x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Telefon/Faks

0 342 255 50 32

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Tayvan Vize Başvuru, Gaziantep

Tayvan vizesi başvurusu yapmadan önce, ön bilgi almak amacıyla geldiğiniz EAGVS Gaziantep şubesi sayfamıza hoş geldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, Tayvan’a seyahat ederken ülkeye giriş yapmak için her pasaport tipi sahibinin alması gereken bu vize hakkında size bilgiler sunmayı hedefliyoruz. E-vize kavramı nedir, ne işe yarar, normal vizeden bir farkı var mıdır, Tayvan vizesine nasıl başvuru yapılır gibi tüm sorularınıza sırasıyla yanıtlar verdik. Sayfamızın devamında, rahatlıkla bunlara yanıt bulabilir, dilerseniz Tayvan vizesi başvurunuzu hemen işleme koydurtabilirsiniz. Eğer vize başvurusunda bulunmayı düşünüyor ve Gaziantep ya da yakınındaki şehirlerde bulunuyorsanız, şubemizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Başta Gaziantep olmak üzere, yakındaki diğer doğu ve güneydoğu şehirlerinde ikamet ediyorsanız, Tayvan vizesi almak için şubemizle evize@eagvs.com e-posta adresi üzerinden ya da dilerseniz 0 (342) 255 50 25 şube telefon numaramız üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Kimler Tayvan Vizesi Almalıdır? Gaziantep

Tayvan’a giderek orada turistik, ticari veya ziyaret amaçlarıyla bulunmayı planlıyor ve bu kategorilerden vize almayı düşünüyorsanız, e-vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. E-vize başvurusu yaparak aldığınız vize sayesinde, Tayvan’da kısa süreli vize kategorilerinin seyahat amaçlarıyla bulunabilirsiniz. Bu başvuruyu nasıl yapmanız gerektiğini anlatmadan önce, vize muafiyeti durumundan söz edelim. Çoğu ülkede geçerli olan vize muafiyeti, Tayvan’da geçerli değildir. Yani, diplomatik, hususi ya da hizmet pasaportu sahibi de olsanız, Tayvan’a giderken vize başvurusu yapmalı ve onaylatmalısınız. Umuma mahsus pasaport sahibi kişiler için de geçerli olan bu durum, kısa ve uzun süreli vizelerin tümü için uygulanmaktadır.

Tayvan E-Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Gaziantep

E-vize sistemi, Tayvan Göçmenlik Ofisi tarafından hazırlanmış, bu kurumun resmî web sitesine ait bir vize başvuru sistemidir. Başvurular internet aracılığıyla, evraklar sisteme yüklenerek yapılır ve sonuçlar da kişilere e-posta yoluyla bildirilir. Alınacak e-vize, tek giriş ve o girişte kesintisiz olarak en fazla 1 ay kalış sağlarken, vizenin geçerliliği 3 aydır. Peki Tayvan vizesi alabilmek için yapmanız gerekenler nelerdir? Öncelikle, Tayvan seyahatinizi gerçekleştirmeye karar vermeniz durumunda, EAGVS Gaziantep şubesiyle iletişim kurarak izlemeniz gereken adımları öğrenebilirsiniz.

Vize başvurusu için tamamlanması gereken ilk aşama, başvuru için gerekli evrakları hazır hale getirmektir. E-vize başvurunuz için ihtiyacınız olan tek unsur, pasaportunuzdur. Pasaportu, başvuruda kullanabilmek için öncelikli koşulların yerine getirip getirilmediği kontrol edildikten sonra, pasaport sayfalarının görüntüleri, başvuru belgesi olarak sisteme eklenebilir. Pasaportun geçerli olmasını sağlayan tek şart, geçerlilik tarihinin uygunluğudur. Buradaki uygunluktan kasıt, başvuru yapacağınız vizenin geçerliliğinin tahmini bitme süresinden sonra, pasaportun hala daha 6 ay devam eden bir geçerlilik süresine sahip olmasıdır. Eğer, pasaport bu şartı sağlayabiliyorsa, görüntülerine ihtiyaç duyulan sayfalar taratılır ve PDF dokümanı şeklinde sistem üzerine girilir. Sistem tarafından talep edilmiş bilgilerde bilgisayar üzerinden doldurulduktan sonra başvuru hazır hale gelir ve kaydedilerek, vize başvurusunu değerlendirme aşamasına geçilir. Bu aşamada, vize başvurularını değerlendirmekle sorumlu tek kurum Tayvan Göçmenlik Ofisi ve bu kurum içerisinde vize bölümünde çalışan yetkililerdir. Tayvan’ın Türkiye’deki tek resmi dış temsilciliği olan Tayvan Ankara Büyükelçiliği, e-vize başvuruları konusuyla bağlantılı olmamakla birlikte, başvuruları değerlendirme konusunda yetki sahibi bir kurum değildir.

Yapmış olduğunuz Tayvan vize başvurusu pozitif bir sonuçla değerlendirilirse, vizeniz onaylanır. Onay almış vize başvurularının bildirimi, kişilere e-postayla iletilir. E-vize, onay bildirimi e-postasında bir ek şeklinde gönderilir. Alacağınız e-vize barkod şeklinde olacaktır. Bu barkodun çıktısını alarak, Tayvan seyahatinin başından sonuna yanınızda taşımanız önemle tavsiye edilmektedir.

Tayvan Vize Başvurusu Sonuçlanma Süresi, Gaziantep

Kısa süreli Tayvan vizeleri olarak bilinen aile, akraba, tanıdık ziyareti vizesi, turistik vize ve ticari vize kategorilerine vize başvuruları, e-vize sistemi üzerinden yapılır. Bu sistem, Tayvan Göçmenlik Ofisi yetkisi altında yürütülür. Konsoloslukların vize başvurusu alma, kabul etme, onay ya da red sürecine dahil olma gibi bir yetkisi olmadığından, başvuru sürecine ek olarak vize mülakatı söz konusu değildir. Hali hazırda zaten hızlı ve pratik şekilde gerçekleştirilen vize başvurusunun sonuçlanması da bir o kadar hızlıdır. 1-3 iş günü sonunda onaylanacak ya da reddedilecek vize başvurusunun sonucu, bazen, başvuru yoğunluğunun fazla olduğu durumlarda biraz da olsa uzayabilir.

Tayvan Vize Ücreti 2023, Gaziantep

Konsolosluklara başvuru yapılan vizelerde mevcut olan konsolosluk harcı ödeneği, Tayvan e-vizesinde bulunmaz. Bunun sebebi, vize başvurularının Ankara Büyükelçiliği’nde yürütülmemesidir. Tayvan Ankara Büyükelçiliği’nin e-vize başvurusu almak gibi bir görevi, sorumluluğu ve yetkisi bulunmamakta ve dolayısıyla harç ücreti talep edilmemektedir. Vize başvurularını alma ve değerlendirerek sonuca bağlama yetkisi, Tayvan Göçmenlik Ofisi’ne aittir. Dolayısıyla, başvuru ücretine ek olacak bir harç ücreti ödenmez. Tüm bu sebeplerden ötürü, Tayvan vize başvurusu ücreti, danışmanlık hizmetlerinin tümünü, alınacak yardım ve bilgileri içeriğinde kapsayacak şekilde, yalnızca 250 TL olarak belirlenmiştir.

Tayvan vize başvurusu hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız evize@eagvs.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. (0342) 255 50 25 telefon numaramız üzerinden EAGVS Gaziantep şubemize ulaşabilir ve varsa sorularınızı yöneltebilir, ya da vize başvurunuzu hemen yapmak için gereklilikleri öğrenebilirsiniz.

Tayvan Vizesi Başvurusu

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';