x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 57

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Senegal Vize Başvuru, Ankara

Euroasia Global Visa Services Ankara şubesi olarak sizlere Senegal vize başvurunuzda yardımcı olabilmek için hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Euroasia GVS Ankara şubesi olarak Ankara ve çevre illerden Senegal vize başvurularını kabul etmekteyiz. Senegal vize başvurunuzda şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilir ve yetkilimizden bilgi talep edebilirsiniz.

Senegal İçin Vize Almamız Gerekiyor Mu? - Ankara

Değerli ziyaretçimiz, Senegal T.C vatandaşlarından vize talep etmektedir. Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri haricinde tüm pasaport sahipleri Senegal yolculukları öncesinde vize almak zorundadır. Ancak Diplomatik Pasaport sahipleri için bu muafiyet sadece 90 güne kadar olan yolculuklarında geçerlidir. 90 gün ve üstü seyahatler uzun süreli vize kategorisine girdiği için vize almak zorunludur.
Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahipleri kısa süreli ve uzun süreli seyahatlerde vize almak zorundadır.

Senegal Vizesi İçin Nereye Başvurmalıyız? - Ankara

Değerli ziyaretçimiz Ankara’da bulunan Senegal Ankara Büyükelçiliği diplomatik süreçlerle ilgilenmektedir. Senegal vize başvurunuzu Senegal Konsolosluğu’na yapmak zorundasınız. Bu süreçte Konsolosluğun yetkilendirdiği vize başvuru noktaları ve seyahat acenteleri devreye girmektedir. Başvurunuzu Euroasia GVS Ankara şubesi ile yapabilirsiniz. Böylece hızlı bir vize süreci geçirebilir ve olumlu bir vize sonucu alabilirsiniz.

Senegal Vize Ücreti - Ankara

Vize ücreti kısa süreli ve uzun süreli olarak ayrılan vize kategorilerine göre değişmektedir. Vize ücretinizi vize türünüz, vize süreniz ve alacağınız ek hizmetler de etkilemektedir. Yıllara göre değişen vize ücretini şubemizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Yetkilimiz sizlerle 2023 yılı güncel vize ücretini ve şubemizin servis bedelini kapsayan bir Senegal vize ücreti paylaşacaktır.
Senegal vize ücretini şubemize şahsen gelmenize gerek kalmadan yatırabilirsiniz. Yetkilimiz sizinle banka hesabımızı paylaşacaktır. Vize ücretini, dilerseniz havale yapabilir ya da bizzat gelerek bırakabilirsiniz.

Senegal Vize Evrakları - Ankara

Vize ücretinde olduğu gibi vize evraklarınız da durumunuza göre farklılık göstermektedir. Turist Vizesi, Ticari Vize, Aile Ziyaret Vizesi olarak ayrılan Senegal vize evraklarınızı, seyahat amacınızı belirleyerek doldurabilirsiniz. Sitemizde bulabileceğiniz bu evrakları eksiksiz bir şekilde ve tükenmez kalemle doldurmalısınız. Vize evraklarınız vize sonucuna doğrudan etki edeceğinden bu süreçte şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
Senegal vize evrakları hakkında daha detaylı bilgi için Euroasia GVS Ankara şubemizle iletişime geçiniz.

Vize Başvuru Formu: Senegal vize türüne göre edindiğiniz vize evraklarınızın yanında doldurmanız gereken Senegal vize başvuru formu vize başvurunuzda sunmanız gereken en önemli evraklardan biridir. Bu formda kişisel bilgileriniz ve pasaport bilgileriniz yer almaktadır. Dolayısıyla Senegal Konsolosluğundaki vize yetkilisi sizi bu evrakla tanır. Yanlış ya da eksik bir bilgi vize reddi almanıza neden olabilir. Bu formu Senegal Büyükelçiliği’nin belirlediği yönergelere göre doldurmalısınız. Türkçe, Fransızca ve İngilizce dillerinde doldurabilirsiniz. Senegal vize başvuru formuna şahsen imza ve tarih atmalısınız.
Vize başvuru evraklarınızda destek alabilmeniz için bünyemizde Afrika departman yetkilisi bulunmaktadır. Vize başvuru evraklarınızı usulüne göre doldurmak ve hata yapmamak adına yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Senegal Vizesinin Onaylanma Süresi - Ankara

Değerli ziyaretçimiz, Senegal vizeniz 5-15 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Fakat unutmamalısınız ki bu süre bazı etkenlerden dolayı uzayabilir. Vize sürecinizin uzamasına neden olan bazı etkenler şunlardır:

  • Senegal Konsolosluğu’nun yoğun olması ya da resmî tatilde olması
  • Evraklarınızda bir hata ya da eksik olması
  • Senegal Konsolosluğu’nun sizden ek evrak istemesi

Bu etkenlerin yanı sıra başka sorunların da çıkabileceğini unutmayınız. Dolayısıyla Senegal vize başvurunuzu planladığınız tarihin en az 10 gün öncesinden tamamlamalısınız.

Senegal Vize Başvurusunda Vize Reddi İle Karşılaşmak - Ankara

Değerli ziyaretçimiz, diğer tüm vize başvurularında olduğu gibi Senegal vize başvurunuzun sonucunda da vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Tüm evraklarınızın hatasız ve eksiksiz olması durumunda bile Senegal Konsolosluğu size vize reddi verebilir. Bu durumun nedeni olarak maddi durumunuz ya da pasaportunuzun yıpranmış olması gösterilebilir.
Vize reddi ile karşılaştığınızda, vize reddine neden olan sorunu dikkate alarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize reddi almak planladığınız seyahat tarihinden geri kalmanıza neden olabilir.  İkinci vize başvurunuzda aynı hatayı tekrarlamamak adına şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Euroasia GVS Ankara şubesi olarak sizlere sorunsuz bir vize süreci sağlamaktayız. Şubemizle iletişime geçerek başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapabilir ve sorunsuz bir vize süreci geçirebilirsiniz.

Senegal Yolculuğundan Önce Alınması Gereken Sağlık Tedbirleri - Ankara

Senegal Afrika’nın batısında yer alan bir ülkedir ve hastalık riski oldukça yüksektir. Bu nedenden dolayı Senegal yolculuğunuzdan önce sarı humma aşısını yaptırmak zorunludur. Sarı humma aşısını yaptırarak bir aşı kartı edinmelisiniz. Bu aşı kartının fotokopisinin Senegal vize başvuru evraklarınızın arasında olması gerektiğini unutmamalısınız. Edineceğiniz bu aşı kartı, ülkeye girişiniz sırasında sınır görevlileri tarafından kontrol edilmektedir. Aşı kartınız olmadan ülkeye giriş yapamazsınız.
Değerli ziyaretçimiz, Senegal seyahatiniz öncesinde doktorunuza danışmalı ve hastalık kapmamak adına diğer tüm sağlık önlemlerini almalısınız.
 
Euroasia Global Visa Services Ankara şubesi olarak sizlere Senegal vize süreci ile ilgili tüm bilgileri detaylı bir şekilde vermekte ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Sitemizde bulamadığınız bilgileri ve tüm vize sorunlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Yetkilimiz sizinle birebir ilgilenecek ve sağlıklı bir vize süreci sunacaktır.
Adres: Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara
Telefon / Faks: +90 (312) 963 05 37
E-posta: ankara@eagvs.com

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';