x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Senegal Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçimiz, Hoş Geldiniz.

Senegal’de ziyaret vizesi kısa süreli bir vize türüdür. Senegal aile/arkadaş/akraba ziyaret vizesi, Senegal’de ikamet eden aile/arkadaş/akrabanın tanıdık kişilerin ziyaret edilebilmesi için alınması gereken kısa süreli bir vize türüdür.
Senegal aile ziyareti vizesi için ihtiyacınız olan temel belge davetiyedir. Davetiye, davet sahibinin Senegal kimlik, oturum izni veya pasaport fotokopisiyle birlikte sunulmalıdır.
Sayfamızın devamında Senegal ziyaret vizesi için başvuru koşullarını ve gerekli evrak listesini bulabilirsiniz. Senegal vize başvurularında Senegal Büyükelçiliğinin yetki alanı sınırlamaması bulunmamaktadır. Tüm Türkiye’den yapılan vize başvurularını kabul etmekteyiz.
Senegal aile ziyaret vize başvuruları 3 çalışma günü içerisinde neticelenmektedir.
Senegal seyahatlerinizde T.C. vatandaşları vize prosedürüne tabidir. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaporta sahip vatandaşlarımız Senegal vize işlemlerine tabidir. Yalnızca Diplomatik (Siyah, Kırmızı) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatlerinde Senegal vize işlemlerinden muaftırlar.

Şimdiden iyi yolcuklar dileriz.

senegal aile ziyareti

Senegal Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Senegal aile/arkadaş/akraba ziyaret vize başvurularında hazırlayacağınız evrakların güncel tarihli olmasına özen gösteriniz.

Senegal’e gerçekleştireceğiniz iş gezisi amaçlı ziyaretlerinizde hotel ve uçak rezervasyonunuzu sizin adınıza yapmaktayız.

  • Pasaport

10 yıl içerisinde çıkarılmış, iki adet boş vize sayfası bulunan, Senegal seyahat dönüşü sonrası 6 ay geçerliliği bulunan pasaport sunulmalıdır.

Pasaporta ek olarak pasaportun kimlik bilgilerini içeren, fotoğraflı sayfasının fotokopisi ve müracaatçının varsa önceki Senegal vizelerinin fotokopisi sunulmalıdır.

  • Senegal Vize Başvuru Formu

Senegal vize başvuru formu, Senegal Büyükelçiliği tarafından hazırlanmış resmi bir formdur. Senegal aile ziyaret vize başvuru formunu aşağıdaki bağlantıdan PDF formatında indirebilirsiniz.

Başvuru formu eksiksiz bir şekilde ve diğer sunulacak evraklarla tutarlılık arz edecek şekilde doldurulmalıdır. Senegal aile/arkadaş/akraba ziyaret vizesi başvuru formunun doldurulması konusunda Afrika departmanı yetkililerimiz size gerekli desteği sağlayacaktır.

Senegal vize başvuru formunu Fransızca, İngilizce veya Türkçe olarak doldurabilirsiniz.

Senegal vize başvuru formu için ilgili bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

  • Davetiye

Senegal’e gerçekleştireceğiniz ziyaret amaçlı seyahatler için İngilizce veya Fransızca olarak hazırlanmış Senegal’de ikamet eden kişiden temin edilmiş davetiye veya davetiyenin fotokopisi ibraz edilmelidir.

-İş Yeri Yazısı (Çalışanlar ve İşverenler)

Türkiye’de bağlı bulunduğunuz şirketin antetli kağıdına şirket yetkilisi tarafından İngilizce olarak, Senegal Büyükelçiliğine hitaben yazılmış ve başvuru sahibinin şirkette izinli olduğu tarihli içeren iş yeri izin dilekçesi sunulmalıdır. Dilekçe; keşeli, ıslak imzalı olarak ve şirketin imza sirküleri ile birlikte ibraz edilmelidir. 

  • 2 adet Fotoğraf

Renkli, beyaz arka fona sahip, güncel 2 adet vesikalık fotoğraf sunulmalıdır.

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

T.C. nüfus cüzdanınızın ön ve arka yüzünü fotokopisi de evraklara eklenmelidir.

Senegal’de ikamet eden davet sahibiyle başvuru sahibinin akrabalık bağı bulunuyorsa tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği de ibraz edilmelidir.

  • Sarı Humma Aşı Kartı Fotokopisi
  • Banka Hesap Dökümü/Cüzdanı

Seyahatin masrafları başvuru sahibinin kendisi tarafından karşılanacaksa şahsi banka hesap dökümü/cüzdanı sunulmalıdır. Hesap dökümünün içinde en az 5.000 TL bakiye bulunmasını öneririz. Banka hesap dökümü orijinal belge olarak bankanın kendisinden, kaşeli ve imzalı şekilde alınmalıdır. Bankanın imza sirküleri de hesap dökümüne eklenmelidir. Senegal aile ziyaret vize başvurularında ATM’den alınan banka hesap hareketleri kabul edilmemektedir.

senegal aile ziyaret vizesi

Senegal Özel Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal kısa süreli vize kategorisi içinde bulunan ziyaret vize işlemleri evrakların Senegal Büyükelçiliği'ne iletilmesinin ardından 3 iş günü içerisinde neticelenmektedir. Türkiye’den yabancı pasaportlarla yapılan başvurular incelemelerden dolayı daha uzun sürede neticelenebilmektedir. 3 iş günü Senegal vize başvurularının öngörülen sonuçlanma süresini ifade etmektedir. Senegal’in ve Türkiye’nin resmi tatillerinde Senegal Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü hizmet vermemektedir. Senegal vize başvurularının değerlendirmesi tamamen Senegal Büyükelçiliğinin inisiyatifindedir.

Senegal İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Bursa Vize İşlemleri

İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Tekirdağ, Bursa başta olmak üzere tüm Türkiye’den yapılan vize başvurularını kabul etmekteyiz. Senegal vizesi için gerekli olan evrakları kargo ile veya şahsen İstanbul merkez ofisimize veya Ankara ofisimize iletmeniz halinde işlemlerinizi başlatmaktayız. Senegal vize işlemleri süresince başvuru sahibinin şahsen Senegal Büyükelçiliği/Konsolosluğu'nda bulunmasına gerek yoktur. Evraklarınızı göndermeniz yeterli olacaktır.

Hızlı başvuru için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir veya help@eagvs.com adresimizden vize talebi oluşturabilirsiniz.

senegal ticari vize

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';