x
Tacikistan

Vize İşlemleri

Tacikistan

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 62

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Tacikistan Vizesi, İzmir

Kıymetli ziyaretçilerimiz,

İzmir şubemizden yapacağınız Tacikistan vize başvurusu için sizlere adım adım uygulamanız gereken her konuda destekte bulunacağımız Euroasia Global Visa Services sayfamıza hoş geldiniz. 

Sayfamızda gerçekleştireceğiniz Tacikistan vize başvurunuzda sizlerin temin etmesi gereken ve sahip olmanız gereken belgeler hakkında bütün verilere ulaşabilirsiniz.

Öncelikli olarak İzmir ilimiz ile başlayarak Beydağ, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, Konak, Bornova, Aliağa, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Buca, ÇeşmeÇiğli, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Menderes, Menemen, Narlıdere, Ödemiş, Seferihisar, Selçuk, Tire, Torbalı, Urla olarak bildiğimiz ilçeleri ve Manisa, Aydın, Balıkesir olan komşu iller ve Kütahya, Uşak, Muğla, Denizli, Çanakkale olan çevre illerden Tacikistan vize başvuru işlemlerini yapabilirsiniz ve bilgilendirmeden yararlanabilirsiniz. 

Tacikistan vize başvurusu hakkında bilgi edinmek istediğiniz ya da merak ettiklerinizi sormak için ekip arkadaşlarımız ile +90 (212) 963 50 62 numaralı hattımızı ve izmir@eagvs.com e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz. 

Tacikistan Vizesi Kimlere Gerekir? - İzmir

Sevgili yolcularımız, Türkiye’den zahmetsizce Tacikistan vize başvurusu yapabilir, vize sahibi olabilir ve seyahat edebilirsiniz. Tacikistan’a yapacağınız yolculuklar için pasaportlar ciddi bir yere sahiptir. Kısaca bu konu hakkında bilgilendirmek için; Hususi (yeşil), Hizmet (gri), Diplomatik (siyah) pasaportu bulunan yolcularımızın vize almaları şart değildir. Yalnız Umuma Mahsus (bordo) pasaportu bulunanların vize almaları konusunda şart koşulmuştur. 

Tacikistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar - İzmir

Tacikistan vize başvuruları sürecinde, başvuruda bulunan bireylerden istenilen gerekli olan evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar; başvuruda bulunan kişininin mesleki konumuna, seyahat nedenine ve kullandığı pasaportuna göre değişiklik aks ettirebilir. Yolculuk yapacak ziyaretçilerimizin seyahat sebebine göre vize türünü ve vize süresini belirlemeleri vize sürecinin sorunsuz ve kolaylıkla olumlu sonuçlanmasına yardımcı olur. 

Tacikistan vize başvurusu için gerekli olan evrakları kategoriler halinde sizlere sunduk;

Tacikistan Turistik Vizesi hakkında kısaca sizlere bahsetmek istediğim bir başlık var, mail olarak bizlere iletilmesi gereken Tacikistan Turistik Vize Evrakları vardır. Bunlar;

  1. Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı
  2. Renkli Taranmış Pasaport (kişisel bilgileri içeren bölüm)
  3. Tacikistan Vize İşlemleri İçin Yatırılan Banka Dekontu 
  4. Renkli Taranmış T.C. oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için)
  5. Tacikistan gidiş dönüş tarihleri
  6. Başvuru sahibinin ev ve iş adres bilgileri

Tacikistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İzmir

Tacikistan vize başvurunuz da atlanmaması gereken mühim bir konu vardır. Bu konulardan şu şekilde bahsedecek olursak ilk olarak başvuruda bulunan bireylerin kendilerine ait banka hesaplarında yeterli miktarda para bulundurmaları gereklidir. İkincisi ise başvuruda bululan kişilerin uğraştıkları meslekleri hakkında belgeler istenir, birde herhangi bir şirkette çalışıyorsa o şirkete ait belgeler ek olarak istenmektedir. Tacikistan vize başvurunuzda izlemeniz gereken maddeler sizlere aşağıda sunduğumuz gibidir.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Tacikistan vize başvurunuz için gerekli olduğunu belirlediğimiz belgeleriniz, kullanmakta olduğunuz pasaportunuza, ne amaçla seyahat ettiğiniz ve veri sunum muafiyet durumuna bakılarak değişikliklere yol açabilir. Tacikistan yolculuğunuz için sizlerden hazırlamanızı istediğimiz belgeler ait öğrenmek istediklerinizi yetkili çalışanlarımız ile iletişime geçerek erişebilirsiniz. Başvuru belgelerinizi hatasız bir şekilde sizden istenildiği gibi sağladığınız zaman size yakın olan şubemize giderek belgelerinizi bizlere gönderebilir ya da kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz. Bundan sonrasında belgeleriniz bize iletildiğinde yetkililerimiz günlük olarak denetleme yaparlar bunun amacı belgelerinizde herhangi bir eksikliğe rastlamamaktır. Bir hata ile karşılaşıldığında sizlere ulaşarak bunu telafi etmeniz gerektiğini belirtiriz.
  • Başvuru Ücretinin ödenmesi: Tacikistan seyahatiniz için müracaatını yaptığınız vize başvurusunda ücret niin yolculuk yaptığınız, kullanacağınız pasaportunuz ve veri sunum kaydı gibi belli başlı konulara göre çeşitlilik gösterebilir. Tacikistan vize başvurunuz için ücretlendirmelere ait bilgi almak üzere danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Tacikistan vize başvuru ücretini sizlere en yakın şubemize giderek nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir ya da EFT/Havale seçeneklerini kullanarak da ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Biyometrik Veri Sunumu: Sevgili yolcularımız Tacikistan vize başvurularında müracaatı gerçekleştirecek olan kişilerden biyometrik veri sunumu isteğinde bulunulmaz. Bu bölümde yapanız gereken işlem tamamlamış olduğunuz belgelerinizi gerekli kuruluşlara ileterek onaylatmanızdır. Bu aşamada çalışanlarımız sizlere gerekli desteği sağlayacaktır. 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu oluşturduğunuz andan itibaren yetkililerimiz günlük, ayrıntı ve özenle incelemeler yaparak başvuru sürecini takip halinde tutarlar. Başvurunuz beklediğiniz gibi olumlu sonuçlandığında pasaportunuzu sizlere uygun olan şubemize gelerek şahsen teslim alabilir ya da tarafımıza belirtmiş olduğunuz adresinize kargo yoluyla da ulaştırabiliriz. 

Orta Asya ülkesi Tacikistan’ a seyahat edecek yolcuların, Tacikistan havaalanlarında geçerli olan kapıda vize uygulaması ile ülkeye girişler sağlanmaktadır.

Elekronik ve e-vize işlemleri ile gerçekleşmesiyle birlikte ülkeye giriş ve vize uzatma taleplerini oluşturmak için online istekler üzerinden gerçekleştirmelidirler.

Detaylıca üzerinde durduğumuz elektronik vize aracılığı ile seyahat etmek yolcularımız açısından ciddi bir zahmet taşımamaktadır. İnternet erişimine sahip tüm mekanlardan dilediğiniz gibi sahip olabilirsiniz. Elektronik vizenin avantajlarından bahsedecek olursak; diğer vize başvurularında talep edilen belgelere karşıt daha az belge temin edilmesini amaçlar. Böylesine olumlu yanları olan bir uygulamayı uzman yetkililerimiz tavsiye etmektedirler. 

Tacikistan Vize Başvurusunda Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? - İzmir

Tacikistan vize başvuru işleminde, başvuruyu talep eden kişilerin farketmeksizin herhangi bir konsolosluklarda bulunması zorunluluk içermemektedir. Vize başvurunuz için sizden hazırlamanızı istediğimiz belgeleri çalışanlarımız gerekli yerlere ileterek onaylatacaktır. Böylelikle aksaklık olmadan vize başvurunuz devam edecektir. 

Tacikistan Vizesi Kaç Günde Çıkar? - İzmir 

Tacikistan için bizlere sunulan vize süresi 3 gün ile 1 hafta arasında çıkmaktadır. Fakat sunulan bu süre öncelikle seyahat nedeninize ve hali hazırda kullanacağınız pasaportunuza bakılarak değişim yansıtabilir. Böyle durumlarda vize çıkış süreciniz tahmin ettiğinizden önce veya sonra neticelenebilir. Vize çıkış süresi için detaylı bilgi sahibi olmak üzere uzmanlarımız ile iletişim kurabilirsiniz. 

Euroasia Global Visa Services aracılığı ile İzmir şubemizden gerçekleştireceğiniz vize başvuru süreciniz için güncel bilgilere ve sormak istediklerinizin cevabını almak için sizlere sunduğumuz danışmanlık hizmetinden +90 (212) 963 50 62 numaralı hattımızdan ve izmir@eagvs.com e-posta adresinden iletişime geçerek yararlanabilirsiniz.

Tacikistan ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.