x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 28

Eposta

evize@eagvs.com

Tayvan Vize Başvuru, Konya

Tayvan vize başvurusunu Konya ve Konya çevresindeki illerden yapmak isteyen ziyaretçilerimiz için hazırlamış olduğumuz Euroasia Global Visa Services Konya şubesi sayfamıza hoş geldiniz.

Bu sayfada 2023 yılına ait güncel bilgilerle yazılmış vize başvuru işlemleri, e-vize sistemi, vize ücreti ve sonuçlanma süresi hakkında kapsamlı bilgiler bulabilirsiniz. Vize başvuru süreciyle alakalı tüm bilgileri sayfamızın devam eden kısımlarında bulabilirsiniz. Ayrıca, EAGVS Konya ayrıcalığıyla alabileceğiniz vize danışmanlık hizmetlerini de sizler için bu yazımızın içinde sunduk. Vize başvurusu yaparak Tayvan’a seyahat etmeden önce, bilmeniz gereken tüm konuları, sizler için bu yazımızda derledik.

Konya şubemiz aracılığıyla Tayvan e-vizenizi hızlıca almak ya da konuyla ilgili sorularınızı sormak için evize@eagvs.com adresine e-posta gönderebilir ya da dilerseniz 0 332 225 40 25 numaramızı tuşlayarak şubemizi arayabilirsiniz.

Kimler Tayvan Vizesi Almalıdır? Konya

Tayvan vizesi alınırken, diğer bazı ülkelerde olduğu gibi “vizeden muaf tutulma” avantajı sağlanmaz. Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, pasaportları hangi kategoriye dahil olursa olsun, vize başvurusu yaparak vize almadan Tayvan’a seyahat edemezler. Hususi pasaport (yeşil), Umuma mahsus pasaport (bordo), Diplomatik pasaport (siyah/ kırmızı) ve Hizmet pasaportu (gri) sahibi olan kişilerin her biri, Tayvan’a seyahat planlamadan önce vize başvurusunda bulunarak onaylanmış bir vize almalı, daha sonrasında ülkeye giriş yapmalıdır.

Nasıl Tayvan Vizesi Alınır? Konya

Tayvan vizesi almak, elektronik vize sayesinde oldukça kolay bir işlemdir. E-vize, Tayvan turistik, ticari ve ziyaret vizesi kategorilerinde geçerlilik sağlamakta ve tek giriş hakkıyla verilmektedir. Ülkeye bir kez giriş hakkı veren bu vizeyle Tayvan’da 30 gün bulunmak mümkündür. Onaylandığı gün sonrasında 90 gün içerisinde kullanılması gereken vizenin geçerlilik süresi sonrasında kullanılması mümkün değildir.

E-vize başvurusu, yalnızca pasaport sayfalarının görüntüsü alınarak yapılır. Başvuru için kullanılacak pasaportun geçerli olma süresi, vize bitişinden sonraki 6 ay daha devam etmelidir. Burada baz alınması gereken tarihler, vize onayı sonrasındaki 3 aylık geçerlilik tarihinin son bulduğu günün sonrasındaki 6 aydır. Pasaportunuzun tarihleri bu duruma uygun değilse, başvurunuzdan önce pasaportu güncellemeniz gerekir.

Şayet pasaport duruma uygunsa ya da uygun hale getirildiyse, şube temsilcimize pasaport sayfalarını taratarak gönderdikten sonra, danışmanımız başvuru işlemlerinizi sizin adınıza başlatır. Kişisel bilgileri ve daha önce alınmış vize sayfalarını içeren görüntüler PDF formatına getirilerek sisteme yüklenir. Bu adım tamamlandıktan sonra başvuru süreciniz bitmiş olur ve sıra başvurunuzun Tayvan Göçmenlik Ofisi yetkilisi tarafından incelenmesine ve sonuçlandırılmasına gelir. Başvurunuzun onaylanması söz konusu olursa, e-vizeniz tarafınıza e-posta şeklinde gönderilir. Bu e-posta içindeki barkotlu vizeyi yazdırarak ülkeye giriş esnasında Tayvan sınır memurlarına gösterebilir ve giriş yapabilirsiniz.

Eğer başvurunuz uygun bulunmaz ve reddedilirse, yine bir bilgilendirme maili, daha önce sisteme girilmiş olan e-posta adresinize iletilir. Başvurunun reddedilme nedenlerini belirten e-postayı aldıktan sonra, gerekli düzeltmeleri yaparak tekrar bir başvuru yapmanız mümkün olacaktır.

Tayvan Vize Ücreti Ne Kadar? Konya

Vize için ödenmesi gereken ek harç, konsolosluklar tarafından belirlenir. Tayvan vizesinde böyle bir durumla karşılaşılması mümkün değildir. Bunun sebebi, Tayvan’ın Türkiye üzerindeki tek dış temsilciliği olan Ankara Büyükelçiliği’nin vize işlemlerine bakmamasıdır. Vize işlemleri, Tayvan’da bulunan Tayvan Göçmenlik Ofisi yetkisindedir ve bu kurum vize ücretine ek olarak bir ödenek talep etmez. Tayvan e-vizenizi bulunduğunuz yerden zahmetsizce almak için ödenmesi gereken ücret, vize hizmeti, belgelerin hazırlığı, güvenilirliği yüksek bir başvuru hizmeti kapsamı dahilindeki tutardır. E-vize başvuru ücreti saydığımız hizmetler ve daha fazlasını da içerir tek bir ücrette toplanmıştır. Turistik, ticari ve ziyaret vizesi başvurusu için ödemeniz gereken ücret yalnızca 250 Türk lirasıdır.

Tayvan E-Vize Ne Zaman Çıkar? Konya

Kısa süreli tüm Tayvan e-vize başvuru prosedürleri son derece kısa sürede tamamlanmaktadır. Hazırlanması gereken yalnızca bir başvuru belgesi olduğundan başvuru yapmak son derece pratiktir. Başvuru belgesi niteliğindeki pasaportun taranmış sayfa görüntüleri e-vize sistemine yüklenip başvuru formu çevrimiçi şekilde doldurulduktan sonra, sıradaki aşama başvurunun karara bağlanarak sonuçlandırılmasıdır. Aynı başvuru adımlarının tamamlandığı aşama gibi, başvuru sonucunu alma evresi de son derece kısa sürmektedir. Başvurunun Tayvan Göçmenlik Ofisi sistemine sunulduğu an itibariyle maksimum 3 iş günü içerisinde sonuçlanan e-vize başvuruları, bazı durumlarda daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Değerlendirilmeyi bekleyen yoğun bir başvuru fazlalığı bulunması durumunda sonuçlanma kısmı biraz uzun sürebilir. Fakat bu duruma sıklıkla rastlanmaz. Genel olarak başvuru sonuçlanma süresi 1-3 iş günüdür.

Onaylanma ihtimali daha yüksek, kolay ve hızlı bir başvuru süreci için Konya EAGVS şubemizle evize@eagvs.com adresinden ya da 0 332 225 40 25 telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz

Tayvan Vizesi Başvurusu

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';