x
Tacikistan

Vize İşlemleri

Tacikistan

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 62

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Tacikistan Vize Başvuru, Ankara

Değerli ziyaretçilerimiz Ankara şubemizden gerçekleştireceğiniz Tacikistan vize başvurusu için sizlere destek ve bilgilendirmede bulunacağımız Euroasia Global Visa Services Ankara sayfamıza hoşgeldiniz. 

Sayfamızda yapacağınız Tacikistan Vize başvurusunda sizler için özenle hazırladığımız gerekli olan tüm evrak ve belgelere ulaşabilirsiniz. 

Öncelikle Ankara ilimiz ile başlayarak Çamlıdere, Çankaya, Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle olan ilçeleri bunun yanı sıra Eskişehir, Çankırı, Bolu, Konya, Aksaray gibi komşu ve Adıyaman, Bilecik, Balıkesir, Burdur, Çorum, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gümüşhane çevre illerden Tacikistan vize başvurunuzu gerçekleştirebilir ve bilgilendirmelerden yararlanabilirsiniz. 

Tacikistan vize başvurunuz hakkında öğrenmek istediğiniz ya da kafanıza takılan sorular için ayrıntılı bir şekilde yetkili çalışanlarımızdan yardım almak üzere Ankara@eagvs.com e-posta adresinden veya +90 (212) 963 50 62 numaralı telefon hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. 

Tacikistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Ankara

Sevgili seyahatçiler Türkiye’den kolaylıkla Tacikistan vize başvurusu yapabilir, vize sahibi olabilir ve seyahat edebilirsiniz. Tacikistan’a yapacağınız seyahatler için pasaportlar hakkında ufak bir bilgilendirme olarak; Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri vize muafiyetinden bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilirken Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri bu vize muafiyetinden ne yazık ki yararlanamamktadır. 

Tacikistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - Ankara 

Tacikistan vize işlemleri için başvuru yapanın elinde bulunması gereken evraklar bazı durumlara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Örneğin; başvuruda bulan kişinin mesleki opsiyonuna, seyahat amacına ve sahip olduğu pasaporta göre değişkenlik göstermiş olur. Seyahatçilerin, seyahat sebebine göre vize türünü ve vize süresini seçmeleri vize sürecinin daha anlaşılır ve kolay bir şekilde olumlu sonuçlanmasına yardımcı olur. 

Tacikistan vize başvurusunda gerekli olan evrakları aşağıda maddeler halinde sizlere listeler halinde sunduk;

Sevgili ziyaretçilerimiz Tacikistan Turistik Vizesi hakkında şöyle bir dipnot açmak isterim mail olarak tarafımıza iletilmesi gereken Tacikistan Turistik Vize Evrakları bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı
  2. Renkli Taranmış Pasaport (kişisel bilgileri içeren bölüm)
  3. Tacikistan Vize İşlemler İçin Yatırılan Banka Dekontu
  4. Renkli Taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için)
  5. Tacikistan gidiş dönüş tarihleri
  6. Başvuru sahibinin ev ve iş adres bilgileri

Tacikistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Ankara 

Tacikistan vize başvurunuzda göz ardı edilmemesi gereken bir kaç önemli konu vardır. Bu konulardan bahsedecek olursak öncelikle başvuruda bulunan bireylerin banka hesaplarında yeterli miktarda para bulundurmaları gerekmektedir. Sonrasında ise başvuru yapan kişilerin mesleki konumu da devreye girmektedir. Başvuruda bulunan kişilerin meslekleri hakkında belgeler istenir bunun yanında herhangi bir şirkette çalışıyor ise şirkete ait belgelerde ek olarak istenmektedir. Tacikistan vize başvurunuzda uygulamanız gereken ve tamamlamanız gereken adımları yalın bir halde aşağıda sizler için hazırladık. 

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Tacikistan vize başvurunuzda gerekli olan belgeler pasaportunuza, seyahat sebebinize ve veri sunum muafiyet durumunuza göre farklılık gösterebilir. Tacikistan seyahatiniz için sizlerde olması gereken belgeler hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek için ve belgelerinizi tamamlamak için yardım almak üzere danışman arkadaşlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda sizlere en yakın şubemize giderek bizlere gönderebilir ya da diğer bir seçenek olan kargo aracılığı ile de bizlere belgelerinizi ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bize ulaştığı anda yetkili çalışanlarımız eksiz ve hatasız olduğundan emin olmak için tek tek özenle kontrol ederler. Herhangi bir yanlış ile karşılaşıldığı anda çalışanlarımız sizleri bilgilendirecektir. 
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Tacikistan yolculuğunuz için gerçekleştireceğiniz vize başvurusunda ücret birkaç nedene göre farklılık gösterir. Bu nedenler; yolculuk sebebinize, hala hazır da kullandığınız pasaportunuz ve veri sunum kaydınızdır. Tacikistan vize başvurusu için ücret hakkında bilgi almak üzere danışman arkadaşlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Tacikistan vize başvuru ücretini sizlere en yakın şubemize giderek nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir ya da EFT/Havale yoluyla da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Biyometrik Veri Sunumu: Kıymetli Tacikistan seyahatçileri Tacikistan vize başvurularında başvuruda bulunan şahıslardan biyometrik veri sunumu isteğinde bulunulmaz. Yalnızca bu bölümde vize başvurunuz için tamamlamış olduğunuz elinizde olan belgeleri gerekli yerlere onaylatmanız gerekmektedir. Evrakları onaylatma prosedüründe sizlere gerekli olan yardımı uzman arkadaşlarımız sağlayacaktır. 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz anda uzman ekip arkadaşlarımız günlük, detaylı ve dikkatle incelemeler yaparak başvurunuzun sürecini takipte tutarlar. Başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığında pasaportunuzu size en yakın şubemize gelerek elden şahsen teslim alabilir ya da bizlere belirtmiş olduğunuz adresinize kargo yoluyla ulaştırabiliriz. 

Tacikistan’ a seyahat edecek yolcuların, Tacikistan havaalanlarında geçerli olan kapıda vize uygulaması ile ülkeye giriş yapabilmektedir. 

Ayrıca Elektronik vize ve e-vize işlemleri ile yürütülmekle birlikte ülkeye giriş ve vize uzatma işlemleri gibi konular online istekler üzerinden gerçekleşmektedir. 
Aslına bakıldığında elektronik vize yoluyla seyahat etmek yolcularımız açısından büyük kolaylık taşımaktadır.

Örneğin; internet erişimi bulunan her yerden zahmetsizce sahip olabilirsiniz. Elektronik vizenin diğer vize başvurularına göre olumlu yanlarından biri ise daha az evrak ve belge talebidir. Uzman yetkili çalışanlarımız yolcularımıza, kolayca ve fazla uğraş gerektirmeden sahip olabileceği elektronik vize işlemini tavsiye etmektedir. 

Tacikistan Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Ankara

Tacikistan vize başvurusunda, başvuruda bulunan kişilerin herhangi bir aşamada konsolosluklarda bulunması zorunlu değildir. Vize başvurunuz için sağlamış olduğunuz belgeleri yetkili çalışanlarımız gerekli yerlere ulaştırarak onaylatacaktır. Böylelikle aksamadan vize başvurunuz devam edecektir. 

Tacikistan Vizesi Kaç günde Çıkar? - Ankara

Tacikistan için belirlenen vize süresi 72 saat ile 5 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Fakat belirtilmiş olan bu süre başta seyahat nedeninize göre veya sahip olduğunuz pasaportunuza yönelik olarak değişim gösterebilir. Bunun devamında vize çıkış süreniz beklediğiniz zaman diliminden birkaç gün erken veya birkaç gün geç çıkabilir. Vize çıkış sürelerine dair farklı bilgilere sahip olmak isterseniz uzman arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile Ankara şubemiz üzerinden yapacağınız vize başvurunuz için daha güncel bilgilere ve merak edip sormak istediğiniz soruların cevabına ulaşmak isterseniz Ankara@eagvs.com e-posta adresinden ya da +90 (212) 963 50 62 numaralı hattımızı kullanarak danışmanlık hizmetimizden sınırsız yararlanabilirsiniz.

Tacikistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';