x
Norveç

Vize İşlemleri

Norveç

Norveç Ankara Büyükelçiliği

Norveç Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Yukarı Dikmen Mahallesi, Turan Güneş Bulvarı No: 106, Yıldız Kule İş Merkezi, 06450

Telefon:+90 (312) 408 48 00

Faks: +90 (312) 408 48 99

E-posta: emb.ankara@mfa.no

Norveç Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Pazartesi-Perşembe: 08.30 ile 16.30 arası, Cuma: 08.30-14.00 arası

Norveç Ankara Büyükelçisi

Vegard Ellefsen

 

Norveç Ankara Büyükelçiliği Yetki Alanı

Norveç vize başvurularınızı değerlendirme ve sonuca bağlama yetkisi Norveç Ankara Büyükelçiliğine aittir. Norveç vize başvurularınız için bölge farkı bulunmadan Türkiye’nin her yerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Norveç vize başvurularınızı işlem hizmetimizden yararlanarak gerçekleştirebilirsiniz.


Norveç Vizesi Nasıl Alınır?

Norveç vizesine bölge farkı olmadan Türkiye’nin her yerinden vize servisimiz aracılığıyla başvurabilirsiniz. Schengen ülke vize başvuruları için daha önceden verilmiş parmak iziniz varsa başvuruda şahsen bulunmanıza gerek yoktur. Norveç vize evrak bilgisine ulaştıktan hazırladığınız evrakları kargoyla ofisimize gönderin, başvurunuzu sizin adınıza tamamlayalım.

Norveç vize işlemleri için gerekli evrak listesine iletişim adreslerimizden ya da help@eagvs.com adresinden ulaşabilirsiniz. Yetkililerimiz seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza göre bir evrak listesi çıkararak mail adresinize gönderecektir. Eğer daha önceden verilmiş bir parmak iziniz olmasa bile sizin adınıza Norveç Konsolosluğundan randevu alarak işlem gününüzde size eşlik etmekteyiz.

 

Norveç Schengen Vize Başvuru Formu

Norveç’e yapacağınız 90 günden az seyahatleriniz için Norveç Schengen vize başvuru formu doldurmalısınız. Norveç Avrupa Birliğine üye olmamasına rağmen Schengen işbirliğini kabul etmiştir. Dolayısıyla Norveç kısa süreli vizeleriniz Schengen kategorisindedir.Norveç Schengen vize formu için vereceğiniz adres ve iletişim bilgileri güncel olmalıdır. Norveç Konsolosluğunun başvuru sırasında sizlere ulaşması gerekebilir. Norveç Schengen vize başvuru formunu doğru bilgilerle ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra gerekli yerlere mutlaka imza atılmalıdır. İmzasız formlar işleme alınmamaktadır. Eğer kişi 18 yaşından küçük ise adına bir başvuru formu doldurulmalı ve imza bölümünü anne ve babası doldurmalıdır.

Başvuru formunu doldurmadan önce seyahatinizin amacını net olarak belirlemelisiniz. Ticari, turistik, aile ziyaret vb. vize kategorilerinden size uygun olanını başvuru formunda işaretlemelisiniz. Eğer planladığınız seyahatinizde diğer Schengen ülkelerine de geçmeyi düşünüyorsanız başvuru formunda yer alan giriş sayısını ona göre belirlemelisiniz. (çok girişli, tek girişli, çift girişli) Norveç vize işlemleriniz için başvuru formu doldururken yanlış bilgi vermemeye özen göstermelisiniz. Başvurunuz verdiğiniz evraklar çerçevesinde işleme alınacağından evraklarınızı titizlikle hazırlamalısınız.

Norveç Schengen Başvuru Formunu incelemek için tıklayınız.

 

Norveç Ankara Büyükelçiliği Nerededir?

 

Norveç ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES