x
Pakistan

Vize İşlemleri

Pakistan

Pakistan Turist Vizesi

P.O 14/08/20, 14:08
Pakistan turistik vizesi almak için neler yapmam lazım? Biz üç kişi pakistanı ziyaret etmek istiyoruz. Şalemar bahçelerini, Badshai camii gezmek istiyoruz yani bir seyahat planı yaptık ama aradığımız bazı yerler turistik vizesi olmadığını söylüyor. Siz alabiliyor musunuz? Hangi evraklar gerekiyor?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,

Pakistan’ı turistik seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi yolcularımızın öncelikle planladıkları seyahat dönüş tarihlerinden itibaren en az altı ay geçerli ve karşılıklı iki boş pasaport sayfası olması gerekiyor. Pakistan Hükümeti bir süredir bireysel turistik vize başvurularını kaldırdığı için sadece amaçlı seyahat başvurularını kabul ediyor. Pakistan turistik vize alabilmeniz için sadece konsolosluğun belirlediği Pakistan’daki resmi akreditasyonu olan acenteler üzerinden tur satın alırsanız turistik vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Pakistan hükümeti ülkesine yapılan seyahatlerinin sebeplerini inandırıcı bulmadığı sürece vize başvurunuzu ret etme, başvuru kabul etmeme hakkına sahiptir.  Türkiye’den genellikle ticari vize ağırlıklı başvuru yapılır dolayısıyla turistik başvuruları inandırıcı bulunmadığı için ancak tur satın alırsanız başvuru yapabilme hakkı tanınmaktadır. Bu başvurularda da nihai karar konsolosluğundur. Tur satın alsanız dahi konsolosluğun başvurunuzu soruşturmaya alabilme ihtimali vardır. Başvuru için hazırlamanız gereken evrakları ve başvuru için vize talep dilekçelerinizin detaylarını EAGVS temsilcilerimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Turist Vizesi Pakistan

Turist vizesi Pakistan seyahatleri için planladığınız seyahatinizin detaylarını vize talep dilekçenizde mutlaka belirtmeniz gereklidir. Kalacağınız günlerinizi satın aldığınız otel ve uçak rezervasyonlarınızla veya tur planınız içinde yer alıyorsa turunuz ile birlikte sunabilirsiniz. Vize talep dilekçelerinizde yine planlanan seyahatin adımlarını detaylı olarak yazmanız gereklidir. Konsolosluk başvuruları randevusuz olarak kabul eder. Pakistan konsolosluğu parmak izi, mülakat, fotoğraf çekimi gibi prosedürler uygulamadığı için gerekli görülmediği sürece şahsen gelmenize gerek kalmadan tüm işlemleriniz tarafımızdan tamamlanmaktadır. Başvurular için tüm evrakları eksiksiz olarak bizlere ulaştırabilir dosyanız incelenir eksik veya güncellenmesi gereken belgeniz varsa bilgi verilir. Dosyanızda hiçbir eksik belgeniz formlarınız doldurulur ve ilk iş gününde başvurunuz işleme aldırılır. Sonuçlanma süresi bir haftadır ancak bu süreler konsolosluğun inisiyatifine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Pakistan turist vizesi için hazırlamanız gereken evraklar ve süreçler hakkında güncel bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Serpil

pakistan turist vizesi

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES