazı ülke vizelerinde olduğu gibi, Tayvan vizesi alırken vize muafiyeti söz konusu değildir. “Vize muafiyeti” bazı ülkeler tarafından diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu sahiplerinde kısa süreli seyahatlerde uygulanan bir sistemdir fakat Tayvan seyahatlerinde bu geçerli olmamaktadır. Tayvan vizesi, diplomatik (siyah) pasaport, hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Tayvan’a kısa veya uzun süreli seyahatlerinde alması gereken bir ülke giriş izni belgesidir.

Tayvan Vizesi Çıkış Süresi, Balıkesir

Tayvan vizesi başvuru işlemlerinin tümünün tamamlanması sonrasında, başvuru karara bağlanmaya hazır hale gelir ve bu işlem için Tayvan Göçmenlik Ofisi vize yetkililerine sunulur. Başvuru gereklilikleri olması gereken şekilde yerine getirildiyse, eksik bilgi bulunmuyorsa ve sistemde iş yükü mevcut değilse, başvuru kısa süre içinde değerlendirilir. Bu süre, minimum 1, maksimum 3 iş günü olarak açıklanmıştır. Fakat eğer bir başvuru yoğunluğu söz konusuysa sonuç açıklanması sekteye uğrayarak sonuçlanma süresini uzatabilmektedir. Ayrıca pasaport geçerlilik tarihi gibi detayların gözden kaçırılması başvuru onay süresini uzatabilir ve hatta başvurunun olumsuz sonuçlanmasına bile yol açabilir. Bu sebeple e-vize başvurularınızı profesyonel bir yardımla yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Tayvan E-vize Başvurusu Ücreti, Balıkesir

Türkiye’de yalnızca bir dış temsilciliği bulunan Tayvan, vize başvuruları almak ve değerlendirmek konularında Ankara Tayvan Büyükelçiliği’ni yetkili kılmamıştır. Bu dış temsilciğin amacı, sosyal ve politik ilişkileri güçlendirmek ve Türkiye’de bulunan Tayvan vatandaşlarının menfaatini sağlamaktır. E-vize başvuruları için Tayvan’da bulunan Tayvan Göçmenlik Ofisi yetkilendirilmiştir. Vize başvurularında konsolosluğun yetkisi bulunmamasından ötürü, konsolosluk vize harcı söz konusu değildir. Bu sebeple Tayvan vize başvurularında ödemekle yükümlü olduğunuz tek ücret vize başvuru sürecinde aldığınız yardım ve hizmetler dahilinde sadece 250 TL’dir.

Tayvan vize başvurunuzu EAGVS Balıkesir şubesi aracılığıyla tamamlamak ya da konuyla ilgili sorularınızı sormak için 0 (266) 225 50 20 telefon numarasını arayabilir, dilerseniz evize@eagvs.com e-posta adresine yazabilirsiniz.

Tayvan Vize Başvurusu

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES