x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 57

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Senegal Vize Başvurusu, Balıkesir

Euroasia Global Visa Services olarak Türkiye’nin farklı noktalarından vize danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Euroasia GVS Balıkesir şubemiz, Balıkesir ve çevre illerden yapacağınız Senegal vize başvurularında size hizmet sunmaktadır. Senegal vize başvuru sürecinizde sizlere sağlıklı ve hızlı bir vize süreci sunmak bizim birincil görevimizdir. Sizler için hazırladığımız sayfamızda Senegal vizesi ile ilgili bilgileri bulabilir, daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. 

Senegal Tüm Pasaport Türlerinden Vize İstiyor Mu? - Balıkesir

Senegal Cumhuriyeti Diplomatik (Siyah) Pasaport türü hariç tüm pasaport türlerinden vize istemektedir. Diplomatik Pasaport sahipleri 90 güne kadar olan kısa seyahatlerinde Senegal vizesinden muaftırlar. 90 günü aşan seyahatler uzun süreli vize türüne tabi olduğu için vize almak zorunludur.

Ancak Diplomatik Pasaport sahipleri haricindeki tüm pasaport türleri kısa süreli ya da uzun süreli fark etmeksizin Senegal vizesine tabidir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahipleri Senegal vizesi için öngörülen koşulları yerine getirmeli ve seyahatlerinden önce Senegal vizesi almak zorundadır.

Senegal Vize Başvuruları Nereye Yapılır? - Balıkesir

Senegal vize başvurunuzu Senegal Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği vize hizmeti veren seyahat acentaları aracılığıyla yapabilirsiniz. Senegal vizesini değerlendirme ve vize onay verme yetkisinin sadece Senegal Konsolosluğu’nda olduğunu unutmayınız. Ankara’da bulunan Senegal Büyükelçiliği vize verme yetkisine sahip değildir ve sadece diplomatik süreçlerde rol oynamaktadır. 

Euroasia GVS şubemiz Senegal Konsolosluğu’nun yetki verdiği vize hizmet noktalarından biridir. Senegal vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapmak için lütfen şubemizle iletişime geçiniz. 

2023 Yılı Güncel Senegal Vize Ücreti - Balıkesir

Senegal vize ücreti yıllara göre değişiklik göstermektedir. Vize ücretine etki eden diğer sebepler ise Senegal’de geçirmek istediğiniz süre, pasaportunuzdaki vize giriş sayınız ve vize sürecinde aldığınız ek hizmetlerdir. Euroasia GVS Balıkesir şubemizle iletişime geçebilir ve durumunuzu bildirebilirsiniz. Yetkilimiz size güncel vize ücretinin ve şubemizin servis bedelinin dahil olduğu bir vize ücreti söyleyecektir.

Diğer tüm işlemlerinizde olduğu gibi, vize ücretini de şubemize şahsen gelmeden banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz. Vize ücretinizi dilerseniz şubemize gelerek de bırakabilirsiniz. Euroasia GVS Balıkesir şubesi olarak sizlere en kolay seçenekleri sunmaktayız. 

Senegal Vize Başvurusunda Edinmeniz Gereken Evraklar - Balıkesir 

Senegal vize başvurusunda Konsolosluğa sunulması gereken evraklar vize türüne göre farklılık göstermektedir. Senegal’e yapacağınız seyahatin amacını belirleyerek gerekli evrakları edinebilirsiniz.

  1. Turist Vizesi 
  2. Ticari Vize
  3. Aile Ziyaret Vizesi 

Seyahat amacınıza göre değişen evrakların yanına vize başvuru formu ve aşı kartı fotokopisi de eklemelisiniz. Evraklarla ilgili detaylı bilgiyi sayfanın devamında bulabilirsiniz. 

Senegal Vize Başvuru Formu - Balıkesir

Senegal vize başvuru formu vize yetkilisinin sizi tanıyacağı bir evraktır. Bu evrakta adınız, soyadınız, medeni durumunuz, yaşınız, pasaport bilgileriniz ve diğer tüm kişisel bilgileriniz yer alır. Türkçe, Fransızca ya da İngilizce dillerinde ve tükenmez kalemle doldurulması gerekmektedir. 

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla yapacağınız Senegal vize başvurusunda, Afrika departman yetkilimizden yardım alabilirsiniz. Vize başvuru formunun Senegal Büyükelçiliği’nin yönergelerine göre doldurulması gerekir. Alanında uzman yetkilimiz evraklarınızı usulüne göre dolduracaktır. Sunduğunuz bilgilerle hazırlanan vize başvuru formuna şahsen imza ve tarih atmanız yeterli olacaktır. 

Senegal Aşı Kartı - Balıkesir

Senegal vize başvuru evraklarınızın arasında olması gereken bir diğer evrak aşı kartı fotokopisidir. Bu aşı kartını sarı humma aşısını yaptırarak edinebilirsiniz. Aşı kartınızı seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız. Aşı kartınız ülkeye girişiniz sırasında sınır görevlileri tarafından da kontrol edilmektedir.
Bir aşı kartını edinmenizin nedeni ise Senegal’in yüksek derecede bulaşıcı hastalık taşıyan bir ülke olmasıdır. Yolculuğunuzun öncesinde doktorunuza danışmalı ve gerekli tüm tedbirleri almalısınız. 

Senegal Vize Çıkış Süresi - Balıkesir

Senegal vizesi için öngörülen bütün koşulları yerine getirmeniz ve evraklarınızı eksiksiz bir şekilde Konsolosluğa sunmanız halinde vizeniz 5-15 iş günü içerisinde onaylanacaktır. Fakat bu süre Senegal Konsolosluğu’na bağlı olarak uzayabilir. Başvurunuzu konsolosluğun resmi tatil günlerine dikkat ederek yapmanız önerilir. Ek evrak istenmesi gibi bir durumunda göz önünde tutulması gerekmektedir. Tüm sebeplerden dolayı Senegal vize başvurunuzu planladığınız tarihin 10 gün öncesinden tamamlamalısınız. 

Senegal Vize Başvurusu Sonucunda Vize Reddi Almak - Balıkesir

Senegal vize reddi gibi bir durumla karşılaştığınızda, vize reddi nedenini dikkate almalısınız. Senegal Konsolosluğu maddi durumunuzu yeterli görmeyebilir, evraklarınızda bir eksik ya da fark olduğunu öne sürebilir. Bunların yanı sıra pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması da vize reddi almanıza neden olabilir. Vize başvurunuzu yenilenmiş bir pasaportla yapmaya özen göstermelisiniz.
Saydığımız bu nedenlerden dolayı ya da başka bir nedenden dolayı vize reddi alabilirsiniz. Vize reddi aldığınızda tekrardan Senegal vize başvurusu yapabilirsiniz. Planladığınız seyahat tarihini vize reddi gibi bir durumu da göz önüne alarak belirlemelisiniz. 

Euroasia Global Visa Services ile Senegal vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Vize evrakları ve vize formunda hata yapmamak adına ve diğer tüm vize başvuru aşamalarında şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Balıkesir şubesi olarak tüm sorularınızda size yardımcı olmak için buradayız.

İletişim Bilgilerimiz  
Telefon / Faks: +90 (212) 963 50 57
E- posta : balıkesir@eagvs.com

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';