x
Tacikistan

Vize İşlemleri

Tacikistan

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 62

Eposta

kayseri@eagvs.com

Tacikistan Vize Başvuru, Kayseri

Sevgili misafirlerimiz, 

Tacikistan vize başvurusu için gereken tüm bilgi ve belgelere sahip olabileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz. Sayfamızda Tacikistan vize başvurusu hakkında sahip olunması gereken bütün bilgileri sizlerle paylaşım başvuru sürecinizi olabildiğince kolay sonuçlandırmanıza yardımcı olabiliriz.

Başta Kayseri ilimiz olmak üzere Melikgazi, Kocasinan, Talas, Develi, Yahyalı, Bünyan, Pınarbaşı, İncesu,Tomarza, Yeşilhisar, Sarıoğlan, Hacılar, Sarız, Felahiye, Akkışla, Özvatan gibi onlarca ilçemiz aynı zaman da Kahramanmaraş, Nevşehir, Adana, Niğde, Yozgat, Sivas gibi bir çok komşu İlimiz de bu hizmetten faydalanabilir.

Tacikistan Vize başvuru süreciyle alakalı tüm sorularınızı alanında uzman arkadaşlarımla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Bizlere kayseri@eagvs.com e-posta adresinden ve +90 (212) 963 50 62 numaralı telefon hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Tacikistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Kayseri

Sayın misafirlerimiz, Türkiye’den kolayca Tacikistan vize başvurusu yapabilir, vize sahibi olabilir ve seyahat edebilirsiniz. Tacikistan’a yapacağınız seyahatler için pasaportlar hakkında ufak bir bilgilendirme olarak; Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri vize muafiyetinden bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilmektedirler ancak Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri bu vize muafiyetinden ne yazık ki yararlanamamaktadır. 

Tacikistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - Kayseri

Tacikistan Vize başvurusu için hazırlanması gereken bazı evraklar hakkında sizlere aktarmamız gereken bir takım bilgiler mevcut bu bilgilerin başında hazırlanmanız gereken evrakların bazı kişi ve durumlara göre değişkenlik gösterebilmesi. Başvuru yapan kişinin mesleki durumu ve kullanmış olduğu pasaportun türü bu duruma örnektir. 

Başvuru yapan kişilerin seyahat sebebine göre vize türünü ve vize süresini seçmeleri vize sürecinin daha anlaşılır ve kolay bir şekilde olumlu sonuçlanmasına yardımcı olur. 

Tacikistan vize başvurusunda gerekli olan evrakları aşağıda maddeler halinde sizlere listeler halinde sunduk;

Önemli olan bir diğer hususu sizlere bu alanda belirtmek isterim Tacikistan vize başvurusu yapacak kişilerin tarafımıza iletilmesi gereken Tacikistan Turistik Vize Evrakları bulunmaktadır. 

Bunlar;

  1. Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı
  2. Renkli Taranmış Pasaport (kişisel bilgileri içeren bölüm)
  3. Tacikistan Vize İşlemler İçin Yatırılan Banka Dekontu
  4. Renkli Taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için)
  5. Tacikistan gidiş dönüş tarihleri
  6. Başvuru sahibinin ev ve iş adres bilgileri

Tacikistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Sevgili ziyaretçilerimiz, Tacikistan vize başvurunuz için önem taşıyan bir kaç bilgiyi sizlerle paylaşmak isterim. Önem taşıyan ilk konu vize başvurunuz için banka hesabınız da bulunması gereken belli bir tutarda paranın bulunmasıdır. Sizlerle paylaşmak istediğimiz bir diğer konu iste icra etmekte olduğunuz meslekle alakalı bazı evrakların bulundurmamız gerekliliğidir kişi eğer bir şirket bünyesinde çalışıyor ise çalışmakta olduğu şirketle alakalı evrakları da bulundurması şarttır. Tacikistan vize başvurunuzda uygulamanız gereken ve tamamlamanız gereken adımları yalın bir halde aşağıda sizler için hazırladık. 

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Tacikistan vize başvurunuz da gerekli olan belgeler pasaportunuza, seyahat sebebinize ve veri sunum muafiyet durumunuza göre farklılık gösterebilir. Tacikistan seyahatiniz için sizlerde olması gereken belgeler hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek için ve belgelerinizi tamamlamak için yardım almak üzere danışman arkadaşlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda sizlere en yakın şubemize giderek bizlere gönderebilir ya da diğer bir seçenek olan kargo aracılığı ile de bizlere belgelerinizi ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bize ulaştığı anda yetkili çalışanlarımız eksiz ve hatasız olduğundan emin olmak için tek tek özenle kontrol ederler. Herhangi bir yanlış ile karşılaşıldığı anda çalışanlarımız sizleri bilgilendirecektir. 
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Tacikistan yolculuğunuz için gerçekleştireceğiniz vize başvurusunda ücret birkaç nedene göre farklılık gösterir. Bu nedenler; yolculuk sebebinize, hala hazır da kullandığınız pasaportunuz ve veri sunum kaydınızdır. Tacikistan vize başvurusu için ücret hakkında bilgi almak üzere danışman arkadaşlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Tacikistan vize başvuru ücretini sizlere en yakın şubemize giderek nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir ya da EFT/Havale yoluyla da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Biyometrik Veri Sunumu: Kıymetli Tacikistan seyahatçileri Tacikistan vize başvurularında başvuruda bulunan şahıslardan biyometrik veri sunumu isteğinde bulunulmaz. Yalnızca bu bölümde vize başvurunuz için tamamlamış olduğunuz elinizde olan belgeleri gerekli yerlere onaylatmanız gerekmektedir. Evrakları onaylatma prosedüründe sizlere gerekli olan yardımı uzman arkadaşlarımız sağlayacaktır. 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu gerşekleştirdiğiniz anda uzman ekip arkadaşlarımız günlük, detaylı ve dikkatle incelemeler yaparak başvurunuzun sürecini takipte tutarlar. Başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığında

pasaportunuzu size en yakın şubemize gelerek elden şahsen teslim alabilir ya da bizlere belirtmiş olduğunuz adresinize kargo yoluyla ulaştırabiliriz. 

Tacikistan’ a seyahat edecek yolcuların, Tacikistan havaalanlarında geçerli olan kapıda vize uygulaması ile ülkeye giriş yapabilmektedir. 

Ayrıca Elektronik vize ve e-vize işlemleri ile yürütülmekte aynı zamanda ülkeye giriş ve vize uzatma işlemleri gibi konular online talepler üzerinden gerçekleşmektedir. 

Aslına bakıldığında elektronik vize yoluyla seyahat etmek yolcularımız açısından büyük kolaylık ve rahatlık taşımaktadır. Örneğin; internet erişimi bulunan her yerden zahmetsizce sahip olabilirsiniz. Elektronik vizenin diğer vize başvurularına göre olumlu yanlarından biri ise daha az evrak ve belge talebidir. Uzman yetkili çalışanlarımız yolcularımıza, daha kolay ve herhangi bir uğraş sarfetmeden sahip olabileceği elektronik vize işlemini tavsiye etmektedir.

Tacikistan Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Kayseri

Tacikistan Vize başvuru sırasında başvurunun herhangi bir aşamasında konsolosluğa gitme zorunluluğu yoktur. Tacikistan vize başvurunuzun her aşamasında alanında görevli arkadaşlarımız evrakların ve belgelerin toparlanıp onaylanmasıyla ilgilenecektir. Arkadaşlarımızın gözetimi altında bir sorun çıkmadan vize başvurunuz sonuçlanacaktır. 

Tacikistan Vizesi Kaç günde Çıkar? - Kayseri

Tacikistan vize başvuru süreniz 72 saat ile 5 iş günü arasındadır. Fakat bu süre bazı durumlarda değişkenlik gösterebilir. Seyahat nedeniniz ve pasaport türünüz sürenin değişmesinde önemli bir etkendir. Bu durum vizenizin daha erken veya daha geç sonuçlanmasına sebep olur.

Sevgili misafirlerimiz yukarıdaki alanda sizlere Tacikistan vize başvurusuyla alakalı bir takım detaylardan bahsedip başvuru hakkında gerekli bilgiler paylaştık. Daha fazla bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek isterseniz kayseri@eagvs.com e-posta adresinden ve +90 (212) 963 50 62 numaralı telefon hattımızdan ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.

Tacikistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.