x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 07

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Tayvan Vize Başvuru, Ankara

Tayvan vizesi, Ankara içerisindeki tüm ilçeler ve çevresindeki diğer illerden nasıl başvuru yapılarak alınabilir konusunda detaylı ve güncel bilgiler verdiğimiz sayfamıza hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services ailesinin Ankara şubesi olarak sizler için bu sayfamızda Tayvan vizesi nedir, nasıl alınır, başvuru gereklilikleri nasıl sağlanır gibi sorulara yanıtlar sağladık. Ankara başta olmak üzere, çevredeki diğer tüm yakın şehirlerde oturan ziyaretçilerimiz, EAGVS Ankara şubemiz aracılığıyla Tayvan vize başvurularını gerçekleştirebilirler. Sizlere yapacağınız tüm vize başvurularınızda olduğu gibi, Tayvan vize başvurularında da güvenilir, hızlı ve doğru bir başvuru hazırlamanızda yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Aşağıda yer alan bilgileri edindikten sonra eğer vize başvurunuzu hızlıca işleme koymayı planlıyorsanız ya da aklınıza takılan farklı sorular varsa, bizlere evize@eagvs.com e-posta adresimizden ya da 0 (312) 963 05 37 telefon numaramızdan ulaşabilir ve gerekli desteği alabilirsiniz.

Tayvan Vizesi Ankara

Tayvan E-Vize Başvurusu, Ankara

Öncelikle belirtmek gerekir ki, Tayvan’a seyahat amacıyla yapacağınız turistik, ticari ve ziyaret kategorilerindeki vize başvuruları, e-vize başlığı altında değerlendirilir. E-vize, başvuru sahiplerinin gerekli işlemleri internet üzerinden yürüterek vize başvurusu yapabilecekleri bir sistemdir. Tayvan Göçmenlik Ofisi yetkisi altındaki bu sistem, gerekli belgelerin ve bilgilerin sisteme girilmesi ve daha sonra online olarak başvurunun kaydedilmesiyle çalışır. Yapılan vize başvuruları, Tayvan Göçmenlik Ofisi vize departmanı yetkilileri tarafından değerlendirilir ve karara bağlanır. Başvuru reddedildiği takdirde, kişiye bilgilendirme maili atılır. Şayet başvuru onaylanmışsa, başvuru esnasında ibraz edilmiş e-posta adresine barkotlu bir vize gönderilir. Başvuru sahibinin bu aşamadan sonra yapması gereken, barkotlu vizenin çıktısını alarak ülkeye giriş esnasında sınır yetkililerine sunmaktır.

Gerekli Belgeler

Tayvan vizesi başvurusunda bulunmayı düşünüyorsanız, hazırlamanız gereken tek belge pasaporttur. E-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilen bu vize başvurusunda, sisteme yüklenmesi gereken tek belge, kişinin pasaportudur. Başvuru için gerekli tek belge pasaport olduğundan dolayı, pasaportu istenen şartlara uygun olarak hazırlamak son derece önem taşır. Pasaportun geçerlilik tarihi, vize bitiş tarihinden minimum 6 ay daha sonra sonlanacak olmalıdır. Vize bitiş tarihi olarak başvuruda talep edilecek tarihler referans alınmalıdır. Bu koşulu sağlayan pasaportun gerekli sayfaları, tarayıcıdan geçirilerek bilgisayara ve daha sonrasında e-vize sistemine yüklenmelidir. Görüntülerin okunaklı olması önemlidir.

Tüm bu adımlar tamamlandıktan sonra, vize başvurusu siteme yüklenerek değerlendirilmeye gönderilir. Değerlendirme sonucu pozitif olursa, tarafınıza bir e-posta, içeriğinde vizeniz eşliğinde gönderilecektir. Tayvan e-vize başvurularından temin edilecek vizeler, tek girişlidir. Tek girişli bu vize, 3 ay geçerlidir. Giriş yapıldığı an itibariyle kişiye maksimum 30 gün olacak şekilde Tayvan’da bulunma hakkı sağlamaktadır.

Tayvan Vizesi Kimlere Gerekir? Ankara

Bilindiği üzere, bazı ülkelerde vize muafiyeti anlaşması gereğince, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi vatandaşlara vize almaktan muaf tutulmak gibi bir avantaj sağlanmıştır. Bu muafiyet, genelde yalnızca kısa süreli vizeler için geçerlidir. Fakat Tayvan’a bakacak olursak, böyle bir muafiyet durumu sağlanmamıştır. Tayvan vizesi için başvuru yapacak pasaport tipi fark etmeksizin tüm vatandaşlar, vize başvurusunda bulunmak ve geçerli bir vize almakla mükelleftir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri de kısa veya uzun süreli tüm Tayvan seyahatleri için vize almakla yükümlüdürler.

Tayvan Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? Ankara

Vize danışmanımızla iletişime geçtiğiniz andan itibaren, başvuru hazırlığı süreciniz tüm hızıyla başlar. Belgeler ve sistem üzerine girilmesi talep edilen diğer bilgiler sisteme girilir, son kontroller yapılır ve Tayvan vizesi başvurusu, sisteme yüklenir. Sisteme yüklenme işleminin tamamlanması sonrasında, yetkili birim başvuruyu incelemeye alır. Tayvan e-vizesi başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca Tayvan’daki Tayvan Göçmenlik Ofisi’ne aittir. Ofisin vize bölümü yetkilisi, başvurunun sonucunu yaklaşık 1-3 iş günü içerisinde ilan eder. Onaylanmış vize başvuru söz konusuysa, vize e-posta yoluyla sahibine iletilir.

Tayvan Vize Ücreti, Ankara

Bazı ülke vizelerinde mevcut olan konsolosluk ücreti, Tayvan e-vizesinde bulunmaz. Bunun sebebi, vize başvurularının konsolosluğa yapılmamasıdır. Tayvan Ankara Büyükelçiliği’nin e-vize başvurusu kabul etme gibi bir görevi yoktur. Bu görev, Tayvan Göçmenlik Ofisi’ne aittir. Dolayısıyla, ek bir konsolosluk ücreti ödenmez. Bu sebeple Tayvan vize başvurusu ücreti, danışmanlık hizmetlerinin tümünü kapsayacak şekilde yalnızca 250 TL olarak belirlenmiştir.

Başvurunuzu hızlıca başlatmak ve geri kalan detayları öğrenmek ve Tayvan Vizesine Ankara Şubemiz aracılığı ile başvurmak için, evize@eagvs.com e-posta adresinden ve 0(312) 963 05 37 telefon numarasından şubemize ulaşabilirsiniz.

Tayvan Vizesi Başvurusu

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';