x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 32

Eposta

evize@eagvs.com

Tayvan Vize Merkezi, Bursa

Tayvan vize başvurusu yapmak isteyen tüm ziyaretçilerimize 2023 yılı odaklı güncel ve doğru bilgileri sunduğumuz bu sayfamız, Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi tarafından hazırlanmış ve sizlere başvuru öncesi en doğru bilgileri sunmak amaçlanmıştır.

Bursa ve Bursa’nın tüm ilçeleri başta olmak üzere, diğer çevre il ve ilçelerde ikamet eden değerli ziyaretçilerimiz, Tayvan’a seyahat etmek için almaları zorunlu olan Tayvan vizesi başvurularını, şubemiz aracılığıyla en doğru şekilde gerçekleştirebilirler. Tayvan e-vize başvuruları hakkında hemen hemen her bilgiyi tek bir yerde toparladığımız bu sayfanın devamında vize ücreti ve tahmini onay süresi hakkında bilgilere de yer verilmiştir.

Başvuru sürecinizi hızlıca başlatmak, aklınıza takılan soruları sormak ya da farklı bir konu üzerine iletişim kurmak istiyorsanız, evize@eagvs.com e-posta adresine mail göndererek ya da 0(224) 322 01 32 telefon numarasını arayarak bizlere ulaşmanız mümkündür.

Tayvan Vizesi Bursa

Tayvan E-Vize Nasıl Alınır? Bursa

Tayvan e-vize başvurusu, turistik vize, aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi ve ticari vize başvurularının tümünü kapsar. Tayvan’a bu amaçlarla seyahat ederken, e-vize başvurusu yapılması mümkündür. E-vize, Tayvan Göçmenlik Ofisi resmi internet sitesi üzerine hazırlanmış bir sistemden başvuru yapılarak, e-posta aracılığıyla alınır ve gerekli başvuru belgesi yalnızca pasaport olduğundan, yapılması son derece kolay bir başvuru türüdür. Buna karşın, başvurunun reddedilme ihtimalini düşürmek için göz önünde bulundurulması gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır. EAGVS Bursa şubesi olarak size bu konuda yardımcı olarak, onaylanma ihtimali yüksek vize başvuruları hazırlamak konusunda yardımcı olmaktayız.

Belirttiğimiz üzere e-vize sistemi, online olarak bilgisayar üstünden vize almayı sağlayan bir platformdur. E-vize almak için başvuru sitesi üzerinde istenen bilgiler doldurulur ve gerekli tek evrak niteliğindeki belge olan pasaport sayfalarının görüntüsü sisteme yüklenir. Pasaportun kişisel bilgileri içeren sayfası ve alınmış vizeler bulunuyorsa bunları kapsayan sayfaların tarayıcı vasıtasıyla alınan görüntüleri, PDF formatında sisteme yüklenir. Kullanılacak pasaportun, başvuru yapılan vizenin tahmini geçerliliğinin dolacak tarih itibariyle, 6 ay daha devam edecek bir geçerlilik süresine sahip olması önemlidir. Bu şart mevcut pasaportla sağlanamıyorsa, pasaportun yenilenmesi gerekir. Tüm koşullar sağlanıp başvuru sisteme yüklendikten sonra, değerlendirme aşamasına geçilir. Vize başvurusunu değerlendirme ve onay ya da reddetme yetkisi yalnızca Tayvan Göçmenlik Bürosu’na aittir.

Tayvan kısa süreli (turistik, ticari, ziyaret) ve uzun süreli vize kategorilerinin hepsinde vize alma mecburiyeti tüm pasaport tipleri için geçerlidir. Umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), diplomatik (siyah) ve hususi (yeşil) pasaport sahibi tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Tayvan’a giderek ülkeye giriş yapabilmek adına geçerli bir Tayvan vizesi almakla yükümlüdür. Tayvan vizelerinde “vize muafiyeti” durumu geçerli değildir.

Tayvan E-vizesi Ücreti, Bursa

Tayvan kısa süreli turistik, ticari ve ziyaret vizeleri için yapılan başvuruları, Tayvan Göçmenlik Ofisi inceler. Bu yetkili kuruluş Tayvan’dadır ve vize başvurularını internet üzerinden e-vize sistemi aracılığıyla alır. Tayvan e-vizesi için herhangi bir konsolosluk ücreti talep edilmez. Bu durumun sebebi, Ankara Büyükelçiliği’nin Tayvan e-vizelerinin başvuru ve değerlendirilmesiyle herhangi bir ilişiği bulunmamasıdır. Konsolosluk için ödenmesi gereken bir ücret bulunmadığından, Tayvan vizesi ücreti yalnızca vize başvurusu için alacağınız hizmetleri kapsar. Vize başvurunuzun adım adım incelenmesi, gerekli belgelerin taratılması ve sisteme yüklenmesi, başvurunun onaylanması ihtimalini yükseltmek için yapılacak tüm kontroller ve daha birçok vize hizmeti dahilindeki Tayvan vize ücreti 250 Tl’dir.

Tayvan Vizesi Kaç Günde Çıkar? Bursa

E-vize sistemi sayesinde kolaylaşan ve hız kazanan başvuru hazırlık sürecinin tamamlanması sonrasında, başvuru sisteme yüklenerek değerlendirme aşamasının tamamlanması adımına geçilir. Bu aşama, Tayvan Göçmenlik Ofisi’nin vize bölümü yetkilileri tarafınca gerçekleştirilir. Herhangi bir aksaklık yaşanmadığı takdirde başvurular genelde 2 iş günü içerisinde karara bağlanır. Bu süre, bazen 3 iş gününe uzayabilmektedir. Başvurunun doğru şekilde yapılmaması, yetkililerin başvuruyu karara bağlama süresini uzatabilir ve hatta başvuru negatif sonuçlanabilir. Bu gibi bir durumla karşılaşılmaması ve başvurunun onaylanması takdirinde, e-posta ile başvuru sahibine bilgilendirme yapılır. Tayvan elektronik vizesi, sahibine barkod şeklinde iletilir. Bu barkod içeren PDF görüntüsünün çıktısının alınması, ülkeye giriş yaparken bir aksaklık yaşanmaması adına önemlidir. Başvurunuzun onaylanmasıyla alacağınız Tayvan kısa süreli vizesi, ülkeye tek giriş ve giriş sonrasında maksimum 30 gün konaklama hakkı sağlar. Vize geçerliliği 90 gündür.

Tayvan vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgiler almak adına evize@eagvs.com adresine -posta gönderebilirsiniz. 0 (224) 322 01 32 telefon numaramızdan EAGVS Bursa şubemize ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Tayvan Vize Başvurusu

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';