x
Tayvan turistik, ticari vize başvuru aşamaları, gerekli evraklar, 2018 yılı Tayvan vize ücreti ve daha fazlası için bizi arayınız...

Tayvan Turistik ve Ticari Vize Başvuruları

Tayvan turistik, ticari vize başvuru aşamaları, gerekli evraklar, 2018 yılı Tayvan vize ücreti ve daha fazlası için bizi arayınız...

Devamı
Taoyuan Havaalanı'nda oluşabilecek yoğunluktan dolayı Tayvan vizenizi Türkiye'den vize servisimiz aracılığıyla alabilirsiniz. Tayvan vize başvuru talebi oluşturmak için tıklayınız...

Tayvan Vizenizi Türkiye'den Alabilirsiniz

Taoyuan Havaalanı'nda oluşabilecek yoğunluktan dolayı Tayvan vizenizi Türkiye'den vize servisimiz aracılığıyla alabilirsiniz. Tayvan vize başvuru talebi oluşturmak için tıklayınız...

Devamı

Tayvan Vizesi

Değerli Ziyaretçimiz Euroasia Global Visa Services'e Hoş Geldiniz

Tayvan’a yapacağınız seyahatlerde  Taipei Taoyuan Havaalanı’ndan giriş yapacaksanız Havaalanı Konsolosluk Ofisi’nin bulunduğu birimden  Tayvan kapı vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Diğer bölgelerdeki havaalanlarından ülkeye giriş yapacaksanız vizenin onaylanması için geçici ikamet izni aldıktan sonra tekrar Taoyuan’a gitmeniz gerekiyor. Bu işlem şehirlerarası seyahatten dolayı ek masrafa ve zaman kaybına neden olabilmektedir. Bazı dönemlerde Taoyuan Havaalanı’nda oluşan yoğunluktan dolayı da vizeyi almak oldukça uzun sürebilmektedir. Bu gibi nedenlerden dolayı vizesini Türkiye’den almak ve Tayvan sınır girişlerinde zaman kaybetmek veya beklenmeyen bir sorunla karşılaşmak istemeyen kişiler Tayvan vize başvurularını evraklarını ofisimize kargo/kurye ile göndererek, şahsen ilgili birimde bulunmalarına gerek kalmaksızın işlemlerini tamamlayabilirler. Ankara’da bulunan Tayvan Büyükelçiliği Umuma Mahsus Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını kabul etmektedir.

Tayvan turist vizesi ve Tayvan ticari vizeye Türkiye’den çok girişli vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Kapı vizenin verildiği Tayvan Taipei Taoyuan Havaalanı'nda çok girişli vize başvurusunda bulunulamamaktadır. Türkiye’den çok girişli Tayvan vizesi için daha önceden Tayvan vizesi almış olmak şartı bulunmaktadır. Çok girişli Tayvan vizesi için daha önceden Tayvan vizesi almış olma şartı bulunmaktadır.

Tayvan Vize Başvurusu

Pasaport türü ayrımı olmaksızın Umuma Mahsus (Bordo), Diplomatik (Siyah/Kırmızı), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vayandaşları vizeye tabidir. Tayvan vize başvurularında başvuru sahibi Tayvan Büyükelçiliğine hitaben yazacağı dilekçede kapı vizesi uygulaması olduğunu bildiğini ancak vizesini Tayvan Büyükelçiliğinden almak istediğini belirten dilekçe beyan etmelidir.

tayvan vizesi

Turistik ve Ziyaret Amaçlı Tayvan Vizesi

 • Turistik vizelerde eğer varsa ziyaretine gidilecek kişiden temin edilen davet yazısı.
 • Turistik vizelerde antetli kağıt şartı aranmaz, dilekçe düz A4 kağıda yazılmalıdır.
 • Turistik vize başvurularında kişinin şahsi banka hesabında yaklaşık 2.000 Amerikan Doları veya buna karşılık gelen meblağda bakiye bulunmalıdır.
 • Tayvan turist vizesinin çıkış süresi ortalama 7-10 iş günüdür. Başvuru sahibinin ilgili birimde şahsen bulunma zorunluluğu yoktur. 

Ticari/İş Gezisi Amaçlı Tayvan Vizesi

 • Tayvan ticari vize başvurularında Tayvan’daki firmadan davetiye yazısı veya fuar/konferans kayıt bilgilerinin bulunduğu belge beyan edilmelidir. Ticari vize başvurularında şirketin antetli kağıdına yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe de ibraz edilmelidir.
 • Ticari vize başvurularında kişinin şahsi veya şirket banka hesabında yaklaşık 2.000 Amerikan Doları veya buna karşılık gelen meblağda bakiye bulunmalıdır.
 • Türkiye’den yapılan Tayvan vize başvurularını değerlendirme yetkisi yalnızca Ankara’daki Tayvan Büyükelçiliği’ne aittir. Tayvan vizelerinin çıkış süresi 7-10 iş günüdür.  

Tayvan Kapı Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport. Pasaportların geçerlilik süreleri başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır.
 • Vesikalık fotoğraf. 2 adet son 3 ay içinde klasik ölçülerde çekilmiş vesikalık fotoğraf. Tayvan vize başvurularında biometrik fotoğraflar kabul edilmez.
 • Uçak bileti ve Otel Konfirmasyonu (otel rezervasyonun onaylandığını kesinleştiren belge)
 • Banka hesap dökümü. Turistik ve ticari vize başvurularında kişinin hesabında yaklaşık 2000 Amerikan doları parasının olduğunu gösterir hesap dökümü.
 • Turistik davet yazısı (varsa). Turistik vizelerde eğer varsa ziyaretine gidecek kişinin yazacağı davet yazısı. Turistik vizelerde antetli kağıt şartı aranmaz, dilekçe düz A4 kağıda yazılmalıdır. 
 • Ticari vize davet yazısı ve şirket yazısı. başvurularında Tayvan’daki firmadan davetiye yazısı veya fuar/konferans kayıt bilgilerinin bulunduğu belge beyan edilmelidir. Ticari vize başvurularında şirketin antetli kağıdına yazılmış imzalı ve kaşeli dilekçe de ibraz edilmelidir.

Tayvan Vize Ücreti 2018

2018 yılı güncel Tayvan vize ücreti başvurunun işleme alınabilmesi ve değerlendirilmesi için talep etmektedir. Tek girişli Tayvan vizesi ücreti, çok girişli Tayvan vizesi ücreti, vize servis ücretlerini, güncel evrak listesi ile birlikte Çağrı Merkezi’ni arayarak talep edebilirsiniz

Tayvan Kapı Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahipleri Tayvan’a yapacakları seyahatlerde 15 Mayıs 2013 tarihinden sonra Tayvan kapıda vize alabilirler.

Tayvan vize başvurularında kullanılacak pasaportların geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır.

Tayvan kapı vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Tayvan girişlerinden itibaren geçerli olmak üzere 30 gün kalma hakkı tanımaktadır. Bu süre uzatılamamaktadır.

Kısa süreli Tayvan vizesi, ziyaretçi ve ikamet vizesine dönüştürülemez. Sadece ticari ve turistik olarak geçerliliği bulunmaktadır.

Tayvan vizesi başvuru sahibinin Tayvan makamlarınca, Tayvan’a girişi yasaklanmamış olması gerekmektedir.

Tayvan’a Taoyuan Uluslararası Havalimanından giren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Tayvan kapı vizesi işlemlerini, havalimanında bulunan konsolosluk işleri bürosunda (BOCA) yapabilirler.

tayvan kapı vizesi

Republic of China (Tayvan)’a, Songshan, Taichung, Kaohsiung Havalimanından giren yolcular, Ulusal Göçmenlik Ajansı’nın Sınır İşleri Ofisi’ne giderek geçici giriş izni için başvuruda bulunabilirler. Bu izinle beraber olabildiğince kısa sürede Taichung ya da Kaohsiung’da bulunan konsolosluk işleri bürolarına ya da Tayvan’da bulunan Dışişleri Bakanlığı’nın ofislerine giderek vizeye başvurmaları gerekmektedir. Bu havaalanlarından vizeye başvururken pasaportunu ve geçici giriş iznini beyan etmeniz gerekecektir.  

Uzun süreli milli bayram dönemlerinde Tayvan’a, Songshan, Taichung ya da Kaohsiung havalimanlarından giren yolcular vize başvurularını, Tayvan’daki Taoyuan Havalimanında bulunan, konsolosluk işleri bürosunun vize ofisinde yapmalıdırlar.

Tüm bu prosedürlerle uğraşmamak için Tayvan vizenizi Türkiye’den vize servisimiz aracılığıyla en kısa sürede temin edebilirsiniz.

Tayvan Kapı Vizesinin Geçerli Olduğu Havalimanları

a-            Tayvan Taoyuan Uluslararası Havalimanı

b-            Taipei Songshan Havalimanı

c-             Taichung Havalimanı

d-            Kaohsiung Uluslararası Havalimanı

Tayvan Kapı Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 1. Gidiş-dönüş satın alınmış satın alınmış uçak bileti.
 2. Başvuru formu
 3. 2 adet fotoğraf

UYARILAR

 • Tayvan vizesine başvuracak kişinin sabıka kaydı bulunmamalıdır. Sabıka kaydı Tayvan Havalimanı yetkilileri tarafından kontrol edilmektedir.
 • Kapı vize uygulamasında Umuma Mahsus Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Taipei’deki Taoyuan Havalimanından, Taipei Songshan Havalimanı, Taichung Havalimanı, Kaohsiung Uluslararası Havalimanlarından vize alabilirler. Taoyuan Havalimanının dışından vize alacakların Dışişleri Bakanlığı’nın Taichung ve Kaohsiung ilgili birimlerden geçici giriş izni düzenletmeleri ve ardından Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanında bulunan vize ofisine gerekecektir.
Tayvan vize başvurularınızı Türkiye'den Euroasia GVS aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Tayvan vize başvurularında vize ücreti ve detaylı bilgi için arayınız. 

tayvan vizesi

 

 

 

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

F. Fathiraboki 26/02/19, 11:55
dear sirs
I am an Iranian. I am international skating judge. I invited to participate in skating seminar in Taiwan 26-31 March by international skating Federation. Can I apply for visa by email and send documents? Thank you in advance.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES