x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Senegal Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Değerli ziyaretçimiz, Senegal’de ticari vizesi bir faaliyet yürütmek amacıyla seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilmektedir. Senegal vizesi, pasaport sahibine çalışma hakkı vermemektedir. Senegal ticari vize kısa süreli bir vize türüdür. Sayfamızın devamında Senegal ticari vize için başvuru koşullarını ve gerekli evrak listesini bulabilirsiniz.
Senegal ticari vize başvurularında bölge ayrımı bulunmamaktadır. Başvurunuzu ikamet ettiğiniz ilden gerçekleştirebilirsiniz. Tüm Türkiye’den yapılan vize başvurularını kabul etmekte ve işlem takibini sağlamaktayız. İşlemden çıkan pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz ev veya iş adresinize göndermekteyiz. 
Senegal ticari vize başvuruları 3 iş günü içerisinde neticelenmektedir.
Senegal seyahatlerinde T.C. vatandaşları vize prosedürüne tabidir. Umuma Mahsus (Bordo)  pasaport hamilleri, Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Senegal vize işlemlerine tabidir. Yalnızca Diplomatik (Siyah, Kırmızı) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatlerinde Senegal vize işlemlerinden muaftır.

Senegal Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

(!) Senegal ticari vize başvurularında hazırlayacağınız (banka ve kurumlardan temin edeceğiniz) evrakların güncel tarihli olmasına dikkat ediniz.

(!) Senegal’e gerçekleştireceğiniz ticari amaçlı ziyaretlerde hotel ve uçak rezervasyonunuzu sizin adınıza yapmaktayız.

  • Pasaport

Son 10 yıldan eski olmayan, 2 adet boş vize sayfası bulunan, başvuru sahibinin Senegal seyahat dönüşü sonrası 6 ay geçerliliğe sahip pasaport sunulmalıdır.

 T.C. ulusal pasaportla birlikte pasaportun kimlik bilgilerini içeren sayfasının fotokopisi ve varsa önceki Senegal vizelerinin fotokopisi sunulmalıdır.

  • Senegal Vize Başvuru Formu

Senegal vize başvuru formu, Senegal diplomatik temsilcilikleri tarafından hazırlanmış resmi bir belgedir. Başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş Senegal vize başvuru formu sunulmalıdır. Senegal vize başvuru formunu Senegal Büyükelçiliğinin yönergelerine uygun şekilde doldurma konusunda Afrika departman yetkilimiz size gerekli desteği sağlayacaktır. Senegal vize başvuru formunu Fransızca, İngilizce veya Türkçe olarak doldurabilirsiniz.

Senegal vize başvuru formu için ilgili bağlantıya tıklayınız. 

senegal ticari vize

  • Davetiye

Senegal’e gerçekleştireceğiniz ticari amaçlı seyahatler için İngilizce veya Fransızca olarak hazırlanmış Senegal şirketinden temin edilmiş davetiye veya davetiyenin fotokopisi sunulmalıdır.

  • İş Yeri Yazısı (Çalışanlar ve İşverenler)

Türkiye’deki şirketin antetli kağıdına şirket yetkilisi tarafından İngilizce olarak, Senegal Büyükelçiliğine hitaben yazılmış iş yeri izin dilekçesi sunulmalıdır. Dilekçe keşeli, ıslak imzalı olarak sunulmalı, şirketin imza sirküleri ile birlikte ibraz edilmelidir. Dilekçede ticari faaliyetin kapsamı ve masrafların kim tarafından karşılanacağı bilgisi yer almalıdır. Dilekçe, başvuru sahibinin Türkiye’de izinli olduğu tarihlerin bilgisini de içermelidir.

  • Fotoğraf

2 adet, beyaz arka fona sahip, güncel vesikalık fotoğraf ibraz edilmelidir.

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Nüfus cüzdanınızın ön ve arka yüzünü fotokopisini sunulmalıdır.

  • Sarı Humma Aşı Kartı Fotokopisi
  • Banka Hesap Dökümü/Cüzdanı

Ticari seyahatin masrafları başvuru sahibinin kendisi tarafından karşılanacaksa şahsi, şirket tarafından karşılanacaksa şirketin hesap dökümü sunulmalıdır. Hesap dökümünün içinde en az 5000 TL bakiye bulunmalıdır. Banka hesap dökümü orijinal belge olarak bankanın kendisinden, kaşeli ve imzalı halde temin edilmelidir. Banka imza sirküleri de dokümana eklenmelidir. Senegal vize işlemlerinde ATM’den alınan banka hesap dökümleri kabul edilmemektedir.

Senegal İş Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal iş/ticari vizesi ülkede çalışma hakkı vermemektedir. İş gezisi vize işlemleri evraklarının Senegal Büyükelçiliğine iletilmesinin ardından çoğunlukla 3 çalışma günü içerisinde neticelenmektedir. Türkiye’den yabancı pasaportlarla yapılan başvurular incelemelerden dolayı daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. 3 iş günü vize başvurularının ortalama sonuçlanma süresini ifade etmektedir. Senegal’in ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde Büyükelçilik hizmet vermemektedir. Tatil günleri öncesi yapılan başvurular da daha uzun sürede neticelenebilmektedir. Senegal ticari vize başvurularının değerlendirme süresi tamamen Senegal Büyükelçiliğinin inisiyatifi altındadır.
 

Senegal Ankara Vize İşlemleri

Ankara ve çevrede illerde ikamet ediyorsanız Senegal Ankara vize işlemlerinizi vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Dileyen yolcularımız Ankara ofisimizi ziyaret ederek başvuru evraklarını teslim edebilir. Senegal Büyükelçiliğinin bölge ayrımı bulunmadığı için evraklarınızı kargo ile de iletebilirsiniz. Randevu gününde şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın sizin adınıza vize işlemlerinizi tamamlamaktayız. Hızlı başvuru için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir veya help@eagvs.com adresimizden vize talebi oluşturabilirsiniz.


Senegal Vize İşlemleri İzmir

Senegal vize başvurunuzu ikamet ettiğiniz ilden (İzmir, Muğla, Denizli, Manisa, Uşak…) zahmetsizce tamamlamak istiyorsanız iletişim numaralarımızdan bize ulaşmanız yeterli. Senegal vize işlemlerinizde seyahat amacınıza göre değişen evrak listelerini ve vize ücret bilgisini size ileteceğiz. Senegal Büyükelçiliğinin bölge ayrımı bulunmadığı için Türkiye’nin her ilinden Senegal vize başvurularını kabul etmekte ve işlem takibini sağlamaktayız. İstanbul, Ankara dışındaki illerden yapılan müracaatlarda kargoda geçen süreden dolayı birkaç gün gecikme yaşanabilmektedir.


Senegal Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Senegal vize başvurularınızda Senegal Büyükelçiliğine şahsen gelmenize gerek yoktur. Euroasia GVS olarak sizin adınıza tüm işlemi sürdürmekte ve sonuçlandırmaktayız. Yukarıda belirttiğimiz Senegal turistik vize için gerekli evrak listesini kargo, kurye veya 3. bir kişi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Senegal’e yapacağınız iş gezinizde hızlı vize talebi oluşturabilmek için bizi arayabilir veya help@eagvs.com adresimize mail gönderebilirsiniz.

senegal ticari vize işlemleri

daha fazla göster

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES