x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 28 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Tayvan Vizesi, İstanbul

Tayvan vizesi başvurusunu İstanbul’un tüm ilçeleri ve İstanbul çevre illerinden yapmayı planlayan değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi sayfamıza hoş geldiniz. Tayvan e-vize, Tayvan vize kategorileri, talep edilen başvuru ücreti, gerekli belge ve evraklar gibi konularda sizler için 2023 yılına uygun güncel içerikler hazırladık. Sayfamızın devam eden kısmında, bu konularla ilgili tüm bilgilere ve başvuru için bilmeniz gereken her konuyu bulabilirsiniz. EAGVS ailesinin İstanbul şubesi olarak amacımız, sorunsuz bir Tayvan vizesi başvuru süreci sağlamak, ihtiyacınız olan her bilgiye kolayca ulaşmanızı sağlamak ve yanı sıra sizin zorluk çekmeden, zahmetsiz ve kolayca vizenizi almanıza yardımcı olmaktır.

Başvurunuz için gereken desteği sizlere sunabilmemiz adına, evize@eagvs.com adresi üzerinden e-posta yoluyla bizlerle iletişime geçebilir veya dilerseniz 0 (212) 963 28 10 numaramızdan bizi arayabilirsiniz.

Tayvan Vizesi Nasıl Alınır? İstanbul

Öncelikle belirtmek gerekir ki, Tayvan vizesi, muafiyet olmaksızın tüm pasaport tiplerinin Tayvan’a giderken alması gereken bir belgedir. Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu sahipleri ve Umuma Mahsus pasaport sahipleri dahil olma üzere her bireyin alması şart olan bu vize olmadan Tayvan’a kısa veya uzu süreli kalış üzere giriş yapmak mümkün değildir.

Elektronik ortamda çevrimiçi olarak alınabilen Tayvan vizesi, başvuru aşaması en kolay olan vizelerden olmasının yanı sıra, dikkatsiz yapıldığı takdirde reddedilme ihtimali yüksek olan bir ülke vizesidir. Tayvan e-vizesi, kısa süreli vize olarak adlandırılan turistik, ziyaret ve ticari vize kategorileri için geçerlidir. E-vize sitemi, Tayvan Göçmenlik Ofisi’ne bağlıdır ve vize değerlendirme ve karar yetkisi yalnızca bu kurumun vize yetkililerine aittir.

Başvuru için atılması gereken ilk adım, danışmanlarımızla iletişime geçerek gerekli bilgiyi ve hazırlanması gereken belgeleri öğrenmektir. Tayvan e-vizesi başvuruları, yalnızca pasaport görüntüleri ve sisteme online olarak girilen bilgiler eşliğinde yapılır. Pasaport, vizenizin bitişi tarihi itibariyle 180 gün daha geçerliliğini sürdürüyor olmalıdır. Bu nitelikte bir pasaporta sahip değilseniz, pasaportunuzu yenilemeniz önerilir. Pasaport içerisindeki bilgi sayfası ve vize sayfaları (şayet mevcut vize varsa) taratılarak görüntüler PDF şeklinde sisteme yüklenmelidir. Bu aşamadan sonra başvuru sisteme kaydedilir ve onaylanması için yetkililere sunulur. Başvuru olumlu sonuçlanır ve onaylanırsa, tek girişli e-vize, tarafınıza daha önce belirttiğiniz e-posta adresi üzerinden ulaştırılır. Tek giriş hakkına sahip bu vize, girişle birlikte en fazla 1 ay konaklama hakkı sağlar ve 3 ay boyunca geçerliliğini korur. Başvurunun reddedilmesi söz konusu olursa, gerekli düzenlemeler yapılarak tekrar başvuru yapmak mümkündür.

Şunu belirtmek gerekir ki, vize başvurusu değerlendirme yetkisi yalnızca Tayvan Göçmenlik Ofisi’ne ait olup, Tayvan Ankara Büyükelçiliği’nin e-vize başvurusu alması söz konusu olamamaktadır.

Tayvan E-vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi, İstanbul

Sonuç alma süresi en hızlı vizelerden biri olan Tayvan e-vizesi, yaklaşık 1 ila 3 iş günü arasında karara bağlanır. Eğer ki başvuruda bir eksiklik söz konusu olursa, bu süre uzayabilmektedir. Bu sebeple, hızlı bir sonuç almak isteyen ziyaretçilerimize profesyonel bir başvuru hazırlığı süreci sunmaktayız. Başvurular internet sistemi üzerinden Tayvan’da bulunan Göçmenlik Ofisi’ne yapıldığından, onaylanan vizeler e-posta üzerinden iletilmektedir. Vize, e-posta içerisinde bir ek olarak gönderilir ve barkod şeklindedir. Barkod biçimindeki Tayvan vizesi, çıktısı alınarak kullanılabilir. Vizenin yazıcı vasıtasıyla çıktı alınarak kullanılması, ülkeye giriş yaparken rahatlık sağlamaktadır. Tayvan sınır görevlileri, yabancı uyruklu ziyaretçileri ülkeye alırken, vize barkodunu kontrol etmektedirler ve bu sebeple kişilerin vizelerini mutlaka yanlarına almaları önerilmektedir. Tayvan elektronik vizesi 90 gün süresince geçerli, tek girişli ve bu girişte 30 gün kalış sağlayacak şekilde verilmektedir.

Tayvan E-Vize Başvurusu Ücreti, İstanbul

Öncesinde de bilgi sağlamış olduğumuz üzere, Tayvan e-vize başvuruları, Tayvan Ankara Büyükelçiliği yetkisi altında değildir. Konsoloslukların e-vizeyle ilişiği olmaması sebebiyle, başvurularda mevcut bir konsolosluk harcı yoktur. Tayvan Göçmenlik Ofisi yetkisi altındaki e-vize başvurularında Göçmenlik Ofisi tarafından istenen bir harç söz konusu değildir. E-vize başvurularında talep edilen ücret 250 TL olmakla birlikte başvuru için alınan belge hazırlığı, başvuru dosyasının kontrolleri, gerekli bilgilerin kişilere aktarılması gibi tüm hizmetler, bu fiyat kapsamına girmektedir.

Daha kapsamlı bilgiler edinmek ya da aklınıza takılan soruları bizlere yöneltmek için bizleri 0 (212) 963 28 10 telefon numarasından arayabilir, buna ek olarak başvurunuzu hızlıca başlatmak için evize@eagvs.com e-posta adresinden mail atabilirsiniz.

Tayvan Vize Başvurusu

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES