x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 36

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kayseri@eagvs.com

Tayvan Vize Başvuru, Kayseri

Siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. Kayseri ve çevre illerden yapmayı düşündüğünüz Tayvan turistik, ticari ve aile ziyareti başvurularınız için bilgi sunmayı hedefleyerek hazırladığımız sayfamızda, 2023 yılına ait güncel bilgiler ışığında yazılmış e-vize nedir, nasıl alınır, ücreti ne kadar gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Aşağıda, Euroasia Global Visa Services olarak sunduğumuz vize danışmanlığı hizmetlerini öğrenebilir ve dilerseniz başvurunuzu Kayseri şubemiz aracılığıyla kolayca tamamlayabilirsiniz. Tayvan’a seyahat etmeden önce almanız gereken e-vizenin başvuru prosedürünü daha hızlı ve daha zahmetsiz şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, Kayseri şubemizin vize danışmanlarıyla gerekli bilgileri paylaşarak sorunsuz bir başvuru süreci geçirebilirsiniz.

EAGVS Kayseri şubemizle iletişim kurmak için dilerseniz evize@eagvs.com e-posta adresine mail atabilir ya da isterseniz şubemizi 0 (352) 353 30 36 telefon numarasından arayarak vize danışmanımız ile görüşebilirsiniz.

Tayvan E-Vize Nasıl Alınır? Kayseri

Tayvan vizesinin başvuru işlemlerine geçmeden önce, kimlerin vize almakla yükümlü olduğunu açıklayalım. Bilindiği üzere çoğu ülke vizelerinde Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu sahibi T.C. vatandaşlarına vize muafiyeti avantajı sağlanmaktadır. Fakat maalesef ki aynı durum Tayvan vizesinde geçerli değildir. Kısa süreli ya da uzun süreli olarak planladığınız tüm Tayvan seyahatleri için, tüm pasaport tiplerinin ayrım olmaksızın başvuru yapması ve vize alması mecburi tutulmuştur.

Tayvan kısa süreli vizelerinin başvuruları, Tayvan Göçmenlik Ofisi’ne bağlı e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilir. Değerlendirilmesi de online olarak yapılan e-vize, bir barkod şeklindedir. Başvurunun onaylanması durumunda bu barkod, tarafınıza e-mail olarak iletilecektir. Dolayısıyla başvuru esnasında güncel olarak kullandığınız bir e-posta adresinizi beyan etmeniz son derece önemlidir. Tayvan e-vizesi almak, gerekli tek belge pasaport olduğundan dolayı oldukça basittir.

Başvuru adımlarını sıralamak gerekirse, ilk yapmanız gereken EAGVS Kayseri şubemizin vize danışmanıyla görüşerek seyahat amacınızı belirlemek ve e-vize başvurusunun uygun olup olmayacağını değerlendirmektir. Daha sonrasında sahip olduğunuz pasaportun kişisel bilgi ve vize sayfalarını tarayıcıdan geçirerek danışmanımıza iletmeniz gerekir. Pasaport sayfalarını taratmadan önce, başvuru yapacağınız vizenin ön görülen geçerlilik dolum tarihi sonrasında pasaportunuzun geçerliliğinin 6 ay daha devam edip etmediğini kontrol etmeniz önemlidir. Vizenin 3 aylık geçerliliğinin dolduğu tarihten sonra en az 6 ay daha geçerli olacak bir pasaportla başvuru yapılması es geçilemeyecek bir koşuldur. Pasaportunuz bu koşula uygun nitelikte değilse uygun hale getirmek için yenilenmesi gerekir. Tüm adımlar tamamlandıktan ve görüntüler danışmanımıza iletildikten sonra, sizin adınıza bu görüntüler PDF haline getirilerek sisteme yüklenmesi gerçekleştirilir. Bu aşamadan sonra onay veya red kararı, Tayvan Göçmenlik Ofisi yetkililerine bağlıdır.

Eğer vize başvurunuz onaylanırsa, tarafınıza iletilecek olan barkod şeklindeki vize 3 ay geçerli olacaktır. Bu geçerlilik süresi boyunca tek bir giriş hakkına sahip olan vize, size bu girişle birlikte 30 gün Tayvan’da bulunma hakkı tanır. Barkodunuzun çıktısını alıp pasaportun arasına koyarak yanınızda taşımanız, sizi ülkeye girerken yaşanabilecek sıkıntılardan korur. Ülkeye giriş esnasında Tayvan sınır görevlisi memurlar, mutlaka vizenizi görmek isteyecektir.

Tayvan E-Vizesi Ne Kadar? Kayseri

Tayvan Ankara Büyükelçiliği’nin e-vize başvuruları konusunda hükmü olmaması sebebiyle, vize başvurunuzda konsolosluk harcı ödemenize gerek kalmaz. Tayvan Göçmenlik Ofisi tarafınca kararlaştırılan e-vize başvuruları için bu kurum tarafından vize ücretine ek olarak ödenmesi istenen bir başvuru harcı ya da herhangi bir ödenek bulunmamaktadır. Yukarıda belirttiğimiz üzere, başvurunuzun sizin adınıza yapılması, başvuru onay süresince başvurunun takibi, online olarak hazırlanan başvuru dosyanızın tekrar tekrar kontrollerden geçerek yaşanabilecek pürüzlerin ortadan kaldırılması gibi hizmetlerimizin de içerisinde bulunduğu Tayvan e-vize başvuru ücreti yalnızca 250 TL’dir.

Tayvan E-Vize Başvurusu Sonucu Ne Zaman Çıkar? Kayseri

Başvuru için gereken bilgileri danışmanımızla paylaşarak hazırlık aşamasını tamamladıktan sonra, sıra başvuruyu yetkililere sunmaya gelir. Online olarak yapılan bu işlemi yetkili danışmanımız sizler adına tamamlar ve başvuru takibi süreci başlar. E-vize başvurunuzla ilgili her sorunu danışmanımıza süreç boyunca sorabilir, başvurunuzun güncel süreçle ilgili bilgiler alabilirsiniz. Kayseri şubemiz aracılığıyla hızlıca tamamlamış olduğunuz hazırlık süreci takibinde, başvurunuzun sonuçlanması da yaklaşık 1-3 iş günü sürer. Bu süre sonlandığında başvurunuzun onaylanmış ya da reddedilmiş olduğu bilgisi sizlerle paylaşılır. Başvurunuz şayet onaylanmışsa, e-posta adresiniz üzerinden vizenizi temin edebilirsiniz. Başvurunuzun reddedilmesi durumunda yine aynı e-posta adresinize gelecek olan bilgilendirme metnini okuduktan sonra gerekli koşulları sağlayarak yeniden bir başvuru yapabilirsiniz. Başvuru reddi gibi olumsuz durumlarla karşılaşarak süreci uzatmamanız için EAGVS Kayseri olarak sizlere tüm vize başvurularınızda profesyonel bir hizmet sunmayı amaçlıyoruz.

Aklınızda kalan detayları sormak ve vize başvuru prosedürünü öğrenmek, Tayvan vize başvurusu sürecini hemen başlatmak için bizlere ulaşabileceğiniz telefon numarası olan 0 (352) 353 30 36 arayabilir, evize@eagvs.com adresine e-posta göndererek kısa zamanda yanıt alabilirsiniz.

Tayvan E-Vizesi

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES