x
Tacikistan

Vize İşlemleri

Tacikistan

Adres

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 62

Eposta

bursa@eagvs.com

Tacikistan Vize Merkezi, Bursa

Kıymetli ziyaretçilerimiz,

Tacikistan seyahati için Bursa şubemizden müracaat edeceğiniz vize başvurunuzda sizler için en yeni bilgiler dahilinde kesintisiz destekte bulunacağımız Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz. 

Sayfamızın ilerleyen bölümlerinde Tacikistan için yapacağınız vize başvurunuzda sizlerin teminiz etmesi gereken belgelere ve diğer dökümanlara elbette uygulamanız gereken işlemlere ayrıntılarıyla yer verdik. 

İlk olarak Bursa ilimiz ile devam ederek Osmangazi, Nilüfer, Büyükorhan, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Orhangazi ile belirlenen ilçeleri ve Bilecik, Kütahya, Balıkesir, Yalova olan komşu iller ve Sakarya, Kocaeli, Bolu, Eskişehir, Afyonkarahisar gibi çevre illerden Tacikistan vize başvurusunda bulunabilir ve her türlü hizmetten faydalanabilirsiniz. 

Tacikistan vize başvurunuzda önemli bulduğunuz konular hakkında verilere erişebilmek için uzman danışmanlarımıza bursa@eagvs.com e-posta adresinden veya +90 (212) 963 50 62 numaralı telefonumuzu kullanarak ulaşabilirsiniz. 

Tacikistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Bursa

Sayın yolcularımız Türkiye’de bulunduğunuz herhangi bir bölgeden rahatlıkla Tacikistan vize başvurusunda bulunabilirsiniz ve tabiki vize sahibi olabilirsiniz. Tacikistan yolculuğunuz için bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre vize zorunluluk durumu değişiklik gösterebilir. Bu konudan anlaşılır olarak bahsedecek olursak; Hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaportu bulunan yolcularımız vize almakla zorunlu kılınmamıştır. Fakat Umuma Mahsus (bordo) pasaporta sahip yolcularımızın vize almaları zorunludur. 

Tacikistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - Bursa 

Tacikistan vize işlemlerinde başvuru yapan kişilerin temin etmeleri gereken evraklar başvuruda bulunan şahsın mesleki yeri, neden seyahatte bulunduğu ve şahsına ait pasaportu gibi  benzer vaziyetlere göre değişiklik gösterebilir. Seyahatçilerimizin vize türü ve vize sürecini net bir şekilde belirtmeleri vize süresini olumlu etkileyerek istenildiği gibi sonuçlanmasına yardımcı olur. 

Tacikistan vize başvurunuz için gerekli evrakları anlaşılır bir hizada sizler için hazırlayıp aşağıda arz ettik;

Değerli ziyaretçilerimiz bu bölümde şu ayrıntıya yer vermek isterim, Tacikistan Turistik Vizesi hakkında mail olarak tarafımıza ulaştırılması gereken birkaç evraklar vardır. Bu evraklar şöyle;

  1. Renkli olarak Taranmış Nüfus Cüzdanı
  2. Renkli olarak Taranmış Pasaport (kişisel bilgileri içeren bölüm)
  3. Tacikistan Vize İşlemleri İçin Yatırılan Banka Dekontu
  4. Renkli olarak Taranmış Türkiye Cumhuriyeti oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için)
  5. Tacikistan gidiş dönüş biletleri 
  6. Başvuru sahibinin ev ve iş adres bilgileri 

Tacikistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Bursa 

Tacikistan vize başvurunuzda belli başlı es geçilmemesi gereken pozisyonlar belirlenmiştir. Bu pozisyonlar ilki başvuru müracaatında bulunan kişinin banka hesaplarında bir miktar yeterli para bulunması gerekmektedir. Diğeri ise başvuruda bulunan bireyin mesleki yeridir. Kişinin yapmakta olduğu mesleği ile ilgili veriler istenilir bunun yanında birey herhangi bir şirkette çalışır konumda ise şirkete ait verilerde ek olarak istenilmektedir. Tacikistan vize başvurunuzda tek tek uygulayarak tamamlamanız gereken 4 farklı durum vardır. Bunları başlıklar halinde sizlere açık bir biçimde sizlere sunduk:

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Tacikistan vize başvurunuzda gerekli olan belgeleri elde etmeniz için birkaç nedenlere uygun hareket etmeniz gerekir. Örneğin; sahip olduğunuz pasaportunuza, seyahat amacınıza ve veri sunum muafiyet durumunuza göre değişkenlik gösterebilir. Tacikistan seyahatiniz için danışmanlarımız isteğiniz doğrultusunda tamamlamanız gereken evraklar hakkında sizlere öznel bir biçimde bilgilendirmede bulunacaktır. Sonunda belgelerinizi tamamiyle hazırladığınızda sizlere yakın olan şubemize giderek bizlere ulaştırabilir ya da isteğiniz doğrultusunda diğer seçenek olan kargo aracılığı ile belgelerinizi bizlere iletebilirsiniz. Belgeleriniz şahsımıza ulaştığında uzman çalışanlarımız belgelerinizi detaylı inceleyerek hata olmadığından emin olurlar. Bunun haricinde olumsuz bir durumla karşı karşıya gelindiğinde sizlere anında ulaşıp bu durumdan sizi haberdar ederler. 
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Tacikistan’ a yapacağınız yolculuğunuz için gerçekleştireceğiniz vize müracaatınız da ücret hali niçin yolculuk yaptığınıza, pasaportunuza ve veri sunum kaydınıza yönelik farkındalık yaratabilir. Tacikistan vize başvurunuz için ücret konusunda daha fazla bilgi rdinmek üzere danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Tacikistan vize ücretinizi şahsen kendiniz bulunduğunuz konuma göre şubemize gelerek nakit veya kredi kartı ile ödeyebilir ya da EFT/ Havale yöntemini kullanarak daa ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Biyometrik Veri Sunumu: Tacikistan seyahatçilerimiz, Tacikistan vize başvurularında genellikle başvuruda bulunan kişilerin şahsen biyometrik veri sunumu isteğinde bulunulmaz. Sadece bu bölümde temin ettiğiniz belgeleri gerekli kurumlara onaylatmanız gerekir. Bu konuda ekip çalışanlarımız sizlere gereken desteği sağlayacaklardır. 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvuru işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman yetkili çalışanlarımız hızlı bir biçimde özenle ve dikkatle sizler için başvuru sürecini incelemede bulunurlar. Başvurunuz sizlerin istekleriniz doğrultusunda akıbete kavuştuğunda pasaportunuzu belrtmiş olduğunuz adresinize yakın şubemize gelerek elden teslim alabilir ya da kargo yolu ile de sizlere ulaştırabiliriz. 

Tacikistan yolcularımızın, Tacikistan havaalanlarında kabul görülen kapıda vize uygulaması ile ülkeye sorunsuz giriş yapabilmektedir. 

Ayrıca elektronik vize ve e-vize işlemleri ile yürütülmekte olan vize uzatma işlemi veya ülkeye giriş konularında online müracaatlar üzerinden gerçekleştirilir. 
Yolcularımız için elektonik vize uygulaması büyük bir kolaylık barındırmaktadır. Bu kolaylıklara örnek vermek gerekirse, internet erişimi bulunan her mekanda fazla uğraşmadan sahip olabilirsiniz. Elektronik vizenin diğer bir avantajı diğer vize işlemlerine göre daha az belge temin etmenizdir. Böyle zahmetsiz bir uygulamayı Uzman yetkili danışmanlarımız yolcularımıza çoğunlukla tavsiye ederler ve destekte bulunurlar. 

Tacikistan Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Bursa 

Tacikistan vize başvurusunda, başvuru talebinde bulunan kimselerin herhangi bir aşama esnasında konsolosluklarda fiilen bulunması zorunlu değildir. Vize başvurunuz için tamamlamış olduğunuz belgeleri uzman danışmanlarımız gerekli kuruluşlar ile irtibata geçerek onaylatacaktır. Bu nedenle vize başvuru süreciniz kesintiye uğramadan devam edecektir. 

Tacikistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Bursa

Tacikistan için tarafımıza belirtilen vize süreleri 3 ile 5 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Yalnız belirtilen bu süre çizelgesi, öncelikle neden seyahat ettiğiniz, kullanacağınız pasaportunuz göz önünde bulundurularak farkındalık yaratabilir. Bu süreçte vize çıkış süreciniz tahmin ettiğiniz zaman zarfları dışında birkaç gün önce ya da birkaç gün sonra çıkabilir. Sizler için sayfamızda yer verdiğimiz bu bilgiler haricinde daha detaylı bilgiler edinmek isterseniz danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Euroasia Global Visa Services hizmetlerinden yararlanarak Bursa şubemizden yapacağınız vize başvuru işleminiz için sayfamızda bulamadığınız ya da daha fazla verilere erişmek ve bilgi almak isterseniz bursa@eagvs.com e-posta adresinden ya da +90 (212) 963 50 62 numaralı telefonumuzu istediğiniz zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tacikistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';