x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 57

Eposta

help@eagvs.com
ask@eagvs.com

Senegal Vize Başvurusu, İstanbul

Euroasia Global Visa Services olarak tüm Batı Afrika ülkeleri için vize hizmeti vermekteyiz. Bu sayfamızda sizler için Batı Afrika ülkelerinden biri olan Senegal hakkında vize başvuru bilgilerini hazırladık. Sayfamızın devamında Senegal vize başvuru bilgilerini bulabilirsiniz. Euroasia GVS İstanbul şubesi olarak İstanbul ve çevre illerden yapacağınız Senegal vize başvurularını kabul etmekteyiz. Senegal vizesi ile ilgili sorularınızı şubemizle iletişime geçerek yetkilimize sorabilirsiniz. 

Senegal Vize Başvuru Ücreti - İstanbul

Senegal vize başvuru ücreti vize türüne ve Senegal’de kalmak istediğiniz süreye göre değişmektedir. Bu ücretin yanı sıra alacağınız ek hizmetler de vardır. Yıllara göre değişen Senegal vize başvuru ücretini yetkilimizden öğrenebilirsiniz. Başvurunuzu şubemiz ile yaptığınız takdirde yetkilimiz sizinle Senegal vize ücretini ve şubemizin servis bedelini kapsayan bir ücret paylaşacaktır. Bu ücreti ister banka hesabımıza havale yoluyla ister şubemize bizzat gelerek dilediğiniz gibi yatırabilirsiniz.  

Pasaport Türüne Göre Senegal Vizesi - İstanbul

Senegal Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri için vize talep etmemektedir. Diplomatik pasaport sahipleri Senegal’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaftır. Ancak 90 günü aşan seyahatler uzun süreli vize kategorisine girmektedir. Uzun süreli vize türünde Diplomatik pasaport sahipleri de vize uygulamasına tabidir.
 
Senegal uzun süreli ya da kısa süreli fark etmeksizin Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahiplerinden vize talep etmektedir. Bu pasaport türlerine sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Senegal Konsolosluğundan vize almak zorundadır. 

Senegal Vizesi Başvuru Süreci ve Vize Çıkış Süresi - İstanbul

Senegal vize başvuru süreci vize evraklarının hazırlanması, Senegal Büyükelçiliği’nin öngördüğü ön koşulların yerine getirilmesi ve başvurunun tamamlanması olarak tanımlanabilir. Ancak unutmayınız ki bu süreçte sizden durumunuza göre ek başvurular yapmanız istenebilir. Tüm koşulları yerine getirdiğinizde ve başvurunuzu tamamladığınızda Senegal vizeniz 5-15 iş günü içerisinde onaylanacaktır. Senegal vize başvurunuzu tamamladığınızda vize reddi gibi bir durumla da karşılaşabilirsiniz. Bu durumda ikinci defa başvuru yapmak yine zaman isteyen bir durumdur. 
Tüm bu süreci göz önüne aldığınızda, planladığınız Senegal seyahatinden geri kalmamak adına başvurunuzu en az 10 gün öncesinden tamamlamalısınız. 

Senegal Vize Reddi İle Karşılaşıldığında Yapılması Gerekenler - Senegal

Senegal vize başvurunuzun sonucunda vize reddi aldığınızda yapmanız gereken vize reddi nedenini göz önünde bulundurmaktır. Konsolosluğun size sunduğu neden evraklarınızda bir eksik ya da hata olması, pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması, maddi durumunuzun yeterli olmaması ya da ek evrak istenmesi olabilir. Bu durumda Euroasia GVS İstanbul şubemizden danışmanlık hizmeti alabilir ve başvurunuzu tekrardan yapabilirsiniz. Şube yetkilimiz vize reddi nedeninizi göz önünde bulundurarak ikinci defa başvuru yapacaktır.

Senegal Vize Başvuruları Nereye Yapılır? - İstanbul

Senegal’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurularını Senegal Konsolosluğuna sunmak zorundadır. Ancak vize başvurusu için şahsen gitmenize gerek yoktur. Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize hizmet noktaları ve seyahat acenteleri ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Ankara’da bulunan Senegal Büyükelçiliği diplomatik süreçlerle ilgilenmektedir.

Senegal vize başvurunuzu Afrika ülkelerine vize hizmeti sunan bir vize şirketi ile yapmanızı öneririz. Afrika ülkelerinin prosedürleri farklıdır ve başvurular Büyükelçiliğin sunduğu yönergelere göre tamamlanır. Bu noktada Euroasia GVS İstanbul şubesi olarak, Afrika departman yetkilimizle sizlere gerekli hizmeti sunmaktayız. 

Senegal Vize Başvuru Evrakları - İstanbul

  1. Turist Vizesi
  2. Ticari Vize
  3. Aile Ziyaret Vizesi 

Senegal vize başvurunuzu yukarıda belirttiğimiz üç farklı vize türünden birini seçerek yapabilirsiniz. Seçtiğiniz vize türünün evrakları da farklı olacaktır. Dolayısıyla seyahat amacınıza uygun bir vize türü seçerek vize başvuru evraklarınızı doldurmaya başlayabilirsiniz. Vize türüne göre değişen evrakları sitemizde bulabileceğiniz gibi şubemizle iletişime geçerek yetkilimizden de temin edebilirsiniz. Evraklarda hata yapmamak adına şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Senegal Vize Başvuru Formu - İstanbul

Senegal vize başvuru formu, başvuru evraklarınızdan biridir. Vize başvuru formunun Türkçe, Fransızca ya da İngilizce dillerinde doldurulması gerekmektedir. Bu formda yer alan sorulara eksiksiz ve hatalı bilgi sunmadan cevap vermelisiniz. Kişisel bilgileriniz ve pasaport bilgileriniz bu formda yer alır. Diğer tüm işlemlerinizde olduğu gibi bu formu doldurmak içinde Afrika departman yetkilimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Tükenmez siyah kalemle doldurulan evrakta şahsen imza ve tarih atmalısınız. 

Senegal Seyahatiniz Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler - İstanbul

Bir Batı Afrika ülkesi olan Senegal yüksek derecede bulaşıcı hastalık taşıyan bir ülkedir. Senegal’e seyahat yapacak olan vatandaşlarımız seyahatlerinden önce mutlaka doktorlarına danışmalı ve gerekli sağlık önlemlerini almalıdırlar. Bu sağlık önlemleri arasında yapılması zorunlu olan sarı humma aşısıdır. Bu aşıyı yaptırarak bir aşı kartı edinmek zorunludur. 

Aşı Kartının Önemi - İstanbul

  • Sarı humma aşısını yaptırarak edineceğiniz aşı kartının fotokopisi, vize başvuru evrakları arasında yer alır.
  • Aşı kartınız ülkeye girişiniz sırasında sınır görevlileri tarafından kontrol edilir.
  • Aşı kartı olmadan ülkeye giriş yapamazsınız.
  • Edineceğiniz bu aşı kartını Senegal seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız.

Euroasia GVS İstanbul şubesi olarak sizlere hazırladığımız Senegal vize başvuru sayfamızda aradığınız bilgiyi bulamadıysanız lütfen şubemizle iletişime geçiniz. 
İletişim Bilgilerimiz
Adres: Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: +90 (212) 963 50 57
E-posta: help@eagvs.com - ask@eagvs.com 

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';