x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 69

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Tayvan Vize Başvuru, Antalya

Antalya ve yakın illerden Tayvan vizesi başvurusu yapmayı planlayan değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi sayfamıza hoş geldiniz.

Siz değerli ziyaretçilerimizin başvuru süresinde işine yarayacak güncel bilgileri derlemiş olduğumuz bu sayfamızın devamında gereken tüm bilgileri bulabileceksiniz. Antalya ve içerisindeki tüm ilçeler, ve ayrıca yakın şehir ve ilçelerde ikamet ediyorsanız, Tayvan e-vize başvurularınızda EAGVS Antalya şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Başvuru işlemleriniz hakkında tüm sorularınızı şubemizle paylaşarak yanıt bulabilirsiniz. Saygıdeğer ziyaretçilerimiz, sayfamızın ilerleyen kısımlarında e-vize hakkında detaylı bilgiler ve bunlara ek olarak başvuru süresince sizlere verdiğimiz hizmetleri detaylıca öğrenebilirsiniz.,

Antalya şubemizle iletişime geçmek izin bizlere evize@eagvs.com adresinden e-posta gönderebilir veya 0 (242) 255 01 69 telefon numarasından arayarak ulaşabilirsiniz.

Tayvan Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır? Antalya

Tayvan vizesi için başvuru yapmadan önce, vize sürecinin nasıl yürüdüğü ve e-vize başvuruları konusunda bilgi vermek istiyoruz. E-vize, vize almayı düşünen kişilerin elektronik ortamda başvuru yaparak e-posta yoluyla vizelerini temin edebileceği bir sistemdir. Tayvan e-vizesi, Tayvan Göçmenlik Ofisi’ne bağlı bir internet sitesi üzerinden alınır. E-vize başvurusuyla alınabilecek vizeler ziyaret, ticari ve turistik gibi kısa süreli vizeler olacaktır. Başvuru yaptığınız ve başvurunuzun onaylanması takdirinde, e-vizeyle Tayvan’a giderek maksimum 30 gün kalma hakkına sahip olacaksınız. 30 günlük kalma süresi tanıyan e-vize, tek girişlidir ve alınması sonrasında 3 ay geçerli olup, bu süre içinde kullanılmalıdır.

Tayvan vizesi başvurunuzu planlamak için Antalya şubemizle iletişime geçtikten sonra, sizlerden pasaportunuzun sayfa görüntüleri istenir. Bunun sebebi, Tayvan vize başvurularında istenen tek belgenin kişinin pasaportu olmasıdır. Pasaportunuz üzerinde eğer vize varsa, bu vizeleri referans olarak sunma amacıyla tarayıcıdan taratmalı ve pasaport içindeki kimlik bilgilerini içeren sayfayı da taratarak PDF dosyasına eklemelisiniz. Tüm bu işlemlere başlamadan önce, lütfen pasaportunuzun geçerlilik tarihini kontrol ediniz. Vizenin 3 aylık geçerliliğinin sonlandığı gün itibariyle, pasaportun 6 ay daha geçerliliğini koruyor olması gereklidir. Aksi takdirde bu pasaportla vize başvuru işlemi yapılamaz. Pasaportunuzu sisteme yükledikten sonra e-vize internet sitesi üzerine bazı bilgileri girerek başvuruyu kaydedebilir ve değerlendirilmek üzere yetkililere sunabilirsiniz. Tayvan Göçmenlik Ofisi’nin vize bölümü, e-vize başvurularıyla ilgilenen ve bu konuyla ilgili yetkisi olan tek kuruluştur.

Ek bilgi olarak belirtmek gerekirse, hangi tip olduğu fark etmeksizin tüm pasaport sahipleri, Tayvan’a giderken vize almak zorundadır. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu sahiplerine vize muafiyeti uygulanmayan bu ülke vizesinde, umuma mahsus pasaport sahipleri de vize almadan ülkeye giriş yapamaz.

Başvurunuzu e-vize için hazırlanmış internet sitesine yüklemenizin ardından, başvurunuz incelenmek üzere göçmenlik ofisi sistemine düşer. Yetkili kişiler başvuruyu inceleyerek olumlu ya da olumsuz bir sonuca bağlar. Eğer başvurunuz onaylanmışsa, e-posta adresinize barkod biçiminde bir e-vize gönderilir.

Tayvan E-Vize 2023 Ücreti, Antalya

Tayvan elektronik vize için yapılan başvuruların Tayvan Göçmenlik Ofisi tarafından hazırlanmış olan resmi internet sitesi sistemi vasıtasıyla yapılmasından dolayı, başvurular için belirlenmiş bir konsolosluk harcı ücretinin yatırılması talep edilmez. Türkiye’deki resmi Tayvan dış temsilciliği olan Ankara Tayvan Büyükelçiliği, yalnızca kendi vatandaşları için konsolosluk hizmeti sağladığından ve vize işlemlerinde yetkili kurum olmadığından dolayı, e-vize başvurularını incelemeye alma yetkisine sahip değildir ve bu sebeple konsolosluğa verilmesi gereken bir ödenek yoktur. E-vize başvurusu yaparken ödenmesi belirtilmiş tek tutar, sizlere sunduğumuz danışmanlığın içerisinde bulunan tüm vize hizmetlerinizin tarafımızca karşılanması nedeninden dolayı, “vize danışmanlık” ücretidir. Bu ücret, alacağınız tüm yardım, bilgi ve hizmetleri de içerisinde bulunduracak şekilde, 250 TL olarak belirlenmiştir.

Tayvan Vizesi Ne Zaman Çıkar? Antalya

Tayvan e-vizesi için başvurular bilgisayar ortamında gerçekleştiğinden, uygulama son derece hızlı ve şekilde tamamlanır. Tek başvuru belgesi olan pasaport gerek şahsen gerekse akredite bir vize danışmanlığı ofisi sayesinde hazırlandıktan sonra sisteme yüklenir. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından, vize başvurusunun işleme alınması için gereken ücret ödenir ve başvuru değerlendirme sürecinin bu şekilde başlaması sağlanır. Sistemde yaşanan yoğun vize talebi, hatalı belge teslim edilmiş olması ve benzer durumlarla karşılaşılırsa, gerekli düzeltmelerin yapılması gerekir ve başvurunun olumlu ya da olumsuz şekilde sonuçlanma süresi uzatılabilir. Bu nadir karşılaşılan durumlar hariç tutularak, başvurular genelde maksimum 3 iş günü içerisinde sonuçlandırılır ve onay almış başvuruların vizeleri e-posta ile kişilere gönderilir.

Tayvan vizesiyle ilgili her sorunuzu evize@eagvs.com adresinden bizlere yönlendirebilirsiniz. Vize başvurunuzu bulunduğunuz yerden hemen yapmak veya başvuru süreciyle ilgili aklınıza takılan soruları 0 (242) 255 01 69 arayarak sorabilirsiniz.

Tayvan Vizesi

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';