x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 57

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

Antalya@eagvs.com

Senegal Vize Başvurusu, Antalya

Senegal vize başvuru sürecinde size bilgi sağlamak amacıyla hazırladığımız Euroasia GVS Antalya şube sayfamıza hoş geldiniz. Euroasia Global Visa Services olarak Afrika ülkeleri için sunduğumuz vize hizmeti ile birlikte Senegal vize prosedürlerini yakından takip etmekteyiz. Senegal vize sürecinde Afrika departman yetkilimiz ile birlikte sizlere hızlı ve kolay bir şekilde vize almanız için danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Euroasia GVS Antalya şubesi olarak Antalya ve çevre illerden yapacağınız Senegal vize başvurularını değerlendirmekteyiz. Senegal vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak ve danışmanlık hizmeti almak için lütfen iletişime geçiniz.

Senegal Cumhuriyeti Vize Talep Eden Bir Ülke Midir? - Antalya

Senegal Cumhuriyeti vize talep eden bir ülkedir.  Diplomatik pasaport sahibi değilseniz Senegal seyahatiniz için vize almak zorundasınız.

Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri 90 güne kadar olan kısa süreli seyahatlerde vize almak zorunda değildir. Ancak Senegal vizesi 90 günü aşan seyahatlerde uzun süreli vize kategorisine girmektedir. Uzun süreli vize türünde Diplomatik pasaport sahiplerinin de vize almaları gerekmektedir.   

Senegal vizesine tabi olan pasaport hamilleri şunlardır:

  • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport)
  • Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport)
  • Hizmet Pasaport (Gri Pasaport)

Bu pasaport türleri Senegal vizesi almak zorundadır. Senegal ülkesi kapıda vize vermemektedir.

Senegal Vizesi İçin Nereye Başvurulmalı? - Antalya

Senegal vize başvuruları Ankara’da bulunan Senegal Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Başvuruya şahsen gitmenize gerek yoktur. Senegal Büyükelçiliği vize şirketlerine ve vize hizmeti veren seyahat acentelerine başvuru yetkisi vermiş bulunmaktadır. Başvurunuzu yetkilendirilmiş bir vize merkezi ile yapabilir ve işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Euroasia GVS Antalya şubesi olarak Afrika departman yetkilimiz ile Senegal vize işlemlerinizi yürütmekteyiz. Verdiğiniz bilgiler ile evraklarınızı tamamlayarak başvurunuzu Senegal Konsolosluğu’na iletmekteyiz. Senegal vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alarak adresinize göndermekteyiz. Senegal vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

Senegal Vizesi Kaç Günde Onaylanır? - Antalya

Senegal vizesi onaylanma süresi tamamen Senegal Konsolosluğu’na bağlıdır. Senegal Konsolosluğu’nun resmi tatilde olması ya da yoğun olması bu süreyi uzatabilir. Afrika ülkelerinin vize prosedürleri farklı olduğu için Konsolosluk vize verme süresini uzatabilir. Bunlara ek olarak Senegal Konsolosluğu verdiğiniz evrakları yeterli bulmayabilir ve ek evrak isteyebilir. Senegal vize başvurunuzu 5-15 gün içerisinde sonuçlanacaktır. Fakat Senegal vize başvurunuzu, vizenizin onaylanma süresinin uzayabileceğini de göz önüne alarak seyahat tarihinizden en az 10 gün öncesinden tamamlamalısınız.

Senegal Güncel Vize Ücreti Ne kadar? - Antalya

Senegal güncel vize ücretini şubemiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Bu ücretin yanında durumunuza göre değişen ek ücretler olabilir. Vize ücretini vize süreniz ve vize giriş sayınız belirlemektedir. Bunlara ek olarak alacağınız hizmetler de bu ücreti etkilemektedir. Başvurunuzu yetkilendirilmiş bir vize merkezi ile yaptığınızda o vize merkezinin servis bedeli de bu ücretin bir parçasıdır.

Senegal güncel vize ücretini, ek hizmetlerin ve şubemizin servis bedelini öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Euroasia Global Visa Services olarak sizlere en kolay vize sürecini sunmaktayız. Yapacağınız her işlemi uzaktan yürütebilirsiniz. Şubemiz sizin adınıza tüm işlemleri tamamlayacaktır. Vize ücretini de banka hesabımıza havale yoluyla yatırabilirsiniz.

Senegal Vize Reddi Almamak İçin Neler Yapılmalı? - Antalya

Vize başvurusunda vize reddi gibi bir durumla karşılaşmamak için tüm evraklarınızın tam olduğundan emin olmalısınız. Vize başvuru evraklarında vereceğiniz hatalı bilgi de vize reddine neden olabilir. Dolayısıyla tüm evraklarınızın doğruluğundan emin olmalısınız. Vize başvuru evraklarınız arasında yer alan maddi durumunuzu belirten evraklara da dikkat etmelisiniz. Ayrıca pasaportunuzun yeni ve güncel tarihli olması gerekmektedir.

Senegal vize başvurunuzun sonucunda vize reddi almanız gibi bir durumda ise tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Ancak bu vize sürecini uzatabilen bir durumdur. Bundan dolayı başvurunuzu en başından Afrika ülkelerinin vize prosedürlerine hakim olan bir vize şirketi aracılığıyla yapmalısınız.

Senegal Vize Türleri Ve Evrakları Nelerdir? - Antalya

Senegal vizesine aşağıda belirttiğimiz gibi 3 şekilde başvuru yapabilirsiniz. Senegal vize başvurusunda Senegal Konsolosluğu’na sunmanız gereken vize başvuru evrakları başvuracağınız vize türüne göre belirlenmektedir.

  1. Turist Vizesi
  2. Ticari Vize
  3. Aile Ziyaret Vizesi

Senegal vize başvurusu evraklarını usulüne göre doldurmalısınız. Senegal vize başvurusunda edinmeniz gereken evraklar hakkında detaylı bilgiyi Euroasia GVS Antalya şubemizden alabilirsiniz.

Senegal Vize Başvuru Formu - Antalya

Senegal vize başvurusunda doldurmanız gereken evraklardan biri olan Senegal vize başvuru formu, Senegal Büyükelçiliği’nin yönergelerine göre doldurulmalıdır. Bu evrakta Senegal seyahatiniz hakkında çeşitli sorular bulunur. Sizi tanımaya yönelik olan bu formu hatalı bilgi vermekten kaçınarak doldurmalısınız. Kişisel bilgileriniz ve pasaport bilgileriniz eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır. Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerinde doldurabilirsiniz. Senegal Büyükelçiliği’nin yönergelerine göre doldurduğunuz forma bizzat imza ve tarih atmalısınız.

Senegal vize başvuru evraklarınızda sizi, Senegal vize prosedürüne hakim olan Afrika departman yetkilimiz yönlendirecektir. Vize başvuru evraklarınızda Euroasia GVS Antalya şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Senegal Ülkesi Ve Sağlık Önlemleri - Antalya

Senegal Afrika’nın batısında yer almaktadır. Unutmayınız ki Senegal ülkesinde çok sayıda salgın hastalık bulunmaktadır. Dolayısıyla Senegal ülkesine seyahat yapacak olan vatandaşlarımızdan bir aşı kartı edinmeleri istenir. Senegal’e gitmeden önce sarı humma aşısını yaptırmak zorunludur. Bu aşı kartının fotokopisi diğer vize başvuru evraklarınız ile birlikte Senegal Konsolosluğu’na sunulur. Aşı kartınız Senegal seyahatiniz sırasında sınır görevlileri tarafından kontrol edilir. Aşı kartını seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız.

Euroasia Global Visa Services ile yapacağınız Senegal vize başvurusunda kolay ve hızlı bir vize süreci geçirirsiniz. Senegal vize başvurusu ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi Euroasia GVS Antalya şubemize sorabilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';