x
Tacikistan

Vize İşlemleri

Tacikistan

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 62

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Tacikistan Vize İşlemleri, Edirne

Değerli ziyaretçilerimiz, seyahat yapacağınız Orta Asya ülkesi Tacikistan için Edirne şubemizden işlemlerini yapacağınız vize başvurunuzda sizlere gerekli olan belgeleri hazırlama konusunda sizlere en iyi hizmeti sunduk, bu hizmetimizden yararlanmak üzere Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoş geldiniz. 

Gerçekleştireceğiniz Tacikistan vize başvurunuz için sayfamızda sizler için özenle hazırladığımız gerekli olan tüm evraklara erişebilirsiniz. 

Edirne ile başlayarak Havsa, İpsala, Keşan, EnezLalapaşa, Merkez, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü olan ilçelerinden ve Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Çanakkale gibi komşu ve çevre şehirlerden Tacikistan vize başvurusunda bulunabilir ve danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. 

Tacikistan vize başvurunuzda aklınıza takılan bir yer olduğunda dilediğiniz gibi yetkili çalışanlarımıza ile +90 (212) 963 50 62 numaralı telefonundan ve Edirne@eagvs.com e-posta adresin den dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Tacikistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Edirne

Sayın seyahatçilerimiz, Türkiye’den rahatça Tacikistan vize başvurusunda bulunabilir, başvurduğunuz vizeye sahip olabilir ve elbette seyahat edebilirsiniz. Tacikistan’a gerçekleştireceğiniz seyahatlar için pasaportunuz büyük önem taşır. Bu konudan şöyle bahsetmek gerekirse; Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri vize alma konusundan muaflardır. Ancak Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin vize almaları zorunludur.   

Tacikistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - Edirne

Tacikistan vize başvuru işlemlerinde uygulanması gereken adımlar içerisinde olan gerekli evrakların tamamlanmasıdır. Yalnız bu evraklar bazı mevkilere göre değişebilir. Örneğin; Başvuruda bulunan kimselerin mesleki durumuna bakılır ya da seyahat amacına ve kullanmakta olduğu pasaportuna. Yolcularımıza tavsiyede bulunmak gerekirse seyahat nedenlerine göre vize türünü ve vize süresini seçmeleri vize sürecinin talep ettiğiniz gibi pozitif sonuçlanmasında avantaj sağlar. 

Tacikistan vize başvurusunda gerekli olan evrakları maddeler halinde sizlere sunduk;

Sizler için ufak bir bilgilendirmeden bahsetmek isterim. Tacikistan Turistik Vize evrakları tarafımıza mail olarak iletilmesi gereken evrak barındırmaktadır. Bu evraklar;

  1. Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı
  2. Renkli Taranmış Pasaport (kişisel bilgileri içeren bölüm)
  3. Tacikistan Vize İşlemleri İçin Yatırılan Banka Dekontu 
  4. Renkli Taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için)
  5. Tacikistan gidiş dönüş tarihleri
  6. Başvuru sahibinin ev ve iş adres bilgileri

Tacikistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Edirne

Tacikistan vize başvurunuzda önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara yer verecek olursak başta başvuru yapan bireylerin şahıslarına ait banka hesaplarında yeterli miktarda para bulundurmaları gereklidir. Sonrasında ise başvuruda bulunan kişilerin yaptıkları meslekleri hakkında belgeler istenir, birde herhangi bir şirkette çalışıyorsa o şirkete ait belgeler de ek olarak istenmektedir. Tacikistan vize başvurunuzda takip etmeniz gerekenleri listeler halinde sizlere sunduk;

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Tacikistan vize başvurunuz için sizlerin kurumlara iletmeniz gereken belgeler bulunmaktadır. Yalnız bu belgeleri tamamlamanız da bazı durumlar dahilinde değişiklikler olabilir. Bunlar; yapacağınız yolculuğunuzda kullanacağınız pasaportunuz, seyahat nedeniniz ve veri sunum muafiyet durumunuzdur. Tacikistan seyahatiniz için hazırlamanız gereken belgelere ait farklı verilere ulaşmak ve belgelerinizi temin etmek için yardım almak isterseniz danışman çalışanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladığınızda size yakın olan şubemize gelerek bizlere iletebilir ya da diğer seçenek olan kargo yoluylada ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz tarafımza iletildiği anda ekip çalışanlarımız zaman kaybetmeden belgelerinizin hatasız olduğunu saptamak üzere incelemede bulunurlar. Bu aşamada negatif bir durumla karşılaşıldığı anda çalışanlarımız sizlere mutlaka bilgilendirme yapacaklardır.
  • Başvuru Ücretinin ödenmesi: Tacikistan seyahatiniz için sahip olmanız gereken vize başvuru ücreti birkaç durumlara göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin; ne sebeple yolculuk yaptığınız, seyahatiniz de kullanacağınız pasaportunuz ve veri sunum kaydınızdır. Bu durumları göz önünde bulundurarak ayrıntılarıyla öğrenmek istediğiniz konular için yetkililerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Tacikistan vize başvuru ücretini bulunduğunuz konuma yakın olan şubemize gelerek nakit veya kredi kartı ile ödeminizi yapabilir ya da EFT/Havale ödeme şekillerinden yararlanarak da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Biyometrik Veri Sunumu: Değerli seyahatçilerimiz Tacikistan vize başvurunuzda başvuru talebini gerçekleştiren şahıslardan biyometrik veri sunumu talebinde bulunulmaz. Bu aşamada sadece bireylerin temin ettikleri onlardan istenilen belgelerin gerekli yerlere onaylatması gerekmektedir. Burada her zaman olduğu gibi çalışanlarımız olması gereken desteği sizlere verecektir. 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvuru müracaatını yaptığınız dakikadan itibaren çalışanlarımız günlük, detaylı ve bütünüyle kontrol ederek başvuru işleminizin sürecini inceleme altında tutarlar. Başvurunuz isteklerimiz doğrultusunda olumlu sonuçlandığında pasaportunuzu konumunuza yakın olan şubemize gelerek şahsen teslim alabilir ya da bizlere belirtmiş olduğunuz ikametgah adresinize kargo yolu ile de ulaştırabiliriz.

Tacikistan’ a seyahat etmek için başvuru yapan yolcuların, Tacikistan havaalanlarında geçerliliği olan kapıda vize uygulaması ile ülkeye girişler yapılabilmektedir.

Elektronik vize ve e-vize sistemleri ile kullanılmakta olan, ülkeye giriş ve vize süresini uzatma gibi durumlarda online başvurular üzerinden gerçekleşmektedir. 

Uzman yetkili çalışanlarımızın elektronik vize uygulamasını yolcularımız için avantajlı olduğundan sıklıkla bahsetmekte ve desteklemektedir. Bunu şöyle açmamız gerekirse; elektronik vize sahibi olmanız için sadece internet erişimi olan bir mekanda bulunmanız yeterli olabilir. Bu zahmet gerektirmeyen bir işlemdir. Elektronik vizeye baktığımız zaman olumu diğer bir yanı ise daha az evrak talebidir. 

Tacikistan Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Edirne

Seyahat edeceğiniz Tacikistan Vize başvurunuzda, başvuruyu gerçekleştiren şahısların herhangi bir süre zarfında konsolosluklarda şahsen bulunması zorunlu değildir. Sizden istenilen vize başvurunuz için gerekli evrakları çalışanlarımız ulaştırılması istenilen kuruma ileterek onaylatacaktır. 

Tacikistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Edirne 

Tacikistan seyahatiniz için kullanacağınız bizlere belirtilen vize süresi 72 saat ile 5 iş günü arasında çıkmaktadır. Tarafımızca belirtilen bu süre çizelgeleri, seyahat etmenizdeki neden ve kullanmakta olduğunuz pasaportunuza yönelik çeşitlilik gösterebilir. Bundan dolayı vize çıkış sürelerinde 1 - 2 gün ileri, 1 - 2 gün geç sonuçlanabilir. Vize çıkış sürelerine ait farklı veriler öğrenmek ve sormak isterseniz yetkililerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services sayfamızı kullanarak Edirne şubemizden yapacağınız vize başvurunuz için daha fazla bilgi edinmek ve araştırmak için  +90 (212) 963 50 62 numaralı telefonundan ve Edirne@eagvs.com e-posta adresinden bizlerle iletişime geçerek danışmanlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Tacikistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.