x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 57

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Senegal Vize Başvuru, Bodrum

Euroasia GVS Bodrum şubesi olarak Muğla ilçeleri ve çevre illerden yapacağınız Senegal vize başvurularını kabul etmekteyiz. Senegal vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapabilir ve tüm işlemlerinizi şubemize şahsen gelmeden tamamlayabilirsiniz. Bir Batı Afrika ülkesi olan Senegal ile ilgili bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Senegal vizesi ile ilgili daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Senegal Ülkesine Yapılacak Olan Seyahatlerde Vize Gerekiyor Mu? - Bodrum

Senegal, Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri hariç tüm pasaport sahiplerinden vize talep etmektedir. Ancak Diplomatik Pasaport sahipleri için bu muafiyet 90 güne kadar olan seyahatlerinde geçerlidir. 90 günü aşan seyahatlerde diğer pasaport sahipleri gibi Diplomatik Pasaport sahiplerinin de vize almaları gerekmektedir. Uzun süreli ya da kısa süreli fark etmeksizin Senegal vizesine tabi olan pasaport türleri aşağıda yer almaktadır.

  • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport)
  • Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport)
  • Hizmet Pasaport (Gri Pasaport)

Senegal Vize Başvurusu Nereye Yapılır? - Bodrum

Senegal vize başvuruları Ankara’da bulunan Senegal Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Senegal vize başvurusunda bizzat bulunmanıza gerek yoktur. Türkiye’de Senegal Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize şirketleri bulunmaktadır. Euroasia GVS Bodrum şubesi olarak yetkili vize şirketlerinden biriyiz. Şubemiz sizin adınıza başvurunuzu tamamlar ve Senegal Konsolosluğu’na iletir. Senegal vizeniz onaylandığında pasaportunuzu teslim alarak adresine göndermekteyiz.

  • Senegal Cumhuriyeti’nin kapıda vize uygulaması yoktur. Senegal seyahatinde bulunacak olan T.C. vatandaşlarının seyahatlerinden önce vizelerini almaları gerekmektedir.

Senegal Vizesi İçin Kaç Gün Gereklidir? - Bodrum

Senegal Konsolosluğu’na yapacağınız vize başvurusunda, vize süreniz belirlediğiniz tarihte başlayamayabilir. Batı Afrika ülkeleri için olan vizeler Konsolosluğun ya da Büyükelçiliğin belirlediği tarihte başlamaktadır. Dolayısıyla vize başvurunuzu planladığınız tarihten erken yapmaya özen göstermelisiniz. Vize başvuru evraklarınızı Senegal Konsolosluğu’na sunduğunuzda vizeniz 5 ila 15 gün içerisinde onaylanacaktır.

Senegal Vize Ücreti - Bodrum

Senegal vize ücreti vize türüne göre değişmektedir. Şubemizi arayarak öğrenebileceğiniz 2023 yılı güncel Senegal vize ücreti içerisinde şubemizin servis bedeli de yer almaktadır. Senegal’de kalmak istediğiniz süre ve durumunuza göre alabileceğiniz ek hizmetlerle birlikte toplam ücreti yetkilimiz size iletecektir. Bu ücreti şubemize bizzat gelerek bırakabilirsiniz. Tüm işlemlerinizde olduğu gibi vize ücretini de şahsen gelmeden yatırmak isterseniz yetkilimizden banka hesap numaramızı öğrenerek havale yoluyla gönderebilirsiniz.

Senegal Vize Başvuru Formu - Bodrum

Senegal vize başvurunuz için doldurmanız gereken ilk evrak Senegal vize başvuru formudur. Bu form 24 kısımdan oluşmaktadır. Bu kısımlarda kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, vize türünüz ve Senegal seyahat amacınız gibi bilgiler yer almaktadır. Senegal’de konaklayacağınız yer ve uğrayacağınız adresler gibi ayrıntılı bilgilerin de yer aldığı bu evrak vize yetkilisinin sizi tanımasına yöneliktir. Bundan dolayı bu evrakta hatalı bilgi vermekten kaçınmalı ve her bölümü tam bir şekilde doldurmalısınız. Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerinde doldurulması gereken bu evrakta şahsen imzanız bulunmalıdır. Senegal Büyükelçiliği’nin yönergelerine göre doldurulması gereken vize başvuru formunda Euroasia Global Visa Services bünyesinde çalışmakta olan Afrika departman yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Senegal Vize Türleri - Bodrum

Senegal vize başvuru formunda da yer alan vize türünüz seyahat amacınıza göre belirlenmektedir. Başvuracağınız vize türü için farklı evraklar doldurmanız gerekmektedir. Senegal vize türleri Turist Vizesi, Ticari Vize ve Aile Ziyaret Vizesi olarak üçe ayrılmaktadır. Vize türüne göre edinmeniz gereken evrakları sitemizde bulabilirsiniz. Euroasia GVS Bodrum şube yetkilimizden de temin edebileceğiniz bu evrakları, vize başvuru formunda olduğu gibi usulüne göre doldurmalısınız.

Senegal vize işlemleri Senegal Konsolosluğu’nun yönergelerine göre hazırlamanız gereken evraklar konusunda şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Senegal Aşı Kartı - Bodrum

Senegal yüksek derecede salgın hastalık riski taşıyan bir ülke olduğu için Senegal Konsolosluğu vize başvuru evrakları arasında bir sağlık önlemi olarak yaptırdığınız sarı humma aşısının belgesini görmek ister. Sarı humma aşısını Senegal seyahatinden en az 10 gün önce yaptırmanız gerekmektedir.

Edineceğiniz aşı kartını seyahatiniz sırasında yanınızda götürmeli ve ülkenize dönene kadar yanınızdan ayırmamalısınız. Unutmamalısınız ki aşı kartı Senegal’e girişiniz sırasında sınır görevlileri tarafından kontrol edilmektedir.

Senegal Vize Reddi - Bodrum

Senegal Konsolosluğu vize başvuru evraklarınızı yeterli görmediğinde ya da verdiğiniz bilgilerde bir hata gördüğünde vize reddi verebilmektedir. Vize reddi almanızın başka nedenleri de olabilir. Örneğin maddi durumunuz Senegal Konsolosluğu tarafından yeterli görülmeyebilir. Vize reddi aldığınızda, vize reddi alma nedenini dikkate alarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. İkinci defa Senegal vize başvurusu yaptığınızda belgelerinizi tekrardan gözden geçirmelisiniz. Euroasia GVS Bodrum şubemiz aracılığıyla yapabileceğiniz başvurunuzda yetkilimiz sizleri gerekli işlemler konusunda yönlendirecektir.  

Değerli ziyaretçimiz, Afrika ülkelerinin vize prosedürleri diğer ülkelerden farklıdır. Euroasia GVS Bodrum şubesi bir Afrika ülkesi olan Senegal’in vize prosedürlerine hakimdir. Şubemiz aracılığıyla yapacağınız Senegal vize başvurularında sorunsuz ve hızlı bir vize süreci geçirirsiniz. Senegal vize başvurunuzu Euroasia GVS Bodrum şubemiz ile yapmak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için lütfen iletişime geçiniz.

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';