x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 57

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Senegal Vize Başvurusu - Edirne

Bir Batı Afrika ülkesi olan Senegal Cumhuriyeti’ne seyahat yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız için hazırladığımız Euroasia General Visa Services Edirne şube sayfamıza hoş geldiniz. Şubemiz Edirne ve çevre illerden yapacağınız Senegal vize başvurularını kabul etmektedir. Senegal vizesi ile ilgili bilgileri sayfamızda bulabilir, daha detaylı bilgi için Euroasia GVS Edirne şubemizle iletişime geçebilirsiniz. 

Senegal Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu? - Edirne

Senegal’e seyahat yapacak olan T.C vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. 

  • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahipleri Senegal vize uygulamasına tabidir. 
  • Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri Senegal vize uygulamasından muaftır. Ancak bu 90 güne kadar yapılacak olan seyahatlerde geçerlidir. Diplomatik pasaport sahiplerinin, 90 günü aşan seyahatlerinde vize almaları gerekmektedir. 

Senegal Vize Başvurusu Nereden Yapılır? - Edirne 

Senegal vize başvuruları Senegal Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Vize başvurunuzu Senegal Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru noktaları ve seyahat acenteleri ile yapabilirsiniz. 
Unutmayınız ki Ankara’da bulunan Senegal Ankara Büyükelçiliği sadece diplomatik süreçlerde etkilidir. 
Senegal vize başvurunuzu Euroasia GVS Edirne şubemiz ile yapabilir ve hızlı bir vize süreci geçirebilirsiniz.  

Senegal Vize Ücreti Ne Kadar? - Edirne

Senegal vize başvuru ücreti seyahat amacınıza ve Senegal’de kalmak istediğiniz süreye göre değişiklik göstermektedir. Güncel vize ücretini Euroasia GVS Edirne şubemizi arayarak öğrenebilirsiniz. Yetkilimize durumunuzu, seyahat amacınızı bildirebilir ve ek hizmetlerle birlikte olan ücreti öğrenebilirsiniz. Şubemizin servis bedelini de kapsayan bu ücreti dilerseniz şubemize gelerek bırakabilir ya da banka hesabımıza havale/EFT yoluyla gönderebilirsiniz. 

  • Senegal’de kalmak istediğiniz süreye göre belirlenen Senegal vizesi, kısa süreli ve uzun süreli olarak ikiye ayrılmaktadır. Senegal’e yapacağınız 90 güne kadar olan seyahatler kısa süreli vize kategorisine girmektedir. Daha uzun seyahatler uzun süreli vize olarak değerlendirilmektedir. Bundan dolayı vize ücreti de vize türüne göre farklılık gösterecektir. 

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Edirne

Senegal vizeniz tüm evraklarınız eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması ve Senegal Konsolosluğu’na teslim edilmesi halinde 5-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre Senegal Konsolosluğu’nun yoğunluğu, resmî tatilde olması ya da ek evrak istemesi gibi durumlarda uzayabilir. Tüm bu süreci göz önüne aldığınızda Senegal vize başvurunuzu seyahat planlarınızdan en az 10 gün öncesinden başlatmalısınız. Planladığınız tarihten geri kalmamak ve seyahat planlarınızın aksamaması için başvurunuzu Euroasia GVS Edirne şubemiz ile yapabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

Senegal Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Edirne

Senegal vize başvurusunda edinmeniz gereken vize başvuru evrakları vize türüne göre farklılık göstermektedir. Dolayısıyla vize başvurunuzda ilk adım seyahat amacınızı bildirmek olacaktır. Euroasia Global Visa Services sayfamızda edinebileceğiniz vize türleri ve evrakları aşağıda yer almaktadır. 

Vize türünüz ve evraklarınız hakkında daha detaylı bilgi için lütfen şubemizle iletişime geçiniz. Yetkilimize seyahat amacınızı bildirebilir ve gerekli tüm evrakları edinebilirsiniz.

Bu evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması vize sonucunuz için çok önemlidir. Vereceğiniz hatalı ya da eksik bilgi Senegal Konsolosluğu’nun vize reddi vermesi ile sonuçlanabilir. Vize evrakları ile ilgili danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. 

Senegal Vize Başvuru Formu - Edirne

Senegal vizesinde edinmeniz gereken bir diğer evrak Senegal vize başvuru formudur. Vize başvuru formunda adınız, soyadınız, cinsiyetiniz gibi bilgilerin yanı sıra vize türünüz ve pasaport bilgileriniz yer almaktadır. Vize yetkilisinin sizi tanıyacağı Senegal vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerinde doldurulabilir. Senegal Büyükelçiliği’nin yönergelerine göre doldurmanız gereken vize başvuru formuna şahsen imza ve tarih atmanız gerekmektedir. Usulüne uygun doldurulması gereken evrakta Afrika departman yetkilimizden destek alabilirsiniz. 
Sitemizden edinebileceğiniz vize başvuru formu ile ilgili sorularınızı Euroasia GVS Edirne şubemize bildirebilirsiniz. Yetkilimiz tüm sorularınızda yanınızda olacak ve size gerekli danışmanlık hizmetini verecektir. 

Senegal Vize Reddi - Edirne

Vize başvurunuzda sunacağınız evraklarda bir eksik ya da hata vize reddine neden olabilmektedir. Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması, Senegal Konsolosluğu’nun maddi durumunuzu yeterli görmemesi gibi etkenler de buna neden olabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda tekrar vize başvurusu yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta önceki başvurunuzda vize reddi almanızla sonuçlanan nedenleri göz önünde bulundurmaktır. Bu konuda Euroasia GVS Edirne şubemiz size kolay ve hızlı bir süreci sunacak ve vize reddi nedenlerinizi göz önünde bulunduracaktır. 
Vize evraklarının hazırlanması ve vize reddi gibi bir unsuru da göz önünde aldığımızda vize süreciniz planladığınız tarihten daha uzun sürebilir. Dolayısıyla seyahat planlarınızdan geri kalmamak için başvurunuzu 10 gün öncesinden yapmanız gerekmektedir.

Senegal Seyahatiniz Öncesinde Edinmeniz Gereken Aşı Kartı - Edirne

Senegal seyahatiniz öncesinde sarı humma aşısını mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Edineceğiniz aşı kartınız ülkeye girişiniz sırasında sınır görevlileri tarafından kontrol edilecektir. Unutmayınız ki aşı kartınız olmadan ülkeye giriş yapamazsınız. Edineceğiniz aşı kartının fotokopisini vize başvuru evraklarınızla beraber sunmalısınız. 
Bir Batı Afrika ülkesi olan Senegal oldukça yüksek hastalık riski taşımaktadır. Seyahatiniz öncesinde doktorunuza danışmalı ve gerekli diğer tüm tedbirleri almalısınız. 

Euroasia GVS Edirne şubesi olarak sizlere hızlı ve kolay bir vize süreci sunmaktayız. Gerekli tüm işlemleri ve edinmeniz gereken tüm evrakları kargo, kurye aracılığıyla edinebilir ve şahsen gelmeden tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Senegal vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgi için lütfen şubemizle iletişime geçiniz.
Telefon / Faks: +90 (212) 963 50 57
E-posta: edirne@eagvs.com
Adres: Sarıcapaşa Mahallesi Kıyık Caddesi No:4 Bilgen Pasajı / Ofis No:35 Merkez - Edirne

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';