x
Tacikistan

Vize İşlemleri

Tacikistan

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 62

Eposta

help@eagvs.com

Tacikistan Vizesi, İstanbul

Kıymetli ziyaretçilerimiz,

Tacikistan seyahatiniz için İstanbul şubemizden işlemleri gerçekleştireceğiniz vize başvurusuna yönelik uygulayacağınız adımları sizlere sunduğumuz Euroasia Global Visa Services İstanbul sayfamıza hoşgeldiniz. Sayfamızda yapacağınız Tacikistan vize başvurusunda sizler için önemle hazırladığımız gerekli olan evrak ve dökümanlara erişebilirsiniz. 

İstanbul şehrimiz ile başlayarak Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu olan ilçelerden ve Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli komşu şehirlerden ve Edirne, Bilecik, Bursa, Düzce gibi çevre şehirlerden Tacikistan vize başvurunuzu yapabilir ve bilgi edinebilirsiniz. 

Tacikistan vize başvurunuza ait farklı bilgiler öğrenebilir ya da isterseniz sorularınızı yöneltmek için uzman danışmanlarımıza +90 (212) 963 50 62 numaralı telefon hattını veya help@eagvs.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. 

Tacikistan Vizesi Kimlere Gerekir? - İstanbul

Türkiye’den Tacikistan'a kolayca vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Elbette bunun devamında vize sahibi olabilir ve Tacikistan’a seyahat edebilirsiniz. Bu seyahat için pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz pasaport türü vize akıbetini değiştirebilir. Örneğin; Hususi (yeşil), Hizmet (gri) ve Diplomatik (siyah) pasaportu bulunun bireylerin vize almaları zorunluluk ifade etmez, ancak Umuma Mahsus (bordo) pasaporta sahip kişilerin vize almaları zorunluluk taşır. 

Tacikistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - İstanbul 

Tacikistan vize başvurusunda temin edilmesi gereken gerekli evraklar belirlenmiş bir kaç konu içerisinde farklılık gösterebilir. Bu konulara değinecek olursak; başvuru yapan kişinin mesleki pozisyonu, seyahat sebebine ve hali zamanda kullandığı pasaportuna göre değişiklik göstermiş olur. Seyahatçilerimizi şu konuda uyarmak isterim ki, vizenizin istediğiniz gibi olumlu biçimde sonuçlanma sürecini kolaylaştırmak isterseniz vize türünüzü ve vize süresini seçmeniz sizlere büyük ölçüde artı kazandıracaktır. 

Tacikistan vize müracaatında gerekli olan evrakları sizler için aşağıda sunduk;

Sayın yolcularımız Tacikistan Turistik Vizesi için mail üzerinden tarafımıza iletilmesi gereken bir kaç belge vardır. Bu belgeler;

  1. Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı
  2. Renkli Taranmış Pasaport (kişisel belgeleri içeren bölüm)
  3. Tacikistan Vize işlemleri İçin Yatırılan Banka Dekontu
  4. Renkli Taranmış T.C oturum belgesi(yabancı pasaport sahipleri için)
  5. Tacikistan gidiş dönüş tarihleri
  6. Başvuru sahibinin ev ve iş adres bilgileri

Tacikistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İstanbul 

Sevgili seyahatçilerimiz Tacikistan vize başvurusunda önemli ve üstünde durulması gereken haller vardır. Kısaca bu konudan bilgi verecek olursak öncelikle başvuruda bulunan bireylerin kişisel banka hesaplarında cüzi miktarda yeterli para bulunması gerekmektedir. Diğeri ise başvuruyu gerçekleştiren kişinin mesleki opsiyonu incelenir. Bunun için başvuruda bulunan kişinin meslekleri hakkında belgeler istenir ve kişi bir şirkette çalışıyor ise şirkete ait dökümanlar da ek olarak istenmektedir. Tacikistan vize başvurunuz da tamamlamanız gereken evraklar için uygulamanız gereken maddeler bulunmaktadır. Bu maddeleri kategoriler halinde sizlere sunduk;

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Tacikistan vize başvurusu için gerekli olan belgeler pasaportunuza, seyahat amacınıza ve veri sunum muafiyet konumunuza gibi durumlara bakıldığında farklılığa yol açabilir. Tacikistan yolculuğunuz için sizlerin elinde barındırması gereken belgelere yönelik detaylı veri edinmek ve belgelerinizi tamamlamak üzere danışman çalışanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi sizden istenildiği gibi tamamladığınız da kendinize en yakın şubemize gelerek belgelerinizi tarafımıza gönderebilirsiniz veya başka bir seçenek olan kargo ile de belgelerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bizlere iletildiği anda çalışanlarımız vize sürecinizin herhangi bir aşamasının zarar görmemesi için belgelerinizi ayrıntılarıyla inceleyerek hatasız olduğundan emin olmak isterler. Olumsuz bir durumla karşılaşıldığı anda danışmanlarımız sizlere gereken sorundan haberdar edecektir.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Tacikistan yolculuğunuz için gerçekleştireceğiniz vize başvurusunda ödemeniz gereken ücret miktarı yolculuk nedeninize, sahip olduğunuz pasaportunuza ve veri sunum kaydınıza göre değişiklik gösterir. Tacikistan vize başvursunda sizler için belirlenen ücret hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmek için danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Tacikistan vize ücretini kendinize yakın şubemize giderek nakit veya kredi kartı ile ödeyebilir veya EFT/Havale yöntemlerine başvurarak da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Biyometrik Veri Sunumu: Sevgili Tacikistan seyahatçileri Tacikistan vize müracaatında başvuru yapan bireylerden biyometrik veri sunumu talep edilmez. Başvuru yapan kişilerin bu bölümde yapması gereken sadece tamamlamış olduğu belgelerini gerekli kurumlara onaylatmaktır. Belgelerini onaylatma sürecinde danışmanlarımız sizlerin her zaman yanınızdadır, desteklerini sağlayacaklardır. 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz dakikadan itibaren danışman ekip çalışanlarımız hiçbir detayı atlamadan ciddiyetle denetleme yaparak başvuru seyrini kontrolde tutarlar. Başvurunuz beklediğiniz gibi olumlu sonuçlandığında pasaportunuzu sizlere yakın şubemize gelerek şahsen kendiniz teslim alabilir ya a bizlere belirtmiş olduğunuz ikametgah konumunuza kargo yoluyla teslim edebiliriz.

Orta Asya ülkesi olan Tacikistan’a seyahat edecek yolcular, Tacikistan havaalanlarında kullanımı olan kapıda vize uygulaması ile ülkeye giriş yapabilmektedir.

Ayrıca Elektronik vize ve e-vize işlemleri ile yürütülerek ülkeye giriş ve vize sürecini uzatma durumlarında online istekler üzerinden yapılmaktadır. Uzman yetkili çalışanlarımız elektronik vize hakkında oldukça pozitif görüşlere sahiplerdir. Uzmanlarımızın desteklediği bu uygulama yolcularımız açısından büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Örneğin; internet erişimine sahip her yerden zahmetsize sahip olabilirsiniz. Elektronik vizenin avantajlarından bir diğeri farklı vize başvurularına karşılık olarak daha az belge talebinde bulunması. 

Tacikistan Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - İstanbul

Tacikistan vize başvurusunda, vize için müracaat eden kişilerden herhangi bir süreç esnasında konsolosluklarda bulunması zorunlu kılınmamıştır. Vize başvurunuz için elinizde tamamlanmış olan belgelerinizi yetkili arkadaşlarımız gerekli kuruluşlara ileterek onaylatacaktır. Bu sayede vize başvurunuz sorunsuz devam edecektir. 

Tacikistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? - İstanbul 

Tacikistan için bizlere duyurulan vize süreleri 72 saat ile 5 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Bizlere belirtilen bu süre, öncelikle ne sebeple seyahat ettiğinize, pasaportunuza yönelik değişimler gösterebilir. Bu sebeple vize çıkış tarihleri arasında birkaç gün önce veya birkaç gün sonra gerçekleşebilir. Vize çıkış tarihlerinde herhangi bir sorunla karşılaşırsanız ya da bu konu hakkında detaylı bilgilendirme talebinde bulunmak isterseniz uzman çalışanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile İstanbul şubemizden gerçekleştireceğiniz vize başvurunuz için vize süreciniz hakkında veya sayfamızda ulaşamadığınız veriler için ek bilgi almak istediğiniz de help@eagvs.com e-posta adresinden ve +90 (212) 963 50 62 numaralı telefon hattımızı kullanarak bizlere muhakkak ulaşailir, danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Tacikistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';