x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 03 91

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Tayvan Vizesi, İzmir

Değerli ziyaretçilerimiz, Tayvan vizesi başvuru adımlarını detaylı şekilde öğrenebileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz. Euroasia Global Visa Services İzmir şubesi olarak sizlere sunduğumuz bu sayfamızda , Tayvan vizesi hakkında tüm bilgilere tek bir noktadan ulaşabilir, 2023 güncel vize başvuru koşullarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sayfamızın devamında yer alan başlıklar altında e-vize hakkında fikir sahibi olabilir, vize için 2023 yılı güncel ücreti ve danışmanlığımız kapsamında sunulan hizmetlerin neler olduğunu rahatlıkla bulabilirsiniz. Sahip olduğumuz güncel bilgiler ve deneyim ışığında, başvurularınızda kolaylık sunmayı, onay alma ihtimalinizi arttırmayı ve stressiz, sorunsuz bir süreç geçirmenizi amaçlıyoruz.

Tayvan e-vize başvuru işlemlerinizi daha kolay ve daha güvenilir şartlar altında başlatmak, sorularınızı yöneltmek ve şubemizle iletişime geçmek için evize@eagvs.com ve 0 (232) 335 03 91 iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Tayvan E-Vizesi Nedir? İzmir

E-vize, başvuruları, değerlendirilmesi ve sonuçlanması yetkili internet sitesi üzerinden gerçekleşen ve e-posta üzerinden temin edilen bir ülke giriş izni belgesidir. Tayvan e-vizesi, Tayvan Göçmenlik Ofisi’nin resmi internet sitesi tarafınca hazırlanmış bir “e-vize” sistemi üzerinden başvuru yapılarak alınır. Bu sistem, Tayvan Göçmenlik Ofisi’nin kendine ait olduğundan, yapılan başvurular sadece ofis vize departmanı yetkilileri tarafından değerlendirilir ve karara bağlanır. E-vize sisteminin Tayvan Ankara Büyükelçiliği’yle bir alakası olmadığından, yapılan başvurular konsolosluk birimleri tarafından takip edilmemektedir. Başvuruları yalnızca göçmenlik ofisinin vize çalışanları değerlendirir ve uygun görürse karara bağlar. Onaylanan başvuruların vizeleri, barkod şeklinde hazırlanır ve e-posta yoluyla sahibine iletilir.

Tayvan E-Vize Nasıl Alınır? İzmir

Tayvan e-vizesi, resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapılarak alınır. Bu başvuruyu tamamlayabilmek için, öncelikle Tayvan Göçmenlik Ofisi resmi internet sitesi üzerine tanımlı e-vize sistemine girilerek gerekli belgeler ve istenen bilgiler gözden geçirilir. E-vize başvurusunda kullanılacak tek belge, başvuru sahibinin pasaportudur. Pasaportu sisteme yükleyebilmek için talep edilen tek gereklilik, pasaport geçerlilik süresinin uygun olmasıdır. Alacağınız vizenin süresinin biteceği gün itibariyle, pasaportun 6 ay daha geçerliliğini koruyor olması gereklidir. Belirtilen 6 aylık bu süre, minimum olarak belirtilmiştir. Şayet pasaportunuz geçerlilik süresi 6 aydan az ise, e-vize başvurusunun yapılması mümkün değildir. Pasaportun süresinin uzatılması gereklidir. Eğer pasaport istenen koşullara uygunsa, bu pasaportun sayfalarının görüntüleri alınarak (taratılarak) bilgisayara yüklenmeli ve ardından PDF formatında e-vize başvuru sistemine tanımlanmalıdır. Başvuru sistemine bilgisayar üzerinden girilecek diğer bilgiler de doldurulduğunda, başvuru hazır hale gelir. Bu aşamalar atlatıldıktan sonra, başvuru dosyası karara bağlanmak üzere ofis yetkililerinin değerlendirmesine sunulur.

Onaylanmış e-vize başvurularında, vizeler barkod şeklinde kişilere iletilir. Tayvan’a seyahat ederken bu barkodun çıktısı, mutlaka pasaportla birlikte yanınıza alınmalıdır. Tayvan e-vizesi tek girişli bir vizedir. Aynı vizeyle ülkeye birden fazla giriş çıkış yapmak mümkün değildir. Bunun yanı sıra, vize geçerliliği 90 gündür ve vize sahiplerinin bu süre içinde bir girişle en fazla 30 gün Tayvan’da bulunma hakkı vardır.

Tayvan Vizesi Kimlere Gereklidir? İzmir

Çoğu ülkede giriş-çıkışlar için bazı pasaport tipi sahiplerine kısa süreli kalışlar için muafiyet hakkı tanınır. Bu pasaportlar hizmet (gri), diplomatik (siyah) ve hususi (yeşil) pasaport tipleridir. Fakat Tayvan için bu vize muafiyeti durumu ne yazık ki söz konusu değildir. Tayvan’a seyahat etmek isteyen her vatandaş, kısa veya uzun süreli vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Umuma Mahsus pasaport (bordo) Hizmet Pasaportu (gri), Hususi Pasaport (yeşil) ve Diplomatik Pasaport (siyah) sahibi her Türk vatandaşı, Tayvan’a giriş yaparken vize ibraz etmekle yükümlü olduğundan, vize başvurusunda bulunmak mecburiyetindedir.

Tayvan Vizesi Ücreti, İzmir

Tayvan turistik, ticari, aile, arkadaş akraba ziyareti vizeleri, kısa süreli vize kategorisi altında değerlendirilmektedir. Kısa süreli tüm vizeler, Tayvan Göçmenlik Ofisi tarafından verilmekte ve Ankara Büyükelçiliği’nin bu konu üzerinde bir yetkisi bulunmamaktadır. Bu nedenden dolayı, vize başvurularında Ankara Tayvan Büyükelçiliği’ne bir konsolosluk harcı ödenmesi gerekmez. Göçmenlik Ofisi, vize başvurularında ek bir harç ödemesi talep etmediğinden ve zaten hali hazırda bir konsolosluk ücreti bulunmadığından dolayı, Tayvan elektronik vizenizi yalnızca danışmanlık hizmeti ücreti ödeyerek almanız mümkündür. EAGVS İzmir olarak sizlere başvuru süresince vereceğimiz tüm hizmetler ve yardımları kapsayan vize başvuru ücreti, sadece 250 TL’dir.

Tayvan Vizesi Ne Zaman Çıkar? İzmir

İnternet üzerinden yapılan e-vize başvuruları, yetkililer tarafından elektronik ortamda incelenir ve sonuca bağlanır. Vize sonuçlanma süresi, sistemde bulunan başvuru fazlalığı sebebiyle bazen uzasa dahi, genel olarak en az 1 iş günü, en fazla 3 iş günü içerisinde sonuçlanır. Bireysel yapılan başvurularda, bazı eksiklikler ve yanlışlar bulunması gibi sebeplerden dolayı bu süre daha da uzayabilmektedir. Eksik başvurular süreci uzatabilir fakat yanlış bilgilerle yapılan başvurular, genelde negatif sonuçlanır ve kişinin tekrar bir başvuruda bulunması gerekir. Bu gibi can sıkıcı durumların önüne geçmek amacıyla başvurularınızı dikkatle inceliyor ve en güncel bilgiler ışığında tamamlıyoruz.

İzmir veya çevresindeki diğer şehirlerden yapacağınız Tayvan vize başvurunuzu hemen işleme koymak için 0 (232) 335 03 91 şubemizi arayabilir ya da evize@eagvs.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Tayvan Vize Başvurusu

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES