x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 57

Eposta

trabzon@eagvs.com

Senegal Vize Başvuru, Trabzon

Euroasia Global Visa Services olarak sunduğumuz profesyonel vize hizmeti ile tüm Afrika ülkelerinin vize prosedürlerine hakim bulunmaktayız. Sizlere Senegal vize başvuru sürecinde rehber olabilmesi amacıyla hazırladığımız Euroasia GVS Trabzon şube sayfasına hoş geldiniz. Euroasia GVS Trabzon şubesi olarak Trabzon ve çevre illerden yapacağınız Senegal vize başvurularını kabul etmekteyiz. Senegal vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi için şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Senegal İçin Vize Gerekiyor Mu? - Trabzon

Senegal Cumhuriyeti T.C vatandaşlarından vize talep etmektedir. Ancak bu tüm pasaport türleri için geçerli değildir. Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri Senegal’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaftırlar.

Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahipleri ise Senegal vizesine tabidir.

Senegal ülkesi kapıda vize uygulamasına sahip değildir. Vizeye tabi olan pasaport hamilleri Senegal seyahatlerinden önce vize almakla yükümlüdürler.

Senegal Vize Başvuru İşlemleri - Trabzon

Senegal vize başvurusu için yapmanız gerekenler aşağıda yer almaktadır. Euroasia GVS Trabzon şubesi ile yapacağınız vize başvurusunda aşağıdaki adımları kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Senegal vize başvurusunda işlemlerinizi uzaktan yürütebilirsiniz. Şubemiz sizin sunduğunuz bilgiler ile başvurunuzu tamamlayacaktır. Vizeniz onaylandığında pasaportunuz şubemiz tarafından teslim alınacak ve adresinize gönderilecektir.

  • Senegal vize başvuru ücretini yatırmak: Senegal vize başvurunuzu, başvuru ücretini yatırarak başlatabilirsiniz. Fakat bu ücreti etkileyen bazı durumlar mevcuttur. Örneğin Senegal’de kalmak istediğiniz süre ya da vize türünüz bu ücreti etkilemektedir. Pasaportunuzda bulunan vize giriş sayısı da bu ücreti etkilemektedir. Euroasia GVS Trabzon şubemizi arayarak durumunuzu bildirebilir ve yetkilimizden bir ücret bilgisi alabilirsiniz. Yetkilimizin sizinle paylaşacağı bu ücretin içinde şubemizin servis bedeli de yer almaktadır. Bu ücreti dilerseniz banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilir ya da şubemize bizzat gelerek de bırakabilirsiniz.
  • Senegal vize başvuru evraklarını tamamlamak: Senegal vize başvurunuzu tamamlayabilmek için doldurmanız gereken vize evrakları, vize türüne göre farklılık göstermektedir. Seyahat amacınıza göre belirlenen vize türleri ve evrakları sitemizde yer almaktadır.

Vize başvuru evraklarınızın doğruluğundan emin olmalısınız. Evraklarınızdaki herhangi bir eksiklik ya da hatalı bilgi vize reddi almanıza neden olabilir. Senegal vize başvuru evraklarınız ile ilgili şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

  • Senegal vize başvuru formunu doldurmak: Senegal vize başvuru formunun içerisinde vize yetkilisinin sizi tanımasına yönelik olan çeşitli sorular mevcuttur. Seyahat amacınız, Senegal’de konaklayacağınız yer, Senegal seyahat tarihiniz ve ülkeye dönüş tarihiniz bu formda yer alır. Kişisel bilgilerinizin ve pasaport bilgilerinizin de yer aldığı vize başvuru formunu usulüne göre doldurmak için Afrika departman yetklimizden yardım alabilirsiniz. Senegal vize prosedürüne hakim olan Afrika departman yetkilimiz size gerekli danışmanlık hizmetini verecektir.

Vize başvuru formunu Türkçe, Fransızca ve İngilizce dillerinde doldurabilirsiniz. Formun sonunda şahsen attığınız imza ve tarih bulunmalı.

  • Sarı humma aşısını yaptırmak: Senegal vize başvuru evraklarınız arasında olması gereken bir diğer evrak ise aşı kartınızın fotokopisidir. Senegal salgın hastalıklar konusunda oldukça yüksek risk taşıyan bir ülke olduğu için Senegal seyahatinde bulunacak kişilerden sarı humma aşısı yaptırmaları istenir. Sarı humma aşısını yaptırdıktan sonra edinilen aşı kartının fotokopisi ise vize başvuru evrakları ile beraber Senegal Konsolosluğu’na sunulur. Aşı kartı Senegal’e girişlerde sınır görevlileri tarafından kontrol edilir. Aşı kartı olmadan ülkeye giriş yapamazsınız.
  • Tüm evraklarınızı Senegal Konsolosluğu’na sunmak: Vize başvuru ücretini yatırdığınızda ve tüm evraklarınızı tamamladığınızda vize başvurunuzu Senegal Konsolosluğu’na iletebilirsiniz. Ancak bunun için şahsen gitmenize gerek yoktur. Senegal Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği vize hizmeti veren seyahat acenteleri ile ya da vize merkezleri ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Euroasia GVS Trabzon şubesi olarak Senegal vize başvurularında yetki verilmiş vize merkezlerinden biriyiz. Senegal vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak için lütfen iletişime geçiniz.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Trabzon

Senegal vize onayınız 5 ila 15 gün içerisinde çıkmaktadır. Fakat Senegal Konsolosluğu’nun yoğun olması ya da resmi tatilde olması bu süreyi etkileyebilir. Vize yetkilisi evraklarınızı yeterli görmeyebilir ya da ek evrak talebinde bulunabilir. Bu gibi durumlar vize sürecinizi uzatabilmektedir. Senegal vize başvurunuzu tüm bu süreci göz önünde bulundurarak tamamlamalısınız. Vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinin en az 10 gün öncesinden tamamlamanızı önermekteyiz.

Senegal Vize Reddi - Trabzon

Senegal Konsolosluğu vize başvuru sonucunuz olarak size vize reddi verebilir. Bunun nedenleri değişmekle birlikte tamamen sizin şahsi durumunuza bağlıdır. Vize reddine neden olabilecek bazı durumlar ise şunlardır:

  • Maddi evraklarınızın doğru olmaması ya da maddi durumunuzun yeterli görülmemesi
  • Daha önceden de Senegal vize reddi almış olmanız
  • Vize başvuru evraklarınızın eksik ve hatalı olması
  • Aşı kartı fotokopisinin evraklarınız arasında bulunmaması

Bu gibi durumlar vize reddinin en yaygın nedenleridir. Vize başvurusunda pasaportunuzun yeni ve yıpranmamış olmasına özen göstermelisiniz. Eski bir pasaport da vize reddine neden olabilmektedir. Vize reddi aldığınızda tekrardan başvuru yapabilirsiniz.  

Senegal vize reddi aldığınızda ikinci başvurunuzu Euroasia GVS Trabzon şubemiz aracılığıyla yapabilirsiniz. Şubemiz vize reddi nedenlerini göz önünde bulunduracak ve sizi ona göre yönlendirecektir. Afrika ülkelerine olan profesyonel vize hizmetimiz ile Senegal vize başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlamaktayız.

Senegal vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak ve danışmanlık hizmeti almak için lütfen iletişime geçiniz.

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';