x
Tacikistan

Vize İşlemleri

Tacikistan

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 62

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Tacikistan Vize Başvuru, Bodrum

Saygıdeğer misafirlerimiz,

Tacikistan için yapacağınız vize başvurunuzla alakalı bütün detaylı bilgilerden haberdar olacağınız Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoşgeldiniz. Bodrum ilçemiz başta olmak üzere Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Milas, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Marmaris, Urla ilçelerimiz ve Antalya, Aydın, Denizli, Burdur gibi komşu illerimiz de sizinle beraber Tacikistan vize başvurusu için gerekli bütün bilgilerden yararlanabilir aynı zamanda gerekli tüm evrak ve belgelerden haberdar olabilirsiniz. Tacikistan seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusuna ait tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olmak için danışman hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

Tacikistan Vizesi Kimlere Gerekir? - Bodrum

Değerli misafirlerimiz, Türkiye’den rahatlıkla Tacikistan vize başvurusu yapabilir, vize sahibi olabilir ve seyahat edebilirsiniz. Tacikistan’a yapacağınız seyahatler için pasaportlar hakkında ufak bir bilgilendirme olarak; Tacikistan vizesi, Diplomatik(siyah), Hizmet(gri), Hususi(yeşil) pasaport sahiplerinin vize alma işleminden muaf edilmişlerdir. Yalnızca Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahipleri Tacikistan seyahatleri için vize almaları zorunluluk taşır.

Tacikistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - Bodrum

Tacikistan vize başvurunuz için gerekli olan evraklar ilk olarak seyahat sebebinize sonrasında ise veri sunum muafiyet halinize ve pasaportunuza göre çeşitlilik göstermektedir. Tacikistan vizenizi seyahatinize yararlı olarak tanımlamanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önem taşır. Vize başvurunuz için gereken evrakları aşağıda maddeler halinde belirledik en güncel haliyle maddelerde görebilirsiniz;

Önemli olan bir diğer hususu sizlere bu alanda belirtmek isterim Tacikistan vize başvurusu yapacak kişilerin tarafımıza iletilmesi gereken Tacikistan Turistik Vize Evrakları bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı
  2. Renkli Taranmış Pasaport (kişisel bilgileri içeren bölüm)
  3. Tacikistan Vize İşlemler İçin Yatırılan Banka Dekontu
  4. Renkli Taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için)
  5. Tacikistan gidiş dönüş tarihleri
  6. Başvuru sahibinin ev ve iş adres bilgileri

Tacikistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Bodrum 

Tacikistan vize başvurunuz için dikkat etmenizi gerektiren bazı unsur bulunmaktadır.Bu unsurlardan biri banka hesabınızda bulunması gereken bir tutar para diğeri ise başvuru yapmak istediğiniz dönem içerisini yapmakta olduğunuz meslektir yapmakta olduğu meslekle alakalı evraklarıda bulundurması gerekmektedir. Kişi eğer bir şirket bünyesi altında mesleğini devam ettiriyor ise şirketle alakalı evrakları da başvuru evraklarının arasında bulunması gerekir. Tacikistan vize başvurunuzda uygulamanız gereken ve tamamlamanız gereken adımları yalın bir halde aşağıda sizler için hazırladık. 

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Tacikistan vize başvurunuzda gerekli olan belgeler pasaportunuza, seyahat sebebinize ve veri sunum muafiyet durumunuza göre farklılık gösterebilir. Tacikistan seyahatiniz için sizlerde olması gereken belgeler hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek için ve belgelerinizi tamamlamak için yardım almak üzere danışman arkadaşlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda sizlere en yakın şubemize giderek bizlere gönderebilir ya da diğer bir seçenek olan kargo aracılığı ile de bizlere belgelerinizi ulaştırabilirsiniz. Belgeleriniz bize ulaştığı anda yetkili çalışanlarımız eksiz ve hatasız olduğundan emin olmak için tek tek özenle kontrol ederler. Herhangi bir yanlış ile karşılaşıldığı anda çalışanlarımız sizleri bilgilendirecektir. 
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Tacikistan yolculuğunuz için gerçekleştireceğiniz vize başvurusunda ücret birkaç nedene göre farklılık gösterir. Bu nedenler; yolculuk sebebinize, hala hazır da kullandığınız pasaportunuz ve veri sunum kaydınızdır. Tacikistan vize başvurusu için ücret hakkında bilgi almak üzere danışman arkadaşlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Tacikistan vize başvuru ücretini sizlere en yakın şubemize giderek nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir ya da EFT/Havale yoluyla da ödeminizi gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Biyometrik Veri Sunumu: Kıymetli Tacikistan seyahatçileri Tacikistan vize başvurularında başvuruda bulunan şahıslardan biyometrik veri sunumu isteğinde bulunulmaz. Yalnızca bu bölümde vize başvurunuz için tamamlamış olduğunuz elinizde olan belgeleri gerekli yerlere onaylatmanız gerekmektedir. Evrakları onaylatma prosedüründe sizlere gerekli olan yardımı uzman arkadaşlarımız sağlayacaktır. 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz anda uzman ekip arkadaşlarımız günlük, detaylı ve dikkatle incelemeler yaparak başvurunuzun sürecini takipte tutarlar. Başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığında pasaportunuzu size en yakın şubemize gelerek elden şahsen teslim alabilir ya da bizlere belirtmiş olduğunuz adresinize kargo yoluyla ulaştırabiliriz. 


Tacikistan Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - Bodrum

Tacikistan vize başvurusu için başvuru yapan kişinin Tacikistan Konsolosluğunda birebir bulunması zorunlu değildir. Vize başvurusu sırasında bulunması gereken tüm evrakları görevli uzman arkadaşlarımız tarafından gerekli mecralara ulaştırılacaktır ve onaylatılacaktır akabinde vize başvurunuz devam edecektir.

Tacikistan’a seyahat edecek yolcuların, Tacikistan havaalanlarında geçerli olan kapıda vize uygulaması ile ülkeye giriş yapabilmektedir.

Elektronik vize ve e-vize işlemleri ile yürütülmekte aynı zamanda ülkeye giriş ve vize uzatma işlemleri gibi konular online talepler üzerinden gerçekleşmektedir. 

Aslına bakıldığında elektronik vize yoluyla seyahat etmek yolcularımız açısından büyük kolaylık ve rahatlık taşımaktadır. Örneğin; internet erişimi bulunan her yerden zahmetsizce sahip olabilirsiniz. Elektronik vizenin diğer vize başvurularına göre olumlu yanlarından biri ise daha az evrak ve belge talebidir. Uzman yetkili çalışanlarımız yolcularımıza, daha kolay ve herhangi bir uğraş sarfetmeden sahip olabileceği elektronik vize işlemini tavsiye etmektedir.

Tacikistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Bodrum

Tacikistan vize başvuru süreniz 3 gün ile 5 iş günü arasındadır. Bu süre zarfında bazı durumlar farklılık arz edebilir. Seyahat nedeniniz ve kullanmış olduğunuz pasaport türü sürenin değişmesinde önemli bir etkendir.Bu durum vizenizin daha erken veya daha geç sonuçlanmasına sebep olur. 

Tacikistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';