x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 38

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

evize@eagvs.com

Tayvan Vize Başvuru, Tekirdağ

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubesi sayfamıza hoş geldiniz.

Sizleri bilgilendirmek ve başvuru sürecinizi kolaylaştırmak adına hazırlamış olduğumuz bu sayfada, Tayvan vizesi alabilmek için yerine getirmeniz gereken koşulları detaylıca anlattık. Sayfamızın ilerleyen kısımlarında Tayvan vizesi alabilmek için neler yapmanız gerektiği, ödemeniz gereken ücreti ve daha birçok ayrıntıyı kolaylıkla bulabilirsiniz. Tekirdağ, Kırklareli, Lüleburgaz, Çorlu gibi yakın çevrelerde ikamet ediyorsanız, başvurunuzu şubemiz aracılığıyla, sorunsuz ve hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. 2023 yılına ait güncel bilgilerle donatılmış bu bilgilendirme sayfasında, aklınıza takılan detaylarla ilgili tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Tekirdağ şubemizle iletişime geçerek daha detaylı ve kapsamlı bilgi almak, Tayvan vizesi başvurunuzu hemen işleme koymak ve sorularınızı sormak için bizlere evize@eagvs.com e-posta adresi ve  +90 (282) 255 50 38 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Tayvan E-Vizesi Nasıl Alınır? Tekirdağ

E-vize başvurusu yapmak, alışılagelmişin dışında olması sebebiyle karmaşık bir işlem gibi gözükse de, Tekirdağ şubemiz danışmanlığı eşliğinde oldukça kolay şekilde tamamlanabilir. Her şeyden önce belirtmek gerekir ki, tüm pasaport sahipleri, pasaportların hangi kategoriden olduğu fark etmeksizin, Tayvan’a seyahat edebilmek için vize almak zorundadır. Diplomatik, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tümü, vize olmadan Tayvan’a giriş yapamaz. Kısa ve uzun seyahat kategorilerindeki tüm vizeler, her pasaport tipi için zorunludur.

Tayvan e-vizesi, Tayvan Göçmenlik Ofisi’nin kendi resmi internet sitesine bağlı bir e-vize web sitesine giriş yapılarak alınır. Başvuru yapabilmek için gerekli olan tek unsur, geçerli ve koşullara uygun bir pasaport sahibi olmaktır. Pasaportun başvuru için geçerli olmasını sağlayan koşul, geçerlilik tarihinin istenene uygun biçimde olmasıdır. Pasaport, başvurusu yapılan vizenin geçerliliğinin bitmesi ardından, 180 gün daha aktif olarak geçerli olma şartını sağlar durumda olmak zorundadır. Pasaportunuzun bu koşulu sağlayamıyor olması halinde başvuru yapmak mümkün değildir. Bu sebeple, başvuruda bulunmadan önce pasaport geçerlilik tarihlerinin kontrolü mutlaka sağlanmalıdır.

Pasaport bu koşula uygunsa, sıra sayfaların tarayıcıyla taratılarak görüntülerin sisteme yüklenmesine gelir. Eğer pasaportta daha önce alınmış vizeler varsa bu sayfalar, referans olarak eklenmeli ve ayrıca pasaportun kimlik bilgilerini içeren kısımları da mutlaka dahil edilmelidir. E-vize başvuru sisteminde bulunan form, online olarak doldurulmalı ve ardından başvuru yetkili birimlerin değerlendirmesine sunulmak üzere kaydedilmelidir.

Tüm bu adımlar teker teker tamamlandıktan ve başvuru, internet sitesine girildikten sonra, sıra onay/ red aşamasına gelir. Eğer başvuruda bir sorun bulunmazsa, yetkilikler başvuruyu onaylar ve vize çıkmış olur. Tayvan vizesi, bir barkod şeklinde, başvuru esnasında belirtmiş olacağınız e-posta adresine iletilir. Bu e-posta içerisinde bir ek şeklinde olacak barkodun mutlaka çıktısı alınmalı ve seyahat boyunca yanınızda taşınmalıdır.

Tayvan E-Vize Ne Zaman Çıkar? Tekirdağ

E-vize başvurusu yapmak, EAGVS Tekirdağ şubemiz aracılığıyla, son derece hızlı tamamlanabilen bir işlemdir. Başvuru için pasaport görüntüsü alınması ve diğer bilgilerin sisteme yazılması sonrasında e-vizenin karara bağlanma süreci başlatılır. Bu süreç, Tayvan Göçmenlik Ofisi tarafından yürütülmektedir. E-vize başvurusu, Tayvan Ankara Büyükelçiliği yetkisi altında olan bir konu değildir. Bu sebeple başvurularda, kişinin mülakata çağırılması gibi bir durumla karşılaşılmaz. Göçmenlik ofisinim yetkili kişisi başvuruyu bilgisayar ortamında inceler ve eğer yanlış belirtilmiş ya da güncel olmayan bir bilgiyle karşılaşmazsa ve tabi gerekli görürse, onaylar. Bu onay aşaması yaklaşık 1-3 iş günü sürmektedir. Eğer e-vize online sisteminde çok fazla bekleyen başvuru varsa uzayabilen bu süre, başvuru sahibinden ek evrak istenmesi durumunda da uzayabilmektedir.

Tayvan E-Vizesi Ne Kadar? Tekirdağ

Tayvan Ankara Büyükelçiliği, daha önce de belirttiğimiz gibi, Tayvan e-vize kapsamındaki vizeleri değerlendirmeye alma yetkisine sahip değildir. Ayrıca belirtmek gerekir ki, konsolosluk harcı ücreti, yalnızca konsolosluklarda değerlendirilen vizeler için geçerli bir ücrettir. Tayvan e-vize başvuruları Tayvan Göçmenlik Ofisi yetkisi altında değerlendirildiğinden, başvuru sahiplerinin fazladan bir başvuru ücretine gerek kalmaz. Vize başvurusu yapabilmek için ödemeniz gereken ücret, danışmanlık, vize başvurusu için alınan yardım ve belgelerin profesyonelce kontrol edilmesi gibi tüm ücretleri kapsayacak şekilde belirlenmiş olup, 250 TL’dir.

Aklınıza takılan tüm diğer sorular ve başvuru işlemlerini başlatabilmek için evize@eagvs.com e-posta adresinden veya +90 (282) 255 50 38 telefon numaramızdan, EAGVS Tekirdağ şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Tayvan Vize Başvurusu

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES