x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 57

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Adana@eagvs.com

Senegal Vize Başvurusu, Adana

Euroasia GVS Adana şubesi olarak hazırladığımız Senegal vize sayfamıza hoş geldiniz. Sayfanın devamında Senegal vizesi hakkında genel bilgilere ulaşabilirsiniz. Senegal vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapabilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Euroasia GVS Adana şubesi olarak Adana ve çevre illerden yapacağınız Senegal vize başvurularını kabul etmekteyiz. Afrika ülkeleri için sunduğumuz profesyonel vize hizmetimiz ile Senegal vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Senegal vizesi hakkında daha detaylı bilgi için iletişim bilgileri bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Senegal Vizesine Tabi Olan Pasaport Hamilleri - Adana

Sayın ziyaretçimiz, Senegal vizesi 90 güne kadar olan yolculuklarda kısa süreli ve 90 günü aşan yolculuklarda uzun süreli olarak iki kategoriye ayrılmaktadır. Senegal’de kalmak istediğiniz süreye göre değişen vize türü başvurusunda, yerine getirmeniz gereken prosedürler de farklı olacaktır.

Aşağıda yer alan pasaport hamilleri kısa süreli ve uzun süreli yolculuklarda Senegal vizesine tabidir.

 • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport)
 • Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport)
 • Hizmet Pasaport (Gri Pasaport)

Senegal Diplomatik (Siyah) Pasaport hamillerinden kısa süreli yolculuklarında vize talep etmemektedir. Fakat uzun süreli vize türünde diğer pasaport hamilleri gibi Diplomatik pasaport hamillerinin de vize almaları gerekmektedir.

Senegal Vize Başvurusu - Adana

Senegal vize başvurusu Ankara’da bulunan Senegal Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Senegal ülkesi kapıda vize sistemine sahip değildir. Dolayısıyla vizeye tabi olan pasaport hamillerinin Senegal Konsolosluğu’ndan vize almaları zorunludur. Ancak vize başvurusunda şahsen bulunmanız gerek yoktur. Senegal Konsolosluğu vize işlemlerini yürütme yetkisini gerekli seyahat acentelerine ve vize hizmet noktalarına vermiştir.

Euroasia Global Visa Services olarak Senegal Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş bir vize merkeziyiz. Senegal vize başvurunuzu şirketimiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Euroasia GVS Adana şubemiz ile başvuru yaptığınız takdirde Senegal vizeniz sorunsuz bir şekilde onaylanacaktır.

Senegal Vize Başvuru Ücreti - Adana

Senegal vize başvuru ücreti seyahat amacınıza göre değişmektedir. Bu ücreti Senegal’de kalmak istediğiniz süre ve pasaportunuzda yer alan vize giriş sayısı da etkilemektedir. Vize başvurunuzu Senegal Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş bir vize merkezi ile yaptığınızda, ilgili vize merkezinin servis bedeli de bu ücretin içinde yer almaktadır.

Senegal vize başvurunuzda yatırmanız gereken toplam ücreti Euroasia GVS Adana şubemiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Senegal Vize Türleri Ve İlgili Evraklar - Adana

Senegal vize başvurusunda seyahat amacınıza göre değişmekte olan vize türü üçe ayrılmaktadır.

 1. Turist Vizesi
 2. Ticari Vize
 3. Aile Ziyaret Vizesi

Yukarıda belirttiğimiz vize türlerine tıklayarak ilgili evraklara ulaşabilirsiniz. Senegal Konsolosluğu’na sunacağınız bu evrakların tamamını doğru bir şekilde doldurmalısınız. Vize yetkilisi durumunuza göre sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Senegal vize başvuru evraklarınızda hatalı bilgi tespit edildiğinde vize reddi alabilirsiniz.

Senegal vize başvuru evraklarınızı Afrika departman yetkilimiz ile doldurabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti için lütfen şubemizle iletişime geçiniz.

Senegal Vize Başvuru Formu - Adana

Senegal vize türüne göre değişen evrakların yanında doldurmanız gereken Senegal vize başvuru formu, içerisinde kişisel bilgilerin ve pasaport bilgilerinin bulunduğu bir evraktır. Bu kişisel bilgilerin yanı sıra seyahat amacınız, seyahat tarihiniz, Senegal’de kalacağınız yer ve Senegal seyahatiniz boyunca bulunacağınız adresler gibi çeşitli sorular da mevcuttur. Bu bilgileri Türkçe, Fransızca ve İngilizce dillerinde yazabilirsiniz. Vize başvuru formunun tükenmez kalemle doldurulması gerekmektedir. Formun sonuna şahsen tarih ve imza atmalısınız.

Senegal Seyahati Öncesinde Edinilmesi Gereken Aşı Kartı - Adana

Senegal ülkesine yapılacak olan kısa süreli ya da uzun süreli seyahatlerde sarı humma aşısını yaptırmak zorunludur. Sarı humma aşısını Senegal seyahatinden en az 10 gün önce yaptırmalısınız. Bu aşıyı yaptırdığınıza dair bir gösterge olarak kullanılan aşı kartı fotokopisini ise Senegal vize başvuru evrakları arasında bulundurmalısınız. Aşı kartı ülkeye girişlerde Senegal sınır görevlileri tarafından kontrol edilmektedir. Seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamanız gereken aşı kartı olmadan ülkeye giriş yapamazsınız. Bir Batı Afrika ülkesi olan Senegal’de bulaşıcı hastalıklar çok yaygındır. Dolayısıyla almanız gereken diğer sağlık önlemlerini doktorunuza danışarak almalısınız.

Senegal Vize Reddi - Adana

Senegal Konsolosluğu’nun size vize reddi vermesi gibi bir durumda tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

Vize reddi almanıza neden olan sebepler ise şunlardır:

 • Vize başvuru evraklarınızda bir eksik çıkması
 • Senegal Konsolosluğu’nun evraklarınızda bir hata tespit etmesi
 • Maddi evraklarınızda bir sıkıntı çıkması ya da Senegal Konsolosluğu’nun maddi durumunuzu yeterli görmemesi
 • Pasaportunuzun eski ya da yıpranmış olması
 • Daha önceden almış olduğunuz bir vize reddi
 • Türkiye ile Senegal arasındaki diplomatik ilişkiler

Bu gibi sebepler vize reddi almanıza neden olabilir. İkinci defa vize başvurusu yapmak sizi maddi ve manevi açıdan etkileyebilir. Planladığınız seyahat tarihinden geri kalmamak adına vize başvurunuzu profesyonel bir vize şirketi ile yürütmelisiniz. Euroasia GVS Adana şubemiz vize reddi almanıza engel olarak sizlere sorunsuz bir vize süreci sunmaktadır.

Senegal Vize Başvuru Sonucu Kaç Gün İçinde Açıklanır? - Adana

Senegal vize başvuru sonucunuz 5-15 gün içerisinde açıklanacaktır. Fakat Senegal Konsolosluğu bu süreyi uzatabilmektedir. Bunun nedenleri arasında Konsolosluğun yoğun ya da resmi tatilde olması olabilir. Bundan dolayı vizeniz talep ettiğiniz süre içerisinde onaylanmayabilir. Vize reddi aldığınızda ise tekrardan başvuru yapmak yine zaman alan bir işlemdir. Senegal vize başvurunuzu tüm bu süreyi göz önüne alarak şekilde tamamlamalısınız.

Senegal vize başvurunuzu Euroasia GVS Adana şubesi aracılığıyla yapmak için lütfen iletişime geçiniz. Planladığınız seyahat tarihinden geri kalmamanız ve kolay bir vize süreci geçirmeniz için sizlere en sağlıklı vize sürecini sunmaktayız.

 

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';