x
Senegal

Vize İşlemleri

Senegal

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 57

Eposta

konya@eagvs.com

Senegal Vize Başvurusu, Konya

Euroasia GVS Konya şubesi olarak sizlere Senegal vize sürecini adım adım anlattığımız sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda aradığınız bilgileri bulabilir, daha fazla bilgi için şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Euroasia GVS Konya şubesi olarak Konya ve çevre illerden yapacağınız Senegal vize başvurularını kabul etmekteyiz. Şubemiz Senegal vize sürecinizde sizlere en kolay vize sürecini sunmaktadır. Senegal vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yapabilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Senegal, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize Talep Ediyor Mu? - Konya

Senegal’e seyahat planı olan T.C vatandaşlarının seyahatlerinden önce Senegal vizesi almaları gerekmektedir. Senegal vizesine tabi olan Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport), Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ve Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) hamilleri vize işlemlerini Euroasia GVS Konya şubemiz ile yürütebilirler.

Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri ise Senegal’e yapacakları 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaftır. Fakat Senegal vizesi kısa süreli ve uzun süreli olarak ayrılmaktadır. 90 günü aşan seyahatler uzun süreli vize türüne girdiği için Diplomatik pasaport hamilleri de Senegal vizesine tabidir.

Senegal vizesinin kapıda vize uygulaması olmadığı unutmayınız. Senegal ülkesine gitmek isteyen ve vizeye tabi olan her pasaport hamili, seyahatlerinden önce Senegal vizesini almak zorundadır.

Senegal Vize Başvurusu İçin Gerekli Evrakları Tamamlamak - Konya

  • Senegal vize başvurunuzda atacağınız ilk adım evraklarınızı tamamlamak olacaktır. Fakat bu evrakları tam ve hatasız bir şekilde doldurmalısınız. Aksi halde vize reddi alabilirsiniz.
  • Senegal vize başvurusunda edinmeniz gereken evraklar vize türüne göre farklılık göstermektedir. Seyahat amacınıza uygun bir vize türü ile vize evraklarını edinebilirsiniz. Bu evrakları sitemizde bulabileceğiniz gibi şubemiz ile iletişime geçerek de temin edebilirsiniz. Senegal vize türleri ve evrakları aşağıda yer almaktadır.
  • Vize türüne göre edindiğiniz evrakların yanında sunmanız gereken bir diğer evrak Senegal vize başvuru formudur. Bu evrak adınız, soyadınız, cinsiyetiniz ve medeni durumunuz gibi kişisel bilgileri içermektedir. Kişisel bilgilerinizin yanı sıra pasaport bilgileriniz ve vize başvuru türünüz de bu evrakta yer almaktadır.  Kısacası bu evrak sizi vize yetkilisine tanıtmak için doldurulmaktadır. Diğer evraklarınızda olduğu gibi bu evrakta da bir hata yapmamalı ve eksik bir bilgi sunmamalısınız.
  • Vize türüne göre hazırladığınız evrakların ve vize başvuru formunun arasında olması gereken başka bir evrak ise aşı kartı fotokopisidir. Senegal seyahatiniz öncesinde sarı humma aşısını yaptırmanız zorunludur. Sarı humma aşısını yaptırdığınıza dair bir belge niteliğinde olan aşı kartı fotokopisi vize başvuru evraklarınız arasında yer alır.

Senegal vize başvuru evraklarınızın Senegal Büyükelçiliği’nin yönergelerine göre doldurulması gerekmektedir. Usulüne göre doldurulması gereken bu evraklarda Afrika departman yetkilimizden yardım alabilirsiniz. Afrika ülkelerinin vize prosedürlerine hakim bir vize merkezi olarak, Senegal vizesi başvuru evraklarınızda bir hata yapmamanız için  sizlere gerekli danışmanlık hizmetini vermekteyiz.

Senegal Vize Başvurusu Bir Vize Merkezi Aracılığıyla Yapılır Mı? - Konya

Senegal vize başvuruları, Senegal Konsolosluğu’nun yetki verdiği bir vize merkezi aracılığıyla yapılabilmektedir. Senegal vize başvurusu için Ankara’da bulunan Senegal Büyükelçiliği’ne şahsen gitmenize gerek yoktur.

Başvurunuzu yaparken unutmamanız gereken nokta Senegal’in bir Afrika ülkesi olduğudur. Dolayısıyla vize prosedürü farklı olacaktır. Euroasia GVS Konya şubesi olarak Afrika ülkeleri için sunduğumuz vize ve danışmanlık hizmeti ile sizlere sağlıklı bir vize süreci sağlamaktayız. Tüm vize işlemlerinizi şubemiz aracılığıyla yürütebilirsiniz. Senegal vizeniz onaylandığında pasaportunuz şubemiz tarafından teslim alınacak ve adresinize gönderilecektir.

Senegal Vize Başvuru Ücreti - Konya

Senegal vizesi için gerekli olan başvuru ücreti vize türünüze, Senegal’de kalmak istediğiniz süreye ve pasaportunuzdaki vize giriş sayısına göre farklılık göstermektedir. Senegal vize başvuru ücretini şubemiz ile iletişime geçerek yetkilimizden öğrenebilirsiniz. Yetkilimizin size vereceği ücreti banka hesabımıza havale yoluyla gönderebilirsiniz. Dilerseniz bizzat şubemize gelerek de bırakabileceğiniz bu ücretin içinde şube servis bedelimiz de yer almaktadır.

Senegal Vizesinin Onaylanma Süresi - Konya

Senegal vizeniz tüm evraklarınızın eksiksiz ve hatasız bir şekilde olması durumunda 5-15 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Fakat her vize sürecinde olabileceği gibi Senegal vize sürecinizde de gecikmeler yaşanabilir. Seyahat tarihinizi, Senegal vize onaylanma süresinin uzayabileceğini göz önünde bulundurarak planlamalısınız. Seyahat planlarınızdan geri kalmamak adına vize başvurunuzu Senegal Konsolosluğu’nun resmi tatillerini kontrol ederek yapabilirsiniz. Unutmamalısınız ki vize süreciniz Konsolosluğun yoğun olması ya da vize yetkilisinin sizden ek evrak talep etmesi gibi durumlarda da uzayabilir. Senegal vize başvurunuzu, seyahat planlarınızdan en az 10 gün öncesinden tamamlamanızı önermekteyiz.

Senegal Vize Reddi Nedenleri - Konya

Senegal vizeniz Senegal Konsolosluğu’nun size sunduğu herhangi bir nedenden dolayı reddedilebilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır:

  • Maddi evraklarınızda bir eksik ya da hata çıkması
  • Senegal Konsolosluğu’nun maddi durumunuzu yeterli görmemesi
  • Senegal vize başvuru evraklarında bir eksik ya da hata olması
  • Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olması
  • Türkiye ve Senegal arasındaki diplomatik ilişkiler
  • Daha önceden vize reddi almanız ve vize geçmişiniz

Bu nedenlerden ya da başka bir nedenden dolayı vize reddi aldığınızda ikinci defa başvuru yapabilirsiniz.  İkinci defa başvuru yaptığınızda ilk vize reddi nedenini göz önünde bulundurmanız tekrardan vize reddi almamanız için çok önemlidir.

Senegal vize başvurunuzu Euroasia GVS Konya şubesi ile yapabilirsiniz. Vize başvurunuzu şubemiz aracılığıyla yaptığınızda tüm işlemlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabilir ve vize onayınızı hemen alabilirsiniz. Evraklarınızda ya da diğer işlemlerinizde Afrika departman yetkilimizin size vereceği destekle bir sorun yaşamadan başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Senegal vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti için lütfen Euroasia GVS Konya şubemiz ile iletişime geçiniz.

Senegal ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';