x
Tacikistan

Vize İşlemleri

Tacikistan

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 62

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Tacikistan Vize Başvuru, Adana

Değerli misafirlerimiz,

Tacikistan vize başvurusu için sahip olmanız gereken tüm bilgi, belge ve evraklara Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz. Tacikistan vize başvurusu için bilmeniz gereken her detayı sizlerle paylaşıp vize başvurunuzun sizler için daha kolay sonuçlanmasına yardımcı olacağız.

Başta Adana olmakla beraber Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam, Ceyhan, Kozan, İmamoğlu, Karataş, Karaisalı, Pozantı, Yumurtalık, Tufanbeyli, İlçelerinin yanı sıra Osmaniye, Kahramanmaraş, İçel, Kayseri, Niğde, Hatay, komşu İllerimiz de sunduğumuz bu hizmetten yararlanabilir.

Tacikistan Vize başvuru süreciyle alakalı tüm sorularınızı alanında uzman arkadaşlarımla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Adana@eagvs.com e-posta adresinden ya da +90 (212) 963 50 62 numaralı telefon hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tacikistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Adana

Değerli misafirlerimiz, Türkiye’den rahatlıkla Tacikistan vize başvurusu yapabilir, vize sahibi olabilir ve seyahat edebilirsiniz. Tacikistan’a yapacağınız seyahatler için pasaportlar hakkında ufak bir bilgilendirme olarak; Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri vize muafiyetinden bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilirken Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri bu vize muafiyetinden ne yazık ki yararlanamamaktadır. 

Tacikistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - Adana

Tacikistan vize başvurunuz için hazırlamanız gereken bir takım evrak ve belgeler vardır fakat bu belgeler kişi ve durumlara göre değişkenlik gösterebilir. Değişkenlik gösteren durumlardan biri başvuru yapan kişilerin kullanmış oldukları pasaport türü diğeri ise başvuru yapan kişinin mesleki durumudur. Başvuru yapan kişilerin seyahat sebebine göre vize türünü ve vize süresini seçmeleri vize sürecinin daha anlaşılır ve kolay bir şekilde olumlu sonuçlanmasına yardımcı olur. 

Tacikistan vize başvurusunda gerekli olan evrakları aşağıda maddeler halinde sizlere listeler halinde sunduk;

Önemli olan bir diğer hususu sizlere bu alanda belirtmek isterim Tacikistan vizesi için başvuru yapacak kişilerin tarafımıza iletilmesi gereken Tacikistan Turistik Vize Evrakları bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı
  2. Renkli Taranmış Pasaport (kişisel bilgileri içeren bölüm)
  3. Tacikistan Vize İşlemler İçin Yatırılan Banka Dekontu
  4. Renkli Taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için)
  5. Tacikistan gidiş dönüş tarihleri
  6. Başvuru sahibinin ev ve iş adres bilgileri

Tacikistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Adana

Tacikistan vize başvurunuz için dikkat edilmesi gereken birkaç durumu sizlerle paylaşmak isterim.Üstünde durmak istediğim ilk konu Vize başvurunuz için banka hesabınız da bir miktar para bulundurma zorunluluğudur diğer bir konu ise başvuru yaptığınız süre zarfında icra ettiğiniz meslekle alakalı evrakların bulundurma zorunluluğudur. Eğer başvuru yapan kişi bir şirkete bağlı olarak çalışıyorsa çalıştığı şirketle alakalı evraklarıda bulundurmak zorundadır. Tacikistan vize başvurunuzda uygulamanız gereken ve tamamlamanız gereken adımları yalın bir halde aşağıda sizler için hazırladık. 

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Tacikistan vize başvurunuzda gerekli olan belgeler pasaportunuza, seyahat sebebinize ve veri sunum muafiyet durumunuza göre farklılık gösterebilir. Tacikistan seyahatiniz için sizlerde olması gereken belgeler hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek için ve belgelerinizi tamamlamak için yardım almak üzere danışman arkadaşlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda sizlere en yakın şubemize giderek bizlere gönderebilir ya da diğer bir seçenek olan kargo aracılığı ile de bizlere belgelerinizi ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bize ulaştığı anda yetkili çalışanlarımız eksiz ve hatasız olduğundan emin olmak için tek tek özenle kontrol ederler. Herhangi bir yanlış ile karşılaşıldığı anda çalışanlarımız sizleri bilgilendirecektir. 
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Tacikistan yolculuğunuz için gerçekleştireceğiniz vize başvurusunda ücret birkaç nedene göre farklılık gösterir. Bu nedenler; yolculuk sebebinize, hala hazır da kullandığınız pasaportunuz ve veri sunum kaydınızdır. Tacikistan vize başvurusu için ücret hakkında bilgi almak üzere danışman arkadaşlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Tacikistan vize başvuru ücretini sizlere en yakın şubemize giderek nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir ya da EFT/Havale yoluyla da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Biyometrik Veri Sunumu: Kıymetli Tacikistan seyahatçileri Tacikistan vize başvurularında başvuruda bulunan şahıslardan biyometrik veri sunumu isteğinde bulunulmaz. Yalnızca bu bölümde vize başvurunuz için tamamlamış olduğunuz elinizde olan belgeleri gerekli yerlere onaylatmanız gerekmektedir. Evrakları onaylatma prosedüründe sizlere gerekli olan yardımı uzman arkadaşlarımız sağlayacaktır. 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz anda uzman ekip arkadaşlarımız günlük, detaylı ve dikkatle incelemeler yaparak başvurunuzun sürecini takipte tutarlar. Başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığında pasaportunuzu size en yakın şubemize gelerek elden şahsen teslim alabilir ya da bizlere belirtmiş olduğunuz adresinize kargo yoluyla ulaştırabiliriz. 

Tacikistan’a seyahat edecek yolcuların, Tacikistan havaalanlarında geçerli olan kapıda vize uygulaması ile ülkeye giriş yapabilmektedir. 

Ayrıca Elektronik vize ve e-vize işlemleri ile yürütülmekte aynı zamanda ülkeye giriş ve vize uzatma işlemleri gibi konular online talepler üzerinden gerçekleşmektedir. 

Aslına bakıldığında elektronik vize yoluyla seyahat etmek yolcularımız açısından büyük kolaylık ve rahatlık taşımaktadır. Örneğin; internet erişimi bulunan her yerden zahmetsizce sahip olabilirsiniz. Elektronik vizenin diğer vize başvurularına göre olumlu yanlarından biri ise daha az evrak ve belge talebidir. Uzman yetkili çalışanlarımız yolcularımıza, daha kolay ve herhangi bir uğraş sarfetmeden sahip olabileceği elektronik vize işlemini tavsiye etmektedir.

Tacikistan Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir mi? - Adana

Tacikistan vize başvurusu yaptığınız süre zarfında başvuru yapan kişinin konsolosluğa gitme gibi bir zorunluluğu yoktur. Tacikistan vize başvurunuzun her alanında görevlendirilen arkadaşlarımız ilgi ve alakayla ilgilenecek bu sayede vize başvuru süreciniz sorunsuz şekilde sonuçlanacaktır.

Tacikistan Vizesi Kaç günde Çıkar? - Adana

Tacikistan vize başvuru süreniz 3 ile saat ile 5 iş günü arasındadır. Bu süre zarfında bazı durumlar değişkenlik gösterir.Seyahat nedeniniz ve kullanmış olduğunuz pasaport türü sürenin değişmesinde önemli bir etkendir. Bu durum vizenizin daha erken veya daha geç sonuçlanmasına sebep olur.

Euroasia Global Visa Services sayfamızın sağlamış olduğu destek ile Adana şubemizden gerçekleştirdiğiniz Tacikistan vize başvurunuz ile alakalı paylaştığımız bilgilerden daha fazlasına ulaşmak isterseniz Adana@eagvs.com e-posta adresinden ya da +90 (212) 963 50 62 numaralı telefon hattımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İyi günler dileriz.

Tacikistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';