x
Tacikistan

Vize İşlemleri

Tacikistan

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 62

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Tacikistan Vize Başvuru, Gaziantep

Saygıdeğer misafirlerimiz,

Tacikistan vize başvurunuz için gerekli olan tüm bilgilere sahip olmanıza yardımcı olacağınız Euroasia Global Visa Services Gaziantep sayfamıza hoşgeldiniz. Öncelikle Tacikistan vize başvurunuz için sizlere gerekli olan tüm evrakları sizin adınıza hazırlayıp bütün bilgilerden haberdar olmanızı sağlamaktayız. Gaziantep başta olmak üzere Şanlıurfa, Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis komşu illeri aynı zamanda Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil, Yavuzeli gibi birden fazla ilçelerinde ikamet etmekte olan vatandaşlarımız Tacikistan Vize başvurusu için sayfamızdan fayda sağlayabilir.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler sizlere eksik geldi ise veyahut Tacikistan vize başvurunuz için aklınıza takılan herhangi bir sorunla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz gaziantep@eagvs.com e-posta veya +90 (212) 963 50 62 numaralı telefon hattından bizlere ulaşabilir 

Tacikistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Gaziantep

Değerli misafirlerimiz Türkiye’den kolaylıkla Tacikistan vize başvurusu yapabilir, vize sahibi olabilir ve seyahat edebilirsiniz. Tacikistan’a yapacağınız seyahatler için pasaportlar hakkında küçük bir bilgilendirme olarak; Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri vize muafiyetinden bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilirken Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri bu vize muafiyetinden yararlanmaktadır. 

Tacikistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - Gaziantep 

Tacikistan Vize başvurusu yaparken gerekli olan evrak kişiye ve duruma göre değişkenlik gösterebilir. Buna örnek olarak başvuru yapan kişi veya kişilerin mesleki pozisyonları, seyahat amaçları, sahip olduğu pasaport olarak örneklendirebiliriz. Vize almak isteyen adayların seyahat sebebine göre vize türünü ve vize süresini seçmeleri vize sürecinin çok daha anlaşılır ve kolay bir şekilde olumlu yönde sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

Tacikistan vize başvurusunda gerekli olan evrakları aşağıda maddeler halinde sizlere listeler halinde sunduk;

 Saygıdeğer misafirlerimiz, belirtmemiz gereken bir diğer husus ise Tacikistan Turistik Vizesi mail olarak tarafımıza iletilmesi gereken Tacikistan Turistik Vize Evrakları bulunmaktadır. 

Bunlar;

  1. Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı
  2. Renkli Taranmış Pasaport (kişisel bilgileri içeren bölüm)
  3. Tacikistan Vize İşlemler İçin Yatırılan Banka Dekontu
  4. Renkli Taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için)
  5. Tacikistan gidiş dönüş tarihleri
  6. Başvuru sahibinin ev ve iş adres bilgileri

Tacikistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Gaziantep

Tacikistan Vize Başvurunuz da önemli birkaç detay vardır. Bu detaylarla alakalı sizlere bazı bilgilerde bulunacağız. Bu detayların başında başvuru yapmak isteyen kişinin banka hesabında belli bir miktarda para bulundurması gerekliliğidir. Diğeri ise başvuru yapan kişinin meslek hayatındaki edindiği konumdur. Başvuru yapan kişi eğer bir şirkete tabi çalışıyorsa çalıştığı kuruma ait belgelerde ek olarak talep edilecektir. Tacikistan vize başvurunuzda yapmanız gereken bazı uygulamaları sizler için anlaşılır bir şekilde sizlere daha hizmet sunmak amacıyla sayfanın devam eden kısmında hazırladık.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Tacikistan vize başvurusunda gerekli olan belgeler pasaportunuza, seyahat sebebinize ve veri sunum muafiyet durumunuza göre farklılık gösterebilir. Tacikistan seyahatiniz için sizlerde olması gereken belgeler hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek için ve belgelerinizi tamamlamak için yardım almak üzere danışman arkadaşlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda sizlere en yakın şubemize giderek bizlere gönderebilir ya da diğer bir seçenek olan kargo aracılığı ile de bizlere belgelerinizi ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bize ulaştığı anda yetkili çalışanlarımız eksiz ve hatasız olduğundan emin olmak için tek tek özenle kontrol ederler. Herhangi bir yanlış ile karşılaşıldığı anda çalışanlarımız sizleri bilgilendirecektir. 
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Tacikistan yolculuğunuz için gerçekleştireceğiniz vize başvurusunda ücret birkaç nedene göre farklılık gösterir. Bu nedenler; yolculuk sebebinize, hali hazırda kullandığınız pasaportunuz ve veri sunum kaydınızdır. Tacikistan vize başvurusu için ücret hakkında bilgi almak üzere danışman arkadaşlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Tacikistan vize başvuru ücretini sizlere en yakın şubemize giderek nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir ya da EFT/Havale yoluyla da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Biyometrik Veri Sunumu: Kıymetli Tacikistan seyahatçileri Tacikistan vize başvurularında başvuruda bulunan şahıslardan biyometrik veri sunumu isteğinde bulunulmaz. Yalnızca bu bölümde vize başvurunuz için tamamlamış olduğunuz elinizde olan belgeleri gerekli yerlere onaylatmanız gerekmektedir. Evrakları onaylatma prosedüründe sizlere gerekli olan yardımı uzman arkadaşlarımız sağlayacaktır. 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz anda uzman ekip arkadaşlarımız günlük, detaylı ve dikkatle incelemeler yaparak başvurunuzun sürecini takipte tutarlar. Başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığında pasaportunuzu size en yakın şubemize gelerek elden şahsen teslim alabilir ya da bizlere belirtmiş olduğunuz adresinize kargo yoluyla ulaştırabiliriz. 

Tacikistan’ a seyahat edecek yolcuların, Tacikistan havaalanlarında geçerli olan kapıda vize uygulaması ile ülkeye giriş yapabilmektedir.

Ayrıca Elektronik vize ve e-vize işlemleri ile yürütülmekle birlikte ülkeye giriş ve vize uzatma işlemleri gibi konular online istekler üzerinden gerçekleşmektedir. 

Aslına bakıldığında elektronik vize yoluyla seyahat etmek yolcularımız açısından büyük kolaylık taşımaktadır. Örneğin; internet erişimi bulunan her yerden zahmetsizce sahip olabilirsiniz. Elektronik vizenin diğer vize başvurularına göre olumlu yanlarından biri ise daha az evrak ve belge talebidir. Uzman yetkili çalışanlarımız yolcularımıza, kolayca ve fazla uğraş gerektirmeden sahip olabileceği elektronik vize işlemini tavsiye etmektedir.

Tacikistan Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Gaziantep

Tacikistan Vize başvurusunda başvurunun herhangi bir aşamasında konsolosluğa gitme zorunluluğu yoktur. Vize başvurunuz için hazırladığımız evrakları ve belgeleri bu alanda çalışan arkadaşlarımız gerekli mecralara ulaştıracak ve onaylanacaktır. Bu sayede sizinde işleriniz aksamadan vize başvuru süreciniz bizler tarafından takip edilip devam edecektir.

Tacikistan Vizesi Kaç günde Çıkar - Gaziantep

Tacikistan vizesi için belirlenen süre 3 ile 5 iş günü arasındadır.Belirtilen bu süre bazı sebeplerden dolayı değişebilir bu süre daha kısa veya daha uzun sürebilir. Bu duruma örnek vermek gerekirse seyahat durumunuza ve kullanmış olduğunuz pasaport türüne göre değişkenlik gösterebilir. Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler yetersiz geldiyse veya aklınıza takılan herhangi bir durum olduysa alanında uzman arkadaşlarımız ile iletişime geçerek bilgi sağlayabilirsiniz.
 
Euroasia Global Visa Services aracılığı ile yapacağınız veya yapmak istediğiniz vize başvurusunun detayları için gaziantep@eagvs.com e-posta veya +90 (212) 963 50 62 numaralı telefon hattından bizlere ulaşabilir.Umarım sizlere sağlamış olduğumuz hizmetten memnun kalırsınız iyi günler dileriz.

Tacikistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.