x
Tacikistan

Vize İşlemleri

Tacikistan

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 62

Eposta

trabzon@eagvs.com

Tacikistan Vize Başvuru, Trabzon

Değerli ziyaretçilerimiz,

Tacikistan için yapacağınız vize başvurularına dair bir çok detaylı bilgilerden yararlana biliceğiniz Euroasia Global Visa Services Trabzon sayfamıza hoşgeldiniz. 

Öncelikle Trabzon ilimiz olmakla beraber Kuzey Karadeniz bölgesi, Gümüşhane, Bayburt, Rize, Giresun komşu illerimiz akabinde Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, ÇarşıbaşıÇaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra gibi birden fazla ilçesi Tacikistan vize başvurusu için tüm bilgilere sahip olabilir aynı zamanda seyahat durumunuza uygun evrak ve belgelere sahip olabilirsiniz. Daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız danışman hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti için trabzon@eagvs.com e-posta adresinden ve +90 (212) 963 50 62 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Tacikistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Trabzon 

Değerli misafirlerimiz, Türkiye’den rahatlıkla Tacikistan vize başvurusu yapabilir, vize sahibi olabilir ve seyahat edebilirsiniz. Tacikistan’a yapacağınız seyahatler için pasaportlar hakkında ufak bir bilgilendirme olarak; Diplomatik(siyah), Hizmet(gri), Hususi(yeşil) pasaport sahiplerinin vize alma işleminden muaf edilmişlerdir. Yalnızca Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri Tacikistan seyahatleri için vize almaları zorunluluk taşır.

Tacikistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - Trabzon

Tacikistan vize başvurunuz için gerekli olan evraklar ilk olarak seyahat nedeninize daha sonra  veri sunum muafiyet halinize ve pasaportunuza göre farklılık ve çeşitlilik gösterir. Tacikistan vizenizi seyahatinizin uygun tanımlamanız vize başvurunuzun olumlu yani pozitif sonuçlanması yönünden oldukça önemlidir. Vize başvurunuz için gerekmekte olan evrakları üç madde halinde hazırladık. Seyahatinize uygun olan evrakları en güncel haliyle aşağıdaki maddeler de bulabilirsiniz.

Önemli olan bir diğer hususu sizlere bu alanda belirtmek isterim Tacikistan vizesi için başvuru yapacak kişilerin tarafımıza iletilmesi gereken Tacikistan Turistik Vize Evrakları bulunmaktadır. Bunlar;

  • Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı
  • Renkli Taranmış Pasaport (kişisel bilgileri içeren bölüm)
  • Tacikistan Vize İşlemler İçin Yatırılan Banka Dekontu
  • Renkli Taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için)
  • Tacikistan gidiş dönüş tarihleri
  • Başvuru sahibinin ev ve iş adres bilgileri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler yeterince faydalı olmadı ise daha iyi bilgi almak için danışman hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Danışman hizmeti almak için trabzon@eagvs.com e-posta adresinden ve +90 462 215 60 15 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Tacikistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

Tacikistan vize başvurunuz için sizlerle paylaşmam gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumların başından Tacikistan vize başvurunuz için banka hesabınızda bulundurmanız gereken bir miktar para olması zorunluluğudur bir diğeri  ise yapmış olduğunuz meslek ile alakalı bulundurmanız gereken evraklardır kişi eğer bir şirket bünyesi altında mesleğini icra ediyor ise çalışmakta olduğu şirketle alakalı evrakları da bulundurmak zorundadır. Tacikistan vize başvurunuzda uygulamanız gereken ve tamamlamanız gereken adımları yalın bir halde aşağıda sizler için hazırladık. 

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Tacikistan vize başvurunuzda gerekli olan belgeler pasaportunuza, seyahat sebebinize ve veri sunum muafiyet durumunuza göre farklılık gösterebilir. Tacikistan seyahatiniz için sizlerde olması gereken belgeler hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek için ve belgelerinizi tamamlamak için yardım almak üzere danışman arkadaşlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda sizlere en yakın şubemize giderek bizlere gönderebilir ya da diğer bir seçenek olan kargo aracılığı ile de bizlere belgelerinizi ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bize ulaştığı anda yetkili çalışanlarımız eksiz ve hatasız olduğundan emin olmak için tek tek özenle kontrol ederler. Herhangi bir yanlış ile karşılaşıldığı anda çalışanlarımız sizleri bilgilendirecektir. 
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Tacikistan yolculuğunuz için gerçekleştireceğiniz vize başvurusunda ücret birkaç nedene göre farklılık gösterir. Bu nedenler; yolculuk sebebinize, hala hazır da kullandığınız pasaportunuz ve veri sunum kaydınızdır. Tacikistan vize başvurusu için ücret hakkında bilgi almak üzere danışman arkadaşlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Tacikistan vize başvuru ücretini sizlere en yakın şubemize giderek nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir ya da EFT/Havale yoluyla da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Biyometrik Veri Sunumu: Kıymetli Tacikistan seyahatçileri Tacikistan vize başvurularında başvuruda bulunan şahıslardan biyometrik veri sunumu isteğinde bulunulmaz. Yalnızca bu bölümde vize başvurunuz için tamamlamış olduğunuz elinizde olan belgeleri gerekli yerlere onaylatmanız gerekmektedir. Evrakları onaylatma prosedüründe sizlere gerekli olan yardımı uzman arkadaşlarımız sağlayacaktır. 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz anda uzman ekip arkadaşlarımız günlük, detaylı ve dikkatle incelemeler yaparak başvurunuzun sürecini takipte tutarlar. Başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığında pasaportunuzu size en yakın şubemize gelerek elden şahsen teslim alabilir ya da bizlere belirtmiş olduğunuz adresinize kargo yoluyla ulaştırabiliriz. 

Tacikistan’a seyahat edecek yolcuların, Tacikistan havaalanlarında geçerli olan kapıda vize uygulaması ile ülkeye giriş sağlanabilmektedir. 
Elektronik vize ve e-vize işlemleri ile yürütülmekte aynı zamanda ülkeye giriş ve vize uzatma işlemleri gibi konular online talepler üzerinden gerçekleşmektedir. 
Aslına bakıldığında elektronik vize yoluyla seyahat etmek yolcularımız açısından büyük kolaylık ve rahatlık  taşımaktadır. Örneğin; internet erişimi bulunan her yerden zahmetsizce sahip olabilirsiniz. Elektronik vizenin diğer vize başvurularına göre olumlu yanlarından biri ise daha az evrak ve belge talebidir. Uzman yetkili çalışanlarımız yolcularımıza, daha kolay ve herhangi bir uğraş sarfetmeden sahip olabileceği elektronik vize işlemini tavsiye etmektedir.

Tacikistan Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Trabzon

Tacikistan vize başvurusu için başvuruyu gerçekleştiren kişilerin herhangi bir konsoloslukta bulunması gerekli değildir. Vize başvurusu sırasında bulunması gereken tüm evrakları görevli uzman arkadaşlarımız tarafından iletilmesi gereken yerlere ulaştırılacaktır ve onaylatılacaktır ve vize başvurunuz böylelikle devam edecektir.

Tacikistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Trabzon 

Tacikistan vize başvuru süreniz 72 saat ile 5 iş günü arasındadır.Bu süre zarfında bazı durumlar değişkenlik gösterir. Seyahat nedeniniz ve kullanmış olduğunuz pasaport türü sürenin değişmesinde önemli bir etkendir. Bu durum vizenizin daha erken veya daha geç sonuçlanmasına sebep olur. 

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile Trabzon şubemizden vize işlemlerini gerçekleştirdiğiniz Tacikistan seyahati için farklı ve gerçek bilgilere ihtiyaç duyuyorsanız  merak ettiğiniz ve yanıt aradığınız bütün sorularınız için danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız trabzon@eagvs.com e-posta adresinden veya +90 (212) 963 50 62 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ve bütün sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Tacikistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.