x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Senegal Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçimiz, Hoş Geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu web sayfası; Senegal turist vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza vize başvuru hizmeti verme amacıyla hazırlanmıştır. Sayfamızın devamında  Senegal turist vizesi başvuruları için hazırlanması gereken evrakların listesini, doldurmanız gereken Senegal vize başvuru formunu ve vize süreci boyunca dikkat edilmesi gereken hususları bulabilirsiniz.
Senegal turist vizesi tatil, sportif faaliyet ve kültürel faaliyet amacıyla Senegal’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilmektedir. Sayfamızın devamında Senegal turistik vizesi için başvuru koşullarını ve gerekli evrak listesini bulabilirsiniz.
Senegal vize başvurularında bölge ayrımı bulunmamaktadır. Tüm Türkiye’den yapılan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Senegal vize başvuruları işlem tarihi sonrası 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Senegal’e gerçekleştirecekleri seyahatlerde Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus pasaport hamillerinin dışında Hususi ve Hizmet pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Senegal vize işlemlerine tabidir. Diplomatik pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatlerinde Senegal vize işlemlerinden muaftır.
Euroasia GVS olarak, Senegal vize işlemleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Senegal vize işlemleri Edirne, Antalya, Tekirdağ, Adana, Gaziantep, Konya başta olmak üzere tüm Türkiye’den yapılan vize başvurularını kabul etmekte ve işlem takibinizi yapmaktayız. Senegal vize başvurularınızda, şahsen vize ofisinde bulunmanız gerekecektir. Euroasia GVS ile Senegal vizenizi şahsen konsolosluk biriminde bulunmanıza gerek kalmaksızın evraklarınızı kargo ile ofisimize göndererek tamamlayabilirsiniz.
Özel işlem hizmetimiz ile Senegal vizenizi şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın alabilirsiniz. İyi yolcuklar dileriz.

senegal turist vizesi

Senegal Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçimiz Senegal turistik vize başvurularında hazırlayacağınız (banka ve kurumlardan temin edeceğiniz) evraklar güncel tarihli olmalıdır.
Senegal’e yapacağınız turistik amaçlı ziyaretlerde hotel ve uçak rezervasyonunuzu sizin adınıza yapmaktayız.

  • Pasaport

Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, başvuru sahibinin Senegal seyahat dönüşü sonrası 6 ay geçerliliği bulunan pasaport ve pasaportun kimlik bilgilerini içeren sayfasının fotokopisi sunulmalıdır.
Başvuru sahibi varsa önceki Senegal vizelerinin fotokopilerini de sunmalıdır.

  • Senegal Vize Başvuru Formu

Başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş Senegal vize başvuru formu sunulmalıdır. Usulüne uygun şekilde doldurulmuş iki nüsha  başvuru formuna başvuru sahibi tarafından şahsen imza ve tarih atılmalıdır. Senegal vize başvuru formunu doldurmakta zorlanırsanız Afrika departman yetkilimiz size gerekli desteği sağlayacaktır.  Başvuru formunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Vize başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Türkiye’deki şirketin antetli kağıdına şirket yetkilisi veya işveren tarafından Senegal Büyükelçiliğine hitaben yazılmış, vize talebinin belirtildiği kaşe ve imzalı dilekçe ibraz edilmelidir. İş yerinden temin edilecek yazı İngilizce olarak hazırlanmalıdır.

  • 2 adet fotoğraf

Mevcut fiziksel görünüşünüzü temsil eden, , beyaz arka fona çekilmiş, 2 adet vesikalık fotoğraf ibraz edilmelidir.  Fotoğraflar beyaz fon üzerine çekilmiş olmalıdır.

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Nüfus cüzdanınızın önlü arkalı fotokopisini sunmalısınız.

  • Aşı kartı fotokopisi
  • Banka hesap dökümü/Cüzdanı

Başvuru sahibi şahsi banka hesap dökümünü veya cüzdanını sunmalıdır. Banka hesabının içinde seyahat masraflarının karşılanacağını desteklemesi için en az 5.000 TL bakiye bulunmalıdır. Banka hesap dökümü bankadan, kaşeli ve ıslak imzalı olarak temin edilmelidir. Bankanın imza sirküleri de hesap dökümüne eklenmelidir. Vize başvurularında ATM den alınan hesap özetlerinin kabul edilmediğini hatırlatırız.
Ek Hizmetlerimiz;
Senegal vize başvurularınızda gidiş/dönüş uçak bileti rezervasyonunuzu ve hotel rezervasyonunuzu sizin adınıza yapmaktayız. 

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal vize işlemleri evrakların konsolosluğa iletilmesine müteakip çoğunlukla 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre yabancı pasaportlarla yapılan başvurularda uzayabilmektedir. Senegal vize başvurularının değerlendirme süresi tamamen Senegal Büyükelçiliği’nin inisiyatifi altındadır. 3 iş günü vize başvurularının ortalama sonuçlanma süresini ifade etmektedir.

İstanbul, Ankara, Edirne, İzmir, Bursa Senegal Vize İşlemleri

Ankara, Edirne, İzmir, Bursa başta olmak üzere Türkiye'nin her ilinden Senegal turistik vize başvurularınızı vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Kısa süreli Senegal vize işlemlerinde Senegal Büyükelçiliğinin bölge ayrımı bulunmamaktadır. İkamet ettiğiniz ilden başvurunuzu tamamlayabilmemiz için yukarıda belirtilen evrakları kargo, kurye veya ofisimizi ziyaret ederek elden ulaştırmanız yeterli olacaktır. Senegal Ankara Büyükelçiliği başvuru sahibinin şahsen konsolosluk vize ofisinde bulunmasını talep etmektedir.


Senegal Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ankara dışından yapılan başvurularda kargoda geçen süreden dolayı 1-2 gün gecikme olabilmektedir.  
  • Senegal vize başvurularınızda Senegal Büyükelçiliğine şahsen Senegal Ankara Büyükelçiliği’nde bulunmanıza gerek yoktur. Başvuru prosedürü hakkında ayrıntılı bilgiyi vize servisimiz yetkilisi size aktaracaktır. 
Senegal için vize talebi oluşturmak ve daha fazla bilgi almak için bizi arayınız.

senagal vize işlemleri

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';