x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Adres

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 57

Eposta

bursa@eagvs.com

Senegal Vize Başvuru, Bursa

Euroasia GVS Bursa şubesi olarak sizlere Senegal vize sürecinizde yardımcı olabilmesi için hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Bursa ilçelerinden ve çevre illerden yapacağınız başvurularda Euroasia GVS Bursa şubesi olarak sizlere en hızlı ve sağlıklı vize sürecini sunmak için buradayız. Sayfamızın devamında aradığınız bilgileri bulabilir, daha detaylı bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. 

Senegal Vize İsteyen Bir Ülke Mi? - Bursa

Senegal Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep eden bir ülkedir. Ancak bu tüm pasaport türleri için geçerli değildir. 
Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri Senegal’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerde Senegal vizesinden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) sahipleri ise Senegal vizesine tabidirler.
Unutmayınız ki Senegal vizesi kısa süreli ve uzun süreli olarak ikiye ayrılmaktadır. 90 günü aşan seyahatler uzun süreli vize türüne girmektedir. Uzun süreli vize türünde Diplomatik Pasaport sahipleri de vize almak zorundadır. 

Senegal Vizesinin Ve Diğer Ek Hizmetlerin Ücreti Ne Kadar? - Bursa

Senegal vize ücreti yıllara göre değişiklik göstermektedir ve bu ücrete etki eden diğer sebepler de mevcuttur. Örneğin vize türünüz, vize giriş sayınız ve vize süreniz bu sebeplerden bazılarıdır. Vize sürecinizde alacağınız ek hizmetler de bu ücrete dahildir. 
Euroasia GVS Bursa şubemizle iletişime geçerek güncel vize ücretini öğrenebilirsiniz. Yetkilimiz size şubemizin servis bedelini de iletecektir. Bu ücreti banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilir, dilerseniz bizzat gelerek de bırakabilirsiniz. Vizeniz onaylandığında pasaportunuz şube yetkilimiz tarafından teslim alınacak ve adresinize gönderilecektir.

Senegal Vizesi Kaç Günde Onaylanır? - Bursa

Senegal Konsolosluğu’na bağlı olarak uzayabilen bu süre genellikle 5 ila 15 iş günü arasındadır. Fakat siz yine de başvurunuzu, bu sürenin uzayabileceğini göz önünde bulundurarak, planladığınız tarihin 10 gün öncesinden tamamlamalısınız. Başvurunuzu yaparken Senegal Konsolosluğu’nun resmi tatillerini kontrol etmelisiniz. Konsolosluğun yoğun olması da bu süreyi uzatabilen bir diğer etkendir.
Başvurunuzu yaparken pasaportunuzun yeni ve yıpranmamış olmasına özen göstermelisiniz. Eski ve yıpranmış bir pasaport vize reddine neden olabilir. 
Euroasia GVS Bursa şubemiz, seyahat planlarınızdan geri kalmamanız için en etkili ve hızlı vize sürecini sizlere sunacaktır.  

Senegal Vizesi İçin Konsolosluğa Şahsen Gitmek Gerekiyor Mu? - Bursa

Senegal vize başvurusu için konsolosluğa şahsen gitmenize gerek yoktur. Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize servis noktalarına başvurarak Senegal vizesini alabilirsiniz. Euroasia GVS Bursa şubesi yetkili acentelerden biridir. Diğer Afrika ülkeleri için de vize danışmanlık hizmeti veren şubemiz aracılığıyla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

  • Ankara’da bulunan Senegal Büyükelçiliği diplomatik süreçlerde devreye girmektedir.
  • Senegal Cumhuriyeti’nin kapıda vize uygulaması yoktur. 

Senegal Vize Başvuru Evrakları - Bursa

Senegal vize başvurusunda doldurmanız gereken evraklar vize başvuru formu ve seyahat amacınıza göre değişen diğer vize evraklarıdır. Bu evrakların yanında aşı kartı fotokopisinin de yer alması gerekmektedir. Senegal vizesine aşağıda belirttiğimiz gibi üç şekilde başvuru yapabilirsiniz. 

  1. Turist Vizesi
  2. Ticari Vize
  3. Aile Ziyaret Vizesi 
  • Bu evrakların yanında Senegal vize başvuru formu da olmak zorundadır. Vize başvuru formu sizi vize yetkilisine tanıtan bir evraktır. Formda kullanacağınız dil Türkçe, İngilizce ya da Fransızca dillerinden biri olmalıdır. Forma kişisel bilgilerinizi, seyahat amacınızı ve pasaport bilgilerinizi Senegal Büyükelçiliği’nin yönergelerine göre yazmalısınız. 
  • Evraklarınızın arasında yer alması gereken aşı kartı fotokopisi ise sarı humma aşısını yaptırarak edinilmelidir. Bu aşı kartının önemi hem ülkeye girişiniz hem de sağlığınız açısından çok önemlidir. Batı Afrika ülkelerinden biri olan Senegal hastalık açısından oldukça yüksek risk taşımaktadır. Dolayısıyla sizden bu aşı kartını edinmeniz istenir. Aşı kartınız olmadan ülkeye giriş yapamazsınız. Edindiğiniz bu aşı kartını yolculuğunuz boyunca yanınızdan ayırmamalısınız. 
  • Senegal vize başvurusunda edinmeniz gereken tüm evraklar konusunda Euroasia GVS Bursa şubemizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Afrika departman yetkilimiz sizlere evraklarınız konusunda gerekli hizmeti sunacaktır. Unutmayınız ki evraklarınızda yapacağınız bir hata vize reddi almanızla sonuçlanabilir. Alanında uzman yetkililerimiz evraklarınızı verdiğiniz bilgiler ışığında dolduracaktır. Bu evraklara şahsen imza ve tarih atmalısınız. 

Senegal Vize Reddi - Bursa

Vize reddi ile karşılaştığınızda tekrardan başvuru yapabilirsiniz fakat burada önemli olan vize reddi alma nedeninizi düzelterek başvuru yapmaktır. Vize reddi almanızın nedeni olarak birçok sebep öne sürülebilir. Bunlardan bazıları maddi durumunuzun yeterli olmaması, evraklarınızda eksik çıkması, evraklarınızda hatalı bilgi sunmanız ve hatta pasaportunuzun yıpranmış olması bile olabilir. Vize reddi almak size zaman ve paraya mal olur. Dolayısıyla başvurunuzu en başından Batı Afrika ülkelerine vize hizmeti sunan bir vize acentesi ile yapmalısınız. Tahmin edersiniz ki her ülkenin vize prosedürleri farklıdır. 

Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi olarak alanında uzman yetkililerimizle Batı Afrika ülkelerine vize hizmeti sunmaktayız. Başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapabilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Senegal vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi için lütfen şubemizle iletişime geçiniz.

Adres: Kükürtlü Mahallesi, Kükürtlü Caddesi No:3, Osmangazi/Bursa
Telefon / Faks: +90 (212) 963 50 57
E-posta: bursa@eagvs.com

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES