x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 57

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

Senegal Vize Başvurusu, İzmir

Senegal’e seyahat yapmak isteyen T.C vatandaşları için hazırlanan Euroasia GVS İzmir Senegal vize başvuru sayfasına hoş geldiniz. Sayfanın devamında Senegal vize başvuru ücreti, vize evrakları ve vize onaylanma süresi gibi bilgileri bulabilir, daha detaylı bilgi için İzmir şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS İzmir şubesi olarak İzmir ve çevre illerden yapacağınız Senegal vize başvurularıyla ilgilenmekteyiz.

Senegal Vizesi Hakkında Genel Bilgi - İzmir

Senegal bir Batı Afrika ülkesidir ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Senegal vizesi uzun süreli ve kısa süreli olarak ikiye ayrılmaktadır. 90 günü aşan Senegal yolculukları uzun süreli vize kategorisine girmektedir.

  • Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri Senegal’e yapacakları kısa süreli seyahatlerde Senegal vizesinden muaf tutulmuşlardır. Ancak uzun süreli seyahatlerinde vize almak zorundadırlar.
  • Diğer pasaport türleri ise vize uygulamasına tabidirler. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahipleri Senegal’e yapacakları seyahatlerde vize almak zorundadır.
  • Senegal kapıda vize uygulamasına sahip değildir. 

Senegal Vize Ücreti ve Vize Onay Süresi - İzmir

Senegal vize ücretini şubemizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Vize ücreti vize türüne göre farklılık göstermektedir. Senegal’e yapacağınız seyahatin amacı ve pasaportunuzda bulunan vize giriş sayısı da bu ücreti etkilemektedir. Yetkilimize bildireceğiniz duruma göre oluşan vize ücretini banka hesabımıza havale yoluyla yatırabilirsiniz. Dilerseniz şubemize gelerek de bırakabileceğiniz bu vize ücretinin içinde şubemizin servis bedeli de yer almaktadır.
Vize ücretini yatırdığınızda ve tüm evraklarınızı tamamladığınızda vizeniz 5-15 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Ancak bu süreç herhangi bir nedenden dolayı uzayabilir. Konsolosluk resmi tatilde olabilir, Konsolosluk yoğun olabilir ya da başvurunuzu bekletebilir. Bunların yanında evraklarınız yeterli görülmeyebilir ve sizden ek evrak talebinde bulunulabilir. Başvurunuzu bu süreci göz önüne alarak yapmalısınız. Vize başvurunuzu erkenden tamamlayarak seyahat planlarınızdan geri kalma riskini ortadan kaldırabilirsiniz. 
Vizeniz onaylandığında pasaportunuz şubemiz tarafından teslim alınacak ve adresinize gönderilecektir. 

Senegal Vizesi İçin Nereye Başvurulmalı? - İzmir

Senegal vize başvurusu için şahsen gitmenize gerek yoktur. Senegal Konsolosluğu bunun için vize hizmeti sunan şirketleri ve seyahat acentelerini yetkilendirmiştir. Bu şirketlerden biriyle başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Şirket seçiminde önemli olan o şirketin diğer Afrika ülkelerine de vize hizmeti sunup sunmadığıdır. Afrika ülkelerinin vize prosedürleri farklıdır. Dolayısıyla alanında uzman bir şirket seçmelisiniz. 
Euroasia GVS İzmir şubesi olarak tüm Afrika ülkeleri için vize hizmeti sunmaktayız. Konsolosluğun yetkilendirdiği acentelerden biri olan şubemiz Afrika departman yetkilisiyle sizlere sağlıklı bir vize süreci sunmaktadır.

  • Ankara’da bulunan Senegal Büyükelçiliği diplomatik süreçlerde rol oynamaktadır. Senegal Büyükelçiliği’ne şahsen gitmeden şubemiz aracılığıyla işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Senegal Vize Başvuru Evrakları Hakkında Genel Bilgi - İzmir

Senegal vize başvuru evraklarının tamamını sitemizde bulabilirsiniz. Ancak bu evraklar duruma göre farklılık gösterebilir. Konsolosluk sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Evrakları şubemiz ile iletişime geçerek edinebilirsiniz. Usulüne göre doldurulması gereken evraklarda Afrika departman yetkilimiz size gerekli olan danışmanlık hizmetini sunacaktır.

Vize başvurusunda sunmak için edinmeniz gereken evraklarda ilk önce yolculuk amacınızı belirlemelisiniz. Turist Vizesi, Ticari Vize, Aile Ziyaret Vizesi olarak ayrılan Senegal vizesi evraklarını tükenmez kalemle doldurmalı ve şahsen imza atmalısınız. 

Senegal Vize Başvuru Formu Nedir? - İzmir

Senegal vize başvuru formu sitemizde yer almaktadır. Vize başvuru formu çeşitli sorulardan oluşur ve genel olarak vize yetkilisinin sizi tanıması için doldurulmaktadır. Bundan dolayı çok önemlidir. Kişisel bilgilerinizi ve pasaport bilgilerinizi dikkatli bir şekilde yazmalısınız. Senegal Büyükelçiliği bu form için çeşitli yönergelerde bulunmuştur. Bu yönergelere göre dolduracağınız formda Afrika departman yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Senegal Sağlık Önlemleri Ve Aşı Kartının Önemi - İzmir

Senegal evraklarınızın arasında olması gereken bir diğer evrak aşı kartınızın fotokopisidir. Senegal’e seyahat yapacak olan vatandaşların sarı humma aşısını yaptırmaları zorunludur. Bu aşıyı yaptırdıklarına dair bir belge niteliğinde olan aşı kartı Senegal’e girişleri sırasında sınır görevlileri tarafından kontrol edilir. Konsolosluğun da vize onayı verirken özellikle baktığı bu aşı kartını seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmayınız. 

Tahmin edersiniz ki gideceğiniz ülke bulaşıcı hastalıklar konusunda oldukça yüksek bir risk taşımaktadır. Sarı humma aşısının yanında diğer sağlık önlemlerini de doktorunuza danışarak almalısınız. 

Senegal Vize Reddi Alındığındığında İkinci Defa Başvuru Yapılabiliyor Mu? - İzmir

Senegal vize başvurunuzun sonucu vize reddi ile sonuçlanırsa ikinci defa başvuru yapabilirsiniz. Vize reddi almanıza neden olabilecek sebeplerden bazıları şunlardır:

  • Vize başvuru evraklarınızda bir eksik olması
  • Maddi evraklarınızda bir hata olması
  • Daha önce vize reddi almış olmanız
  • Vize geçmişinizde bir sorun olması
  • Ülkeler arasındaki ilişkiler 

Bu nedenler durumunuza göre değişiklik gösterebilir. İkinci defa Senegal vize başvurusunda bulunduğunuzda ilk aldığınızın vize reddine dikkat etmelisiniz. 

Euroasia Global Visa Services olarak Türkiye’nin her yerinden Senegal vize hizmeti sunmaktayız. Euroasia GVS İzmir şubemiz ile yapacağınız başvurularda vize reddi ile karşılaşmamanız için en sağlıklı vize sürecini sizlere sunarız. Batı Afrika ülkeleri hakkındaki vize prosedürlerinde deneyimli kadromuz ile vizeniz hızlı ve kolay bir şekilde onaylanacaktır. 

Senegal vize süreci ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen şubemizle iletişime geçiniz.
Euroasia GVS İzmir Şubesi İletişim Bilgileri
Adres: Akdeniz Mah. Cumhuriyet Bulv. No:109 Kat 3 D: 303 Pasaport, Konak, İzmir
Telefon / Faks: +90 (212) 963 50 57
E-posta: izmir@eagvs.com

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';