x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 57

Eposta

kayseri@eagvs.com

Senegal Vize Başvurusu, Kayseri

Kayseri ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız Senegal vize başvuru işlemlerinizi Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile yürütebilirsiniz. Euroasia Global Visa Services olarak Türkiye’nin her yanından sunduğumuz vize ve danışmanlık hizmeti ile Senegal vize işlemlerinizi hızlı bir şekilde yürüterek vizenizi sorunsuz bir şekilde almaktayız. Bir Batı Afrika ülkesi olan Senegal hakkında bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Senegal vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için Euroasia GVS Kayseri şube yetkilimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Senegal Vizesi Nasıl Alınır? - Kayseri

Senegal vizesi, Senegal Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize hizmet noktaları ve seyahat acenteleri ile birlikte alınabilir. Afrika ülkelerinin vize işlemleri ve vize yönergeleri farklı olduğu için bu süreçte deneyimli bir vize merkezi seçmenizi öneririz. Euroasia GVS Kayseri şubesi Senegal Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş bir vize merkezidir. Senegal vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapabilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Bünyemizde çalışmakta olan Afrika departman yetkilimiz tüm sorunlarınızda size yardımcı olacak ve vizenizi kolay bir şekilde almanızı sağlayacaktır.

Senegal Ülkesinin Kapıda Vize Uygulaması Var Mı? - Kayseri

Senegal ülkesinin kapıda vize uygulaması yoktur. Senegal’e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahatlerinden önce Senegal Konsolosluğu’ndan vize almak zorundadır.

  • Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahipleri Senegal’e yapacakları kısa süreli ve uzun süreli yolculuklarda vizeye tabidir.
  • Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin ise kısa süreli Senegal yolculuklarında vize almasına gerek yoktur. Ancak 90 günü aşan uzun süreli yolculuklarda Diplomatik pasaport sahiplerinden de vize talep edilmektedir.  

Senegal Vize İşlemleri İçin Kaç Gün Gereklidir? - Kayseri

Senegal vize işlemleriniz ve vize onay süreniz Senegal Konsolosluğu’na bağlı olarak değişebilmektedir. Konsolosluğun ek evrak talep etmesi ya da yoğun olması gibi nedenlerden dolayı bu süre uzayabilmektedir. Senegal başvurunuzu tamamladığınızda vizeniz 5 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Ancak tahmin edersiniz ki bu süre de net olarak belli değildir. Senegal Konsolosluğu işleminizi bekletebilir ya da resmi tatilde olabilir. Tüm bu süreci göz önüne aldığınızda vize işlemlerinizi planladığınız tarihin 10 gün öncesinden tamamlamalısınız.

Senegal Konsolosluğu’nun Vize Reddi Verme Nedenleri - Kayseri

Senegal vize başvurunuzun sonucunda vize reddi alabilirsiniz. Bunun nedeni tamamen durumunuza göre değişmektedir. Ancak vize reddinin en temel nedeni evraklarınızda bir eksik ya da hata tespit edilmesidir. Bundan dolayı vize başvuru evraklarınızda kesinlikle doğru bilgi sunmalısınız. Vize reddinin diğer nedenleri ise maddi evraklarınızda bir hata, pasaportunuzun eski olması, daha önceden de Senegal vizesi reddi almış olmanız ya da zaman zaman değişen ülkeler arası ikili ilişkiler olabilir.

Vize reddi aldığınızda vize reddi nedenini göz önünde bulundurarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize reddi alındığında izlenilmesi gereken yol tamamıyla farklıdır ve daha büyük bir dikkat ister. Euroasia GVS Kayseri şubemiz ile başvurunuzu tekrardan yapabilir ve vize reddi ile ilgili danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

2023 Yılı Güncel Senegal Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar? - Kayseri

2023 yılı güncel vize ücretini Euroasia GVS Kayseri şube yetkilimizden öğrenebilirsiniz. Bu ücret vize türüne ve Senegal’de kalmak istediğiniz süreye göre değişmektedir. Yetkilimize durumunuzu bildirerek bir ücret öğrenebilirsiniz. Bu ücretin içinde alacağınız ek hizmetlerle birlikte şube servis bedelimiz de yer almaktadır. Diğer işlemlerinizde olduğu gibi vize ücretinde de şahsen gelmenize gerek yoktur. Yetkilimizin sizinle paylaşacağı banka hesap numarasına vize ücretini havale yoluyla gönderebilirsiniz. Euroasia Global Visa Services sizlere en kolay vize sürecini sağlamaktadır. Vizeniz onaylandığında sizin adınıza pasaportunuzu teslim alarak adresinize göndermekteyiz.  

Senegal Vize Türleri -Kayseri

Senegal vizesi  Turist Vizesi,Ticari Vize ve Aile Ziyaret Vizesi olarak üçe ayrılmaktadır. Seyahat amacınıza göre belirlenen vize türünün evrakları da farklı olacaktır. Vize türünü belirledikten sonra gerekli olan evrakları Senegal Büyükelçiliği’nin yönergelerine göre doldurmalısınız. Vize başvurunuz için doldurmanız gereken evrakları Euroasia GVS Kayseri şubemiz aracılığıyla edinebilirsiniz.

Senegal Vize Başvuru Formu - Kayseri

Senegal vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgilerin ve pasaport bilgilerinin bulunduğu bir evraktır. Türkçe, Fransızca ve İngilizce dillerinde yazabilirsiniz. Tükenmez kalemle doldurmanız gereken evrakta şahsen imza ve tarih atmanız gerekmektedir.

Vize başvuru formunun yanında sunmanız gereken evraklardan biri de aşı kartı fotokopisidir. Senegal seyahatinden önce sarı humma aşısını yaptırarak bir aşı kartı edinmek zorundasınız.Senegal vize başvuru evraklarında şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Senegal Seyahatinden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler - Kayseri

  • Sarı humma aşısının yanı sıra diğer sağlık önlemlerini de doktorunuza danışarak almalısınız. Senegal salgın hastalık konusunda oldukça yüksek risk taşıyan bir ülkedir. Bundan dolayı sağlık tedbirlerini aksatmamalısınız.
  • Aşı kartını seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız. Aşı kartınız olmadan Senegal’e giriş yapamazsınız. Sarı humma aşısını yaptırdığınıza dair bir belge niteliğinde olan aşı kartı ülkeye girişiniz sırasında sınır görevlileri tarafından kontrol edilmektedir.
  • Pasaportunuzun yeni ve yıpranmamış olmasına dikkat etmelisiniz.

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';