x
Tacikistan

Vize İşlemleri

Tacikistan

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 62

Eposta

balikesir@eagvs.com

Tacikistan Vize Merkezi, Balıkesir

Sevgili ziyaretçilerimiz,

Orta Asya ülkesi olan Tacikistan için Balıkesir şubemizden yapacağınız vize başvurusunda bütün bilgilere eksiksiz erişebileceğiniz Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfamız da Tacikistan vize başvurusunda gerekli olan belgeleri tamamlamanız için tüm aşamaları en yalın haliyle sizlere sunduk.

Öncelikli olarak Balıkesir ilimiz olmakla birlikte Bigadiç, Burhaniye, Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk olan ilçeleri ve Kütahya, Bursa, Çanakkale, Manisa, İzmir olarak bilinen komşu iller ve Aydın, Denizli, Uşak, Eskişehir, Bilecik, Afyonkarahisar gibi çevre illerimizden Tacikistan vize başvurusunda bulunabilir ve her türlü hizmetlerden yararlanabilirsiniz. 

Tacikistan vize başvurunuz hakkında cevabını bulamadığınız sorular için veya detaylı bilgilendirme almak istiyorsanız balikesir@eagvs.com e-posta adresinden veya 0 266 225 50 20 numaralı telefon hattını kullanarak danışmanlarımız ile iletişim kurabilirsiniz. 

Tacikistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Balıkesir

Değerli Tacikistan yolcularımız dilediğiniz gibi Türkiye’den Tacikistan vize başvurusunda bulunabilirsiniz ve kolaylık vize sahibi olabilirsiniz.

Orta Asya ülkesi için gerçekleştireceğiniz seyahat için pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz pasaportlar hakkında kısaca bahsetmek gerekirse; Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaporta sahipseniz Tacikistan için vize almak zorunda değilsiniz. Fakat Umuma Mahsus (bordo) pasaporta sahipseniz vize alma zorunluluğunuz bulunmaktadır. 

Tacikistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - Balıkesir

Tacikistan vize başvuru yapan bireylerin hazırlaması ve bulundurması gereken evraklar birkaç durumlara göre sınırlı olarak farklılık gösterebilir. Bu durumlara; başvuruda bulunan yolcularımızın mesleki konumu, sağlamış olduğu pasaportu ve seyahat nedeni olarak gösterebiliriz. Vize türünü ve vize süresini seyahat amacınızı göz önünde bulundurarak belirlerseniz vizeniz istediğiniz gibi pozitif bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olmuş olursunuz. 

Tacikistan vize başvurunuzda olması gereken evrakları aşağıda sizlere sıralı bir şekilde takdim ettik;

Kıymetli ziyaretçilerimiz olması gereken evraklar hakkında Tacikistan Turistik Vize olarak artı bilgi verecek olursak mail olarak bizlere iletilmesi gereken Tacikistan Turistik Vize Evrakları bulunmaktadır. Bu evraklar;

  1. Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı
  2. Renkli Taranmış Pasaport (kişisel bilgiler içeren bölüm) 
  3. Tacikistan Vize İşlemleri İçin Yatırılan Banka Dekontu 
  4. Renkli Taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri)
  5. Tacikistan gidiş dönüş tarihleri
  6. Başvuru sahiplerinin ev ve iş adres bilgileri

Tacikistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Balıkesir

Tacikistan vize başvurunuzda üzerinde durulması gereken birbirinden farklı dört hususlar vardır. Bu hususların bir kısmını açıklamak gerekirse ilk önce başvuruda bulunan kişilerin şahsına ait banka hesaplarında kafi miktarda para bulunması gerekmektedir. Bu hususlardan bir diğeri ise kişilerin mesleki pozisyonudur. Başvuruda bulunan bireylerin mesleklerine ilişkin dökümanlar istenir bunun yanında kişi farketmeksizin bir şirkette çalışıyor ise o şirkete ait dökümanlarda ek olara istenmektedir. Tacikistan vize müracaatınız da izlemeniz gereken ve tamamlamanız gereken adımlar aşağıda sizler için sade ve anlaşılır biçimde bulunmaktadır.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Orta Asya ülkesi için vize başvurunuzda gerekli olan belgeler 3 konuda farklılık gösterebilir. Bunlar; pasaportunuza, niçin seyahat ettiğinize ve veri sunum muafiyet durumunuza göre belirtilmiştir. Tacikistan yolculuğunuz için kendinizde bulunması gereken belgeler için daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz ve belgelerinizi eksiksiz tamamlamak için danışmanlarımızdan istediğiniz zaman destek talebinde bulunabilirsiniz. Böylelikle belgelerinizi sizden istenildiği gibi hatasız ve tam olarak hazırladığınızda sizlere yakın şubemize giderek belgelerinizi bizlere gönderebilir ya da diğer bir seçenek olan kargo yoluyla da bizlere belgelerinizi  ulaştırabilirsiniz.Hazırlamış olduğunuz belgeleriniz bizlerin eline geçtiği dakikadan itibaren yetkili arkadaşlarımız belgelerinizin tamamiyle yanılgısız ve doğru olduğunu kesinleştirmek için tafsilatlı ve temiz bir şekilde denetler. Herhangi bir olumsuz yönle karşılaşıldığında ise yetkili arkadaşlarımız hemen sizlere ulaşarak sizi bilgilendirecektir. 
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Tacikistan seyahatinizde kullanacağınız vize müracaatında bazı nedenler ücretinizde değişiklik yaratabilir. Bunar, neden seyahatte bulunmak istediğiniz, pasaportunuz ve veri sunum kaydınız olarak belirtilmiştir. Uzman çalışanlarımız sizlere her konuda olduğu gibi Tacikistan vize ücreti hakkında isteğiniz doğrultusunda gerekli yardımı sağlayacaktır. Tacikistan vize başvuru ücretini yatırmak üzere sizlere uygun olan şubemize giderek nakit veya kredi kartı yolu ile ya da EFT/Havale yoluyla da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Biyometrik Veri Sunumu: Sevgili yolcularımız Tacikistan vize işlemlerinde başvuruda bulunan kimselerden biyometrik veri sunumu talebinde bulunulmaz. Seyahatçilerimizin burda yapması gereken tek işlem vize başvurunuz için hazırlamış olduğunuz bütün belgelerinizi gerekli kurum ya da kuruluşlara onaylatmaktır. Belgelerinizi onaylatma esnasında sizleri ön planda tutarak çalışanlarımız gerekli desteği sağlayacaktır.
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvuru işlemini yaptığınız andan itibaren yetkili çalışanlarımız genellikle günlük ve kesintisiz özenle tetkik ederek başvuru işleminizin akıbetini takipte tutmuş olurlar. Başvurunuz pozitif olarak sizlerin isteği doğrultusunda sonuca kavuştuğunda pasaportunuzu size yakın olan şubemize gelerek kendiniz teslim alabilir ya da bizlere belirtmiş olduğunuz adresinize kargo ile iletebiliriz. 

Orta Asya ülkesi olan Tacikistan’a seyahat etmek için hazırlanan yolcuların, Tacikistan havaalanlarında kabul görülen kapıda vize uygulaması ile ülkeye giriş sağlanabilmektedir. 

Ayrıca Ülkeye giriş veya vize uzatma müracaatları online talepler üzerinden elektronik vize ve e-vize yoluyla yürütülmektedir. 

Gerçekçi bir bakış açısından yorumlayacak olursak uzman yetkili çalışanlarımız yolcularımız için oldukça avantajlı olan elektronik vize metodunu büyük çoğunlukla  tavsiye etmektedirler. Seyahat edecek yolcularımız elektronik vizenin artı yönlerinden bahsedecek olursak; internet erişimi olan her yerden fazla emek harcamadan sahip olabilir, diğer vize başvuruları için istenilen onlarca evraklara karşın fazla evrak talebinde bulunulmaması gibi örnekler gösterebiliriz. 

Tacikistan Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Balıkesir

Tacikistan vize başvurusunda, başvuruyu gerçekleştiren bireylerin şahsen başvuru sürecinde ya da devamında konsolosluklarda zorunlu olarak bulunması talep edilmez. Vizenizin sonuçlanma süresinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak için yetkili çalışanlarımız hazırlamış olduğunuz belge ve evrakları gerekli yerler ile iletişime geçerek onaylatacaktır. 

Tacikistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Balıkesir

Tacikistan için açıklanan vize süreleri yaklaşık 3 ile 5 gün arasında çıkmaktadır. Yalnız tarafımıza açıklanmış olan bu süre zarfları öncelikle seyahat nedeniniz ne yönde olduğu ve kullanmakta olduğunuz pasaportunuza göre farklılık yaratabilir. Bununla birlikte vize çıkış süreciniz olması gereken zaman çerçevesinden 1-2 gün önce veya 1-2 gün sonra çıkabilir. Vize çıkış süresi için daha ayrıntılı bilgi öğrenmek isterseniz danışmanlarımız ile dilediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz. 

Balıkesir şubemiz üzerinden Euroasia Global Visa Services yoluyla gerçekleştireceğiniz vize başvurunuzda sizler için özenle hazırladığımız bilgilere ulaşmak için ya da sorularınızın cevabı için danışman arkadaşlarımız hazırda beklemektedir. Dilediğiniz zaman balikesir@eagvs.com e-posta adresinden veya  +90 (212) 963 50 62 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.    

Tacikistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.