x
Tayvan

Vize İşlemleri

Tayvan

Tayvan Hakkında Sorular & Yorumlar

Tayvan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Soru Sor

Tayvan Vize İşlemleri
Ş. Erçelik 24/06/20, 14:58 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Ben 3 hafta sonra Çin’e uçuş yapacağım. İş için kısa bir süre orada bulunmam gerekiyor. Vize işlemlerim, uçuş ve konaklama rezervasyonlarım dahil tüm planlarım hazır ve şu an için Çin’e gidişimde bir sıkıntı yok. Fakat 2 gün önce uçuş planı yaparken, uçak rezervasyonumu Tayvan üzerinden transit olarak gerçekleştirmem gerektiğini öğrendim. Şu an için başka bir uçuş bulamıyorum. Dolayısıyla, uçak biletimi bu şekilde aldım. Umuma mahsus pasaportum var, bu pasaportla Tayvan’dan vizesiz olarak transit geçiş yapmam mümkün mü? Havaalanında yetkililer vize görmeyi talep eder mi?
Bu konu hakkında yardım sağlarsanız sevinirim. Eğer transit vize almam gerekiyorsa Tayvan Vize İşlemleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Transit vize almam gerekiyorsa hangi prosedürden geçmem gerek? Tayvan vize işlemler uzun mu sürüyor acaba Çin seyahatimin zamanını etkiler mi?
Tayvan Vize Başvurusu
T. Demirci 24/06/20, 14:48 Cevabı Görüntüle
Merhaba, kullanım süresinin sonuna çok yakın olan bir pasaportum var. Pasaportum umuma mahsus, bordo pasaport. Sormak istediğim soru, Tayvan vize başvurusu yaparken bu pasaportu kullanmam sorun yaratır mı? Haftaya Tayvan’a uçuş yapmayı düşünüyorum. Yakın tarihte seyahat edersem bu pasaportu vize başvurusunda kullanmam mümkün olur mu? Eğer bu pasaportu kullanmam mümkün değilse ne yapmam gerek? Tüm seyahat planımı, uçuş rezervasyonlarım dahil gidiş ve dönüş olarak ayarladım. Hem biletlerimi yakmak hem de seyahatimi ertelemek istemiyorum. Pasaportu yenilemek istersem çok fazla zaman kaybeder miyim?
Seyahatimi kalabalık bir arkadaş grubuyla planladım. Eğer benim uçuşum aksarsa, onların tatil planı da etkilenecek. Dolayısıyla bu pasaportla işlem sağlamayı öncelik olarak görüyorum. Şayet mümkün değilse ne yapmam gerek? Bu konuda bilgi sağlarsanız gerçekten çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.
Tayvan’a Vize Var Mı?
D. Solmaz 24/06/20, 14:43 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Tayvan vizesi konusuyla ilgili aklıma takılan birkaç soru var. Vize işlemlerini okuduğum diğer ülkelerin vizelerinde genellikle bazı pasaportların vizesiz ülkeye girebileceği belirtilmiş. 3 yıl önce yaptığım İran seyahatimde ben de bu durumdan yararlanmıştım. Şimdi işim sebebiyle Tayvan’da bir seminere katılmam isteniyor. Pasaportum gri pasaport yani hizmet pasaportu. Geçerlilik süremin vize almak için yeterli geldiği konusunda da tam fikir sahibi değilim açıkçası. Tayvan’a giderken vize almama yine de gerek var mı? Bu konu hakkında detaylı bir açıklama alırsam sevinirim. Şirketim genelde bu tip seyahatlerde vize alma zorunluluğum olmadığı için seminerlere beni yönlendiriyor. Tayvan seyahatimde de böyle bir kolaylıktan faydalanmam mümkün mü yoksa gri pasaportlar için de Tayvan’a vize var mı? Ayrıca eğer vize almam gerekiyorsa bu işlem için kurumunuzdan yardım alabilmem için iletişim numaranızı verebilir misiniz? İyi çalışmalar dilerim.
Tayvan Konsolosluğu
M. Kuzgun 24/06/20, 14:41 Cevabı Görüntüle
Selam, ben Tayvan vizesi için başvuruda bulunmak istiyorum. Planlamış olduğum seyahat yalnızca 5 günlük bir zaman alacak. Orada yaşayan bir arkadaşımın yanına gitmek ve biraz dinlenmek için tatil yapmayı amaçlıyorum. İnternet sitenizden edindiğim bilgiler doğrultusunda e-vize başvurusu yapmam gerektiğini öğrendim. Ama aklıma takılmış konular var. E-vize sistemine nereden ulaşabilirim? Vize başvurusunu yaptıktan sonra sistemden bir randevu almama ve Tayvan Konsolosluğu için herhangi bir başvuru ücreti ödememe gerek var mı? Ayrıyeten, başvuru için randevu alarak konsolosluğa gitmeme gerek bulunuyor mu?
Ben Mersin’de yaşıyorum ve bana en yakın Tayvan Konsolosluğu Ankara’da bulunuyor. Fakat hem çalıştığım yerden izin alarak oraya gitmem ve işlemleri halletmem neredeyse imkânsız hem de vize başvurusu için ayıracak hiç boş vaktim yok. Tayvan vizesi alabilmem için başka bir yol varsa beni bilgilendirebilir misiniz?
Tayvan Vize Ücreti 2020
M. Keskin 24/06/20, 14:39 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, önümüzdeki 3 ay içerisinde Tayvan’a gidip gelmem gerek. Bilgilerimi buradan ileterek vize prosedürü hakkında bir ön bilgi almak istiyorum. Daha önce Türkiye’den çıkmadım, Tayvan ziyareti benim ilk yurt dışı tecrübem olacak dolayısıyla daha önce vize başvurusunda bulunmadım. Pasaportumu geçtiğimiz ay, 10 yıllık olarak temin ettim. Yaptığım araştırmalar sonucunda e-vize uygulamasının Tayvan’da da yapıldığı ve bundan faydalanabileceğimi öğrendim. Fakat vize ücretleriyle ilgili bir bilgi bulamadım. Ayrıca başvuruların hangi yetkili kurum tarafından değerlendirildiği konusunda da net bir fikir sahibi değilim. Tayvan Göçmenlik Ofisi’ne ödenmesi gereken bir vize ücreti var mı acaba? Başvurular önce konsolosluklara sonra bu kuruma mı yönlendiriliyor. Konsolosluk ücreti var mıdır? Başvuru için ayırmam gereken bütçeyi şimdiden öğrenmek istiyorum. Tayvan vize ücreti 2020 yılı için ne kadarlık bir tutar olarak belirlendi? Cevaplarsanız sevinirim.
Yeşil Pasaporta Tayvan vizesi
U. Acar 24/06/20, 13:56 Cevabı Görüntüle
Merhaba, çok acil şekilde Tayvan’a gitmem gerek. Tayvan’da yaşayan bir akrabamı görmek maksadıyla yolculuk yapacağım. Sahip olduğum pasaportun türü hususi pasaport. Bu pasaportla daha önce birçok ülkeye vize almama gerek kalmadan seyahat ettim. Fakat Tayvan vizesindeki prosedürlerle ilgili fazla bir bilgi sahibi değilim. Açıkçası bu seyahat biraz aceleye geldiği için araştırmaya fırsatım olmadı. Kuzenimin yanına gitmek amacıyla Tayvan seyahati yaparsam bildiğim kadarıyla bunun için ziyaret vizesi almam gerekiyor. Fakat daha önce bu amaçla İtalya ve Yunanistan’a da gittim fakat gittiğimde vize almama gerek kalmamıştı. Tayvan’a yapacağım uçuşta da bu muafiyetten yararlanma gibi bir hakkım var mı? Yeşil pasaporta Tayvan vizesi almama gerek var mıdır? Acil geri dönüş yaparsanız çok sevinirim. Ayrıca iletişim bilgilerinizi de verebilirseniz çok iyi olur. İyi günler dilerim.
Tayvan E-vize
S. Coşkun 24/06/20, 13:52 Cevabı Görüntüle
Merhaba, son bir haftadır bir Tayvan seyahati planı yapmaktayım. Bu planı önümüzdeki ay hayata geçirme düşüncesindeyim. Fakat Tayvan vizesi hakkında bilgiler okuduktan sonra biraz aklım karıştı. Anladığım kadarıyla, Tayvan e-vize uygulaması mevcut. Fakat ben bundan nasıl faydalanabilirim? Ya da Tayvan’a gittiğimde oradan vize edinip havalimanından ülkeye giriş yapabilir miyim acaba? Her iki durum içinde vize geçerliliği aynı mı? 14 günlük bir gezme planım var. Farklı bir kültür hakkında bilgi almak için seyahat edeceğim. Dolayısıyla tek girişli bir vize işimi görecek. Tayvan e- vize tek girişli mi?
Daha önce Dubai e-vize başvurusu yaparak oraya gitmiştim. Tayvan vizesi alırken bu durum bir referans sağlar mı? E-vize işlemleri her ülke için aynı şekilde mi yürütülüyor. Tayvan e-vize için hangi belgeleri hazırlamalı ve nereye başvuru yapmalıyım bu konu hakkında bilgi sahibi değilim. Aydınlatabilirseniz sevinirim.
Tayvan Vize İstiyor Mu
E. Engin 24/06/20, 13:50 Cevabı Görüntüle
Merhaba, uzun süredir kullandığım bir yeşil pasaportum var fakat öğrendiğim kadarıyla güncel geçerlilik süresi Tayvan’a gitmek için uygun. Kurumsal bir firmada çalışıyorum. Kurumumun yaptığı bir iş anlaşması yüzünden Tayvan’da bir toplantıya katılım gösterilmesi gerekiyor ve buna ek olarak 1 hafta kadar da Tayvan’da kalınması gerek. Firmayı temsilen bu organizasyona ben katılacağım. Eşimde benimle gelmeyi planlıyor. Daha önce yaptığım seyahatlerden edindiğim deneyim sonucunda, kendi vize başvuru kategorimin ticari vize olduğunu biliyorum. Bu durumda, eşimde mi ticari vize almalı? Yoksa onun için farklı bir vize kategorisinden mi başvuru yapmalıyız. Ayrıca şunu da belirtmem gerekir ki daha önce iş için yaptığım yurt dışı seyahatlerimde yeşil pasaport sahibi olduğumdan dolayı vize almadım. Tayvan’a da vize almadan gidersem problem yaşar mı? Tayvan vize istiyor mu?
Tayvan Kapıda Vize
D. Soydan 24/06/20, 13:49 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Tayvan’a gideceğim ve size birkaç soru sormak istiyorum. Geçtiğimiz sene Umuma mahsus 3 yıllık bir pasaport aldım. Daha önce herhangi bir ülkeye seyahat etmek için vize başvurusunda da bulunmadım. Tayvan’a gezmek için iki arkadaşımla birlikte gideceğim ve onların da pasaport durumları benimle aynı. Pasaportlarımızın durumu Tayvan vizesi almak için uygun mu öncelikle bunu sormak istiyorum. Ekstra olarak bir sorum daha olacak. Türkiye’deyken vize işlemlerine girmeyip, Tayvan vizesini orada almamız mümkün mü? Yani, sormak istediğim, Tayvan Kapıda Vize uygulaması gibi bir uygulama var mı ve eğer varsa bundan yararlanmak için neler yapmamız gerekiyor? Eğer böyle bir uygulama mevcut değilse, turistik Tayvan vizesi almamız için nasıl bir yol izlemeliyiz ve ne gibi belgeleri hazırda tutmalıyız bunu da açıklarsanız sevinirim. İyi günler, iyi çalışmalar.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES