x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Adres

+90 (322) 245 01 07

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 07

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Tayvan Vize Başvuru, Adana

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Adana şubesi olarak, sizlerin Tayvan vizesi almak için bilmenizin gerektiği e-vize sistemi hakkında tüm detayları bu yazımızın içinde topladık.

Kısa süreli Tayvan ziyaretleriniz için almanız gereken e-vizenin 2023 yılına göre düzenlenmiş başvuru koşullarını sizler için sayfamızın devamında sıraladık. EAGVS Adana şubesi aracılığıyla, başta Adana ve ilçeleri olmak üzere, yakındaki tüm diğer şehirlerden yapacağınız Tayvan vize başvurularında sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Bu hizmetimiz kapsamında, yapmayı planladığınız Tayvan seyahati için alacağınız vizenin tüm başvuru prosedürleri boyunca siz değerli ziyaretçilerimize hizmet sağlamaktayız. Şubemizle iletişime geçerek, bulunduğunuz şehirden vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

EAGVS Adana şubemizle iletişime geçmek için 0 (322) 245 01 07 numarasını kullanarak bizi arayabilir ya da evize@eagvs.com adresinden e-posta yoluyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Tayvan Vize Başvuru Prosedürü, Adana

Adana veya yakındaki diğer şehirlerden vize başvurusu yapmaya karar vermeniz durumunda, Adana şubemizle iletişime geçerek Tayvan vizesi hakkında bilgi alabilirsiniz. Yetkili şube danışmanımız, sizlere hazırlamanız gereken belgeleri ileterek başvuru süreci, ücret ve tahmini vize çıkış süresi hakkında sizi bilgilendirecektir. Gerekli belgeleri hazırlayarak e-posta yoluyla şubemize gönderdikten sonra, başvuru adımları adınıza tamamlanarak değerlendirme sürecine geçilecek ve sonuç yine e-posta yoluyla başvuru sahibine iletilecektir.

Tayvan e-vize başvurusu yoluyla alacağınız vizeler turistik, ticari ve ziyaret amacıyla kullanılabilir. E-vize geçerlilik süresi 3 aydır. Vizenin alındığı gün dahil olarak 3 ay içerisinde kullanılması gereklidir. Bu zaman zarfının aşılması halinde vize geçersiz sayılacaktır. E-vize, kişiye tek giriş ve Tayvan’da 30 gün kesintisiz kalış hakkı tanımaktadır.

Vize başvurularının değerlendirilmesi, Tayvan Göçmenlik Ofisi tarafından yapılır. E-vize sistemi, bu kuruma ait olup, Tayvan Ankara Büyükelçiliği’nin yetkisi dahiline girmemektedir. Göçmenlik Ofisi, Tayvan’da yer almakta ve vize başvuruları yalnızca internet üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Tayvan Vizesi Gerekli Belgeler 2023, Adana

Şubemizle iletişime geçerek öğrenmiş olduğunuz başvuru belgeleri arasında yalnızca pasaport yer alır. Başvuru sahibinin pasaportu, e-vize başvurusunda bulunmak için yeterlidir. İnternet üzerinden yapılan bu başvuru için pasaportun gerekli görülen sayfaları tarayıcı ile taratılarak bilgisayar ortamına yüklenir. Danışmanımız, bu görüntüleri bir PDF dosyası olarak düzenler ve sizlerden almış olduğu diğer bilgileri de sisteme girerek, görüntüleri yükler. Başvuru dosyası bu şekilde hazırlanmış olur ve karar aşaması için Tayvan Göçmenlik Ofisi Vize Departmanı’nın yetkilisinin ekranına değerlendirilmek üzere düşer.

Pasaportu hazırlarken çok dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Pasaportun geçerlilik tarihleri, başvuru esnasında büyük önem taşır. Bunun sebebi, vize geçerliliği olarak belirtilmiş 3 aylık süre sonrasında, pasaportun en az 180 gün daha geçerlilik niteliğini taşıması gerektiğidir. Bu şartı yerine getiremeyen pasaportlarla yapılan başvurular büyük oranla reddedilmektedir. Böyle bir sıkıntıyla karşılaşılmaması adına, başvuru sahiplerinden pasaport sürelerini kontrol etmeleri önemle rica edilmektedir. Başvuru sahibinin pasaportu eğer bu süreyi karşılayamıyorsa, pasaportu yenilemesi, başvurunun onaylanması adına iyi bir önlem olacaktır.

Başvuru eğer onaylanırsa, Tayvan e-vizesi bir barkod şeklinde düzenlenir ve kişiye başvuru esnasında belirtmiş olacağı e-posta adresi üzerinden iletilir. Bu barkod, başvuru sahibi tarafından alındıktan sonra yazdırılmalı ve çıktı seyahat boyunca kişinin yanında bulundurulmalıdır.

Tayvan E-Vize 2023 Ücreti, Adana

Tayvan e-vizesi başvurularının tümü, Tayvan Göçmenlik Ofisi sistemine yönlendirilir. Tayvan Ankara Büyükelçiliği’nin görevi Türkiye-Tayvan arası ilişkileri yürütmek ve Türkiye’de bulunan Tayvan vatandaşları için hizmetler saplamak olduğundan, Türk vatandaşlarının vize işlemlerinde hizmet sağlamaz. Bu sebeple, genelde vize başvurularının birçoğunda ödenen başvuru harcı, Tayvan vizesi için geçerli değildir. Başvuru esnasında Tayvan Göçmenlik Ofisi herhangi bir ödenek beklentisi taşımaz. Bu gibi sebeplerden ötürü e-vize başvurularında konsolosluk ya da başka bir kuruma ek bir ücret ödenmez. Dolayısıyla Tayvan e-vize 2023 ücreti, sayfanın üst kısmında açıklamış olduğumuz vize hizmetlerimiz dahilinde 250 TL olarak belirlenmiştir.

Tayvan Vizesi Ne Zaman Çıkar? Adana

Tayvan vizesi başvurusunun karar aşaması, tamamen Tayvan Göçmenlik Ofisi’ne bağlıdır. Dolayısıyla başvuru süresinin uzaması, kurumdaki başvuru yoğunluğu sebebiyle nadiren de olsa standart süreyi aşabilmektedir. Şayet başvurunuzda bir sıkıntıyla karşılaşılmazsa, yoğun bir döneme denk gelmediyseniz veya pasaportunuzdan dolayı bir problemle karşılaşmazsanız Tayvan elektronik vizesi başvurusunun sonuçlanacağı standart süre 1-3 iş günüdür. Tayvan Göçmenlik Ofisi’nin kapalı olacağı günlere denk gelen başvurular biraz daha uzun sürede sonuçlanma ihtimali taşımaktadır.

Başvuru yapmayı düşünüyor ve Tayvan vizesi alarak seyahat etmeyi planlıyorsanız EAGVS Adana şubemizle 0 (322) 245 01 07 numaramızı arayarak ya da evize@eagvs.com adresine sorularınızı yazarak iletişim kurabilirsiniz.

Tayvan Vizesi Başvurusu

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';