x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 01 64

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Tayvan Vize İşlemleri, Edirne

Değerli ziyaretçilerimiz, Tayvan vizesi için Edirne ve yakın çevresindeki diğer şehirlerden nasıl başvuru yapılır mevzusunda bilmeniz gereken gerekli hususları detaylı ve güncel olarak hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Edirne ve Edirne’ye bağlı ilçeler, Kırklareli, Çorlu, Lüleburgaz ve Tekirdağ gibi yakın çevrede oturan ve Tayvan vizesi başvurusunda bulunmayı planlayan sizler için 2023 yılına göre hazırlanmış bilgileri içeren bu sayfada, Tayvan vizesi hakkında mera ettiğiniz tüm detaylara rahatlıkla ulaşabileceksiniz. E-vize sistemi nedir, nasıl işler ve hangi vize kategorilerini kapsar ve benzeri sorularınıza yanıt vermek amacıyla Edirne EAGVS ailesi olarak sizler için bu sayfayı hazırladık.

Tayvan vize başvurusu işlemlerinizi hemen başlatarak Tayvan’a seyahat etmek istiyorsanız evize@eagvs.com e-posta adresinden ya da 0 (850) 241 01 64 telefon numaramızdan bizlere ulaşın.

Tayvan E-vize Başvurusu İşlemleri, Edirne

E-vize başvurusu adımlarına geçmeden önce, e-vize sitemi hakkında bilgi vermek istiyoruz. E-vize sistemi, internet üzerinden yürüyen ve kişilerin online şekilde başvuru yaparak vizelerini almalarını sağlayan bir sistemdir. Tayvan, bu e-vize sistemini Tayvan Göçmenlik Ofisi’ne bağlı olarak yürütmektedir. Göçmenlik Ofisinin resmi internet sitesi üzerinden yapılan e-vize başvurusu, oldukça kolay ve zahmetsizdir. E-vize başvurusu yaparak Tayvan turistik, ticari ve aile/akraba/arkadaş ziyaret vizelerinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Not olarak belirtmek isteriz ki, Tayvan vizesi alırken pasaport ayrıcalığıyla “vize muafiyeti” sağlanmamaktadır. Umuma mahsus, hizmet, hususi ve diplomatik vize sahibi tüm T.C. vatandaşları, her kategoriden Tayvan ziyaretlerinde vize almak yükümlülüğüne tabiidir.

E-vize başvurusu yapmaya karar vererek ilk adımı atmanızın ardından, şubemizle iletişime geçerek Tayvan Vizesi hakkında detaylı bilgiyi ve başvuruda bulunmak için neler yapmanız gerektiğini detaylıca öğrenebilirsiniz. Danışmanımız, sizlere gerekli belgeleri iletecek ve hazırladıktan sonra şubemize e-posta yoluyla göndermenizi isteyecektir. Tayvan vize başvurusu için hazırlamanız gereken tek belge, pasaportunuzun görüntüsüdür. Pasaport sayfalarının (mevcut vize varsa vize sayfaları ve ek olarak kişisel bilgiler kısmı) tarayıcıdan geçirilerek bilgisayara aktarılan görüntüleri, başvurunuzu gerçekleştirmek için yeterlidir. Daha sonra, e-vize platformuna girilerek gerekli bilgiler doldurulur ve pasaport görüntüsü PDF biçiminde sisteme yüklenir. Bu adımlardan sonra, başvuru sisteme kaydedilir ve değerlendirmeye hazır hale gelir.

Göçmenlik ofisi yetkilileri, sisteme düşen başvurunuzu inceledikten sonra başvuruyu uygun görürse kabul eder ve onaylar. Tayvan vize başvuruları, Tayvan’da bulunan Göçmenlik Ofisi yetkililerine yönlendirilir. Vize onay veya reddetme yetkisi sadece Tayvan Göçmenlik Ofisi Vize Departmanı görevlilerine aittir. Tayvan Ankara Büyükelçiliği, Türk vatandaşlarından vize başvurusu alma, onaylama ya da reddetme görevine sahip değildir.

Onaylanmış vize başvurusunun bilgisi, başvuru sahibine verilir ve vize bir e-posta vasıtasıyla kişiye gönderilir. Tayvan e-vizesi, a-posta içerisindeki bir ek PDF dosyasında, barkod şeklinde bulunur. Bu barkodun çıktısı alınarak ülkeye girerken sınır görevlilerine gösterilebilir.

Tayvan e-vizesi şeklinde alacağınız turistik, ticari ve ziyaret vizeleri, 3 ay geçerli şekildedir. Ayrıca, 3 ay geçerli olan e-vize tek giriş ve giriş itibariyle maksimum 30 gün kalış sağlayacak şekilde verilmektedir.

Tayvan E-Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi, Edirne

Vize başvurunuz için yetkili danışmanımızla iletişime geçmeniz sonrasında, vize belgeleri, gerekli bilgilerin nasıl düzenleneceği ve diğer vize başvuru aşamaları tamamlanır ve sıra, başvurunuzun değerlendirilerek karara bağlanması aşamasına gelir. Göçmenlik Ofisinin yetkili departmanının sistemine düşen vize başvurusu, yetkili birey tarafından dikkatle incelenir ve karara bağlanır. Sonuç negatif ya da pozitif olarak bir bilgilendirme e-postası şeklinde tarafınıza gönderilir. Bu periyod genel olarak 1-3 iş günü içerisinde sonuçlanır. Başvuru onaylanmışsa, bilgilendirme e-postasına ek olarak vizeniz de tarafınıza iletilir. 1-3 iş günü olarak belirtilen bu süre, bazı etmenlere bağlı olarak uzayabilmektedir. Bu gibi olumsuz durumların önüne geçmek için profesyonelce hazırlanmış bir başvuru sunmak, iyi bir tedbirdir.

Tayvan E-Vize Ücreti 2023, Edirne

Çoğu vize başvurusunda “konsolosluk harcı” bulunsa da, Tayvan vize başvurularında ödenmesi gerekli olan bir konsolosluk harcı söz konusu değildir. Bu duruma, Tayvan Ankara Büyükelçiliği’nin vize başvurusu almaması sebebiyet verir. Bu ek tutar söz konusu olmadığı gibi, Göçmenlik Ofisi tarafından belirlenmiş bir başvuru ödeneği de bulunmamaktadır. Tayvan vizesi başvurunuzda ödemeniz gereken tek tutar, vize işlemlerinin sizin adınıza yürütülmesi, online başvurunun kontrolleri, eksiksiz ve hatasız bir başvuru garantisi dahilinde sadece 250 Türk lirasıdır. Belirtilen bu tutar, alacağınız tüm vize danışmanlığını ve diğer hizmetlerimizi kapsamakta olup, 2023 yılı güncel fiyatıdır.

Tayvan vize başvurunuzu Edirne ve yakın şehirlerden yapmak, şubemizle iletişime geçerek detayları öğrenmek ve vizenizi hızlıca almak amacıyla hızlı ve doğru bir başvuru yapmak için evize@eagvs.com e-posta adresine yazabilir ya da 0 (850) 241 01 64 numaramızı arayabilirsiniz

Tayvan Vizesi Edirne

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES